Afrika - Egypt (Hurghada) s 2,5 ročným bábom

Príspevok v téme: Afrika - Egypt (Hurghada) s 2,5 ročným bábom
Wikiki

Mám otázočku pôvodne sme sa chystali do Turecka ale zájazd je už obsadený tak nám ponúkly Egypt Hurghadu Sunrise Royal Makadi 5*.Problém je že sa tam bojím vycestovať s 2,5 ročným hyperaktívnym dietatom.Predsa len je to Afrika....Za hotelom je púšť a chystáme sa v Auguste( +40 minimálne bude) čiže asi to nebudú velmi dobré podmienky pre bábo??
Ale známi hovorili že sa to dá vydržať lebo tam pofukuje príjemný vánok.Môj priatel už bol v Egypte a žiadny faraón ani nič také no ale ja sa trochu bojím tých horúčav lebo priatel bol v októbri :D
Máme skúsiť alebo radšej niečo Európske (Taliansko,Bulharsko,Španielsko....)Egypt nás ale vééééélmi láka tak prosím o radu.

Wikiki

Ovecka no ved hej my sme boli zatiale len europa a rusko.
A lybia bola taká neplánovaná zastavka. Ekonom8 dieta je zdravé. podla mna tiez neni dovod ostavat doma:) ale afrika je afrika mam s toho obavi no ale kto zavaha nech ostane doma povedal priatel a chce ist s malym aj sam no a stoho mam dost strach lebo oni dvaja to je katastrofa jeden hyperaktivnejší ako druhý :D boli sami v chorvatsku a mali prišiel celý doškretý od skál a s novím neslušním slovníkom a to boli len 4 dni no a do egypta chcu ist na 15 :D nwm aké slová by sa potom naučil lebo priatel je jedno velke dieta ktore ma 24 no ale ostalo v niekde v 16 rokoch xD xD xD

0vecka

2 Wikiki nevyznam sa do toho ... ale tak od 5 rokch by som povedal... a je ine ist do ceska alebo do chorvatska a ine do afriky....

Wikiki

Hôrka máš pravdu nieje bábo :D
My sme boli so synom prví krát v Moskve ked mal 3 mesiace no a pri mori v chorvátsku ked mal 4 mesiace no a potom uz v pohodičke cestujeme malému sa to páči ze je stále v aute či lietadle no nám nie lebo to nieje bohviečo s takým rapkáčom zvedavíím :D :)

Hôrka

No my sme s mužom boli prvýkrát so synom v Chorvátsku keď mal 6 mesiacov. Potom keď mal rok sme boli v Grécku, to som už bola znova tehotná a keď sa narodila dcéra tiež sme išli s deťmi na dovolenku do zahraničia keď už mala 6 mesiacov. Zatiaľ sme vždy všetko hravo zvládli, ale možno že sme len mali šťastie.
Ale myslím si, že deti treba prispôsobovať zmenám už od útleho veku. Je to potom jednoduchšie a aj ich imunita je silnejšia.

Wikiki

Ovecka ano je to risk ale kedy máme začat s ním cestovat?? ked bude mat 15 a snami nebude chciet uz ist ??A tie Europske krajiny su podla mna bezpecne aj pre menšie babo :)s Afrikou suhlasim je to nebezpecne....

Wikiki

Ou s tým džúsom humus :D (poučenie nepit dzus)ale či niečo dostaneš závisí aj od tvojej imunity a hygieny mi máme toho už vela nacestovaného (Chorvátsko,Bulharsko,Mallorka,Tunisko,Moskva, a jedine v Lýbií mal malý hnačku nikde inde ale to ju mal zo slnka....
No ale myslím že to dosť závisí aj od hotela.....(ale nemusí)priatel bol v Egypte cca pred 3 rokmi s partiou bolo ich 8 a nikto nemal ziadne žaludočne problemi...

Hôrka

Tiež by som tam asi s dieťaťom neišla. Skôr kvôli tej hygiene ako kvôli teplotám, lebo detský organizmus si na teplotné zmeny ľahšie zvyká ako dospelý. Aj my máme malé deti, ale na dovolenky chodíme skôr do Európy a tam, kde máme aspoň nejakú istotu, že sa niečím nenakazíme a bude to naozaj o oddychu a nie o liečení nejakého akútneho stavu.