Povedať jej to či to nechať tak?

Príspevok v téme: Povedať jej to či to nechať tak?
Mirka555

Ahojte, mam jednu dobru kamosku ktora ma priatela su spolu necele 4r. a viem ze on ju podviedol, a aj napriek tomu je s nou... ona o nicom nevie on sa tvari akoby nic a je stale s nou.... Viem to na 100% kedze moj brat je jeho velmi dobry kamarat, viem ze sa stretaval s nejakou babou aj s nou spaval a dokonca sa priznal aj bratovi ze sa do tej baby zalubil, len z lutosti nedokaze opustit svoju priatelku... a vraj ta baba ho nechala lebo ze je zadany a on podla mna je s nou stale v kontakte aj jej pise lebo ju chce. Co vy ste robili, ja ten kamoske to nemozem len tak povedat.. viem toho vela ale nechcem jej ublizit, a potom by aj on povedal mojmu bratovi te ho zradil a vytaral mi to. Ale aj ked chlapi drzia spolu tiez mu nieje jedno co jej vyparatil.
Co mam robit, ta kamoska je zlata baba a vela chlapov ma o nu zaujem.
Diki za rady

Maoam

lenze vie o vsetkoma aj tvoj brat - jeho kamos...takze preco by ti nemala verit, kedze vlastne tym, ze by si jej to povedala, by si svojim sposobom 'natrela' vlastneho brata...

chapes, aky dovod by si na take nieco mala, keby to nebola pravda?

ak je rozumna a ak jej to citlivo podas, mozno to vezme uplne inak, ako si myslis, mozno bude potrebovat cas, mozno najprv akoze neuveri, ci bude robit sceny, nikdy nevies, ako protistrana zareaguje, ale nasadis jej tym minimalne chrobaka do hlavy a mozno si na toho svojho skutocne posvieti, len neviem aky je to typ cloveka, ta tvoja kamoska, ono su rozne baby, niektore su stihacky, ine okamzite bezia za tym svojim a vsetko tomu svojmu vytrepu a ten samozrejme vsetko poprie.....a ony uveria...to je ta najhorsia verzia

Mimulus

Mirka555 - už len to, že si si dala námahu s písaním sem by si mala mať body k dobru. jasné, že ti neuverí! Na niečo také sa budeš musieť pripraviť dopredu. Ale ak ti neuverí tak túto diskusiu máš v zálohe.

Maoam

ja osobne som vela citila, tusila, sipila, stara klasika - len som si to nechcela priznat, v podvedomi som to ale 'vedela' - mne kolegyna vtedy pomohla, ale zvolila sice priamy, ale velmi citlivy pristup a doverovala som jej

sama musis zvazit, nakolko ste skutocne dobre priatelky, alebo ako jej to povies, ci jej len nieco naznacis v zmysle - posviet si na toho svojho, lebo...alebo jej povies priamo vsetko, co vies a na co jestvuju svedkovia ci dokazy

Mirka555

Mimulus,
No budem to musiet nejako vazne premysliet, bojim sa jedinej veci ze mi neuveri, preto dufam te nieco uz vycitila. Len unho tazko je to dobry herec! Takze tak budem tuho tuho rozmyslat...

Mimulus

Mirka555 - písala si predsa, že ti hovorila, že sa občas správa zvláštne.
Ja byť tebou tak na takéto niečo nemám odvahu - ja by som jej dal prečítať toto, čo si napísala sem. Nech sa rozhodne sama.

Mirka555

Inak moj brat to aj videl na vlastne oci, boli spolu na nejakej akcii a vraj bola tam aj ta baba, a videl ich ako sa spolu bozkavaju a obchytkavaju a povedal ze on stale hlada cesticky ako by mohol byt s tou babou. Preco je potom ten klamar s mojou kamoskou a surovo ju klame a podvadza. Myslite ze by nieco mohla ona citit, ze by som jej to mohla len potvrdit ? Alebo to bude nieco uplne nove sok? Co myslite?

Maoam

ani nie, ono miesat sa druhym do najintimnejsieho sukromia je fakt narocna vec, ja sa necudujem, ze mnohi dlho otalaju, lebo nevedia AKO to povedat a co to spusti, ono to nie je o tom, ze vedome klamu toho druheho, ale proste nevedia 'ako na to'

ak to jej priatelka zakomponuje do toho, co jej povie, ze si proste netrufala skor, atd, ak je ta druha strana rozumna, toto pochopi...

teda ja osobne som to pochopila, tiez som sa dozvedela az po case od kolegyne, tiez nevedela kedy-ako-ci povedat, ale urobila to preto, lebo sa uz nemohla viac na to divat...a som jej za to vdacna dodnes, ale ide o to, AKO jej to povie, je to hrozne tazka vec, na jednej strane sprostredkovat sokujucu bolestnu informaciu a na strane druhej ostat v roli cloveka, ktory chcel pomoct a nechcel rozbit vztah (hoci napr. ja som na to ani nepomyslela, vedela som, ze to urobila fakt kvoli mne)

ale ak si doveruju, ak su fakt dobre priatelky, tak by to mohlo vyjst, preco nie...

zlatarybka22

Povedz, ale ona potom nestrati len jeho, ale aj teba. Nebude ti uz viac verit, aspon si myslim. Pretoze ked si jej to naozaj chcela povedat, mala si hned, a nie uz teraz, ked sa ti svedomie ozyva!!