"Nepríjemná" kolegyňa

Príspevok v téme: "Nepríjemná" kolegyňa
Cien80

Ahojte.. píšem lebo si už neviem poradiť a akosi nechcem ísť s týmto problémom za psychológom.. Snáď mi tu niekto bude vedieť pomôcť..

Pracujem v prosperujúcej firme, mám v tejto firme nejakú funkciu a do istého času sa mi pracovalo veľmi dobre. Bola som spokojná... až do chvíle kým k nám neprišla nová kolegyňa, ktorú som dostala na zaúčanie sa.. Veľmi dobre sme si rozumeli, všetko som jej hovorila, ako a na čo si dávať v práci pozor, čo a pred kým nehovoriť alebo pred kým byť opatrný a pod..proste také rady prežitia v zamestnaní. Zo začiatku mala pocit, že ju nikto nemá rád a začala sa mi na to aj sťažovať, že sa bojí ako ju kolektív berie a pod.. a vyťahovala zo mňa veci.. ja keďže som jej dôverovala som jej všetko hovorila..
Trošku to teraz skrátim...
Prešiel teda určitý čas a zrazu nastal obrat.. Ona teraz so všetkými vychádza dobre a proti mne začala dávať všetkých kolegov, dokonca bonzuje na mňa u vedenia..Intrigy, ohováranie, podrazy (ktorých nebolo málo) z jej strany voči mne sú na dennom poriadku a neprejde deň aby si ma nevzala do úst.. Keď spolu robíme a sme len dve tak je všetko v poriadku, bavíme sa o rôznych veciach a je ku mne normálna. Akonáhle však sme viacerí tak si vyhľadáva dôvody ako do mňa rýpať, ako ma zhodiť pred šéfom, od všetkého dáva ruky preč a všetko hádže buď na našich podriadených alebo na mňa.. Začala sa mi hrabať dokonca veľmi aj v súkromí.. ja som človek, ktorý si stráži svoje súkromie a nerozprávam v práci o rodine alebo o svojom partnerovi. Každý raz čo spolu robíme vyťahuje veci aby som zverejnila na facebook nejaké spoločné fotky, že ho chce strašne vidieť a pod.. Ja facebook-om nežijem a využívam ho iba na komunikáciu s priateľmi alebo rodinou, ktorí žijú mimo Slovenska a nemáme sa ako vidieť..
Som z nej naozaj psychicky vyčerpaná a neviem už ako sa mám voči nej obrniť.... Neviem a nerozumiem tomu, kde nastala tá zmena v jej správaní voči mne keď som jej nikdy nijako neublížila... neviem si to vysvetliť a veľmi ma to trápi, lebo pracovať za takýchto podmienok naozaj nie je príjemné..
Poraďte mi prosím čo mám robiť...ako sa k nej správať? ako jej dať najavo, aby s tým prestala?
ďakujem

sweater.

jako sa obrnit? pekne v sukromi sa stretnite a povedz jej co mas na srdci, ze ta pekne serie ako sa k tebe chova, ci si to neuvedomuje, alebo je to taka svona vyuzivacna, a ze nech s tym prestane

Maoam

Cien80- ale vzdy sa budes mat co ucit, presne tak isto, ako aj ja a ostatni, ked pochopis jedno, pridu nove veci, nove skusenosti, kde budes tapat, kde nebudes vediet co sa deje, ako na to...a tak dokola :D

Maoam

Ja? stretla som sa s par velmi zakernymi, intriganskymi a vychcanymi ludmi, v sukromi aj praci, dokonca na jednom pracovisku ich bolo viacero v teame, strasna skusenost, nikdy viac nic take nechcem zazit.
Ale naucilo ma to dost, ked sa spätne casovo pozriem do toho obdobia a teraz, je to uz rozdiel, ano.

Maoam

Cien, ked sa nad tym tak zamyslis, je to obycajna, vychcana intriganska chudera a uboziacka...ked ma toto vsetko za potreby, sliedit, pristavovat sa pri ludoch, vyzvedat....je to TRAPNE a SMIESNE.
Bohuzial je zakerna a tato jej vlastnost spolu s vychcanostou ju vedu k zasahom a pichaniu dyk do chrbta, pretoze chce pre seba vyryzovat co najviac.
Skoda, ze nejestvuje plostica pod stolom sefa, keby si vedela, co vsetko sa tam pretriasa ;-)), to by bola fakt pecka...asi by si sla po tom zvracat.

Maoam

Cien80 - ak ti to nejako pomohlo ci pomoze do buducnosti, tak ma to tesi

pred rokmi, ked som mala podobny problem nebol nikto, kto by mi bol povedal, co mam robit a bolo to strasne, takze teraz, ked je to za mnou a viem, o co ide, nech ma aspon iny clovek z toho osoh, ono to cloveka velmi vela nauci, ale kym si tym prejdes, je to tvrda skusenost

ale vidis - ucis sa uz za pochodu a tak to ma byt ;-)

Cien80

Maoam, v práci už nerobím nič... keď máme nejaké vyhodnotenia robiť za koniec mesiaca alebo prepočty.. všetko si beriem domov a ukladám do domáceho počítača..som maximálne už opatrná v tomto... telefonovať s partnerom už chodím zásadne na chodbu aby nepočula nič o čom sa bavím....
Lebo ako som ti písala pristavuje sa pri ľuďoch čo sa náhodou bavia na chodbe a počúva... trošku psycho..

Naozaj Ti ale ďakujem za rady! Dáva mi to veľa!

Doma sa s rodičmi o tom už nebavím lebo ich odpoveď je len aby som si to nevšímala a robila si svoju prácu.. Len človek niekedy ozaj potrebuje takú dobre mienenú radu ako mi dávaš teraz ty tu.. Som ti vďačná..

Maoam

Cien, samozrejme, mozes do neho uz teraz doplnit vsetko, na co si spomenies, kedy to cca. zacalo, atd.

patri to neskor k dokazovemu materialu

co sa kolegov tyka, idealne by bolo, keby bol v kolektive niekto, kto z nej nie je zos*aty a bol by svedkom tych udalosti, otazne je, ci by ten clovek v pripade sudu vypovedal ako svedok - to je ale hudba buducnosti, kludne si ale poznac mena ludi, ktori boli pritomni pri tych jej excesoch proti tebe...nikdy nevies

a hlavne -rob to doma, nie v praci, o tom denniku nesmie nik vediet

Maoam

Cien80 - niekedy ta vlastna rodina zradi viac, ako cudzi clovek, ide vzdy o to, s KYM mas do cinenia

ano, jestvuju ludia, ktorym sa da doverovat, ktori su dobri vo svojej podstate a nemaju za potrebu robit zle veci, ci cicat inych, zit na ich ukor, intrigovat a t d., ale je ich velmi male %, chce to isty stupen vyvoja, charakter a chrbtovu kost + zivotne skusenosti, taki ludia si kadecim presli a maju v sebe cosi ako pokoru a su velmi pri zemi, maju jasny rozum, jasne priority, su spolahlivi atd, ale takych ludi overis tiez len casom, nijak inak a ako som uz spomenula - hlavne v kritickych a zatazovych situaciach

co sa jej tyka, ak nabuduce pride akoby sa nic nedialo a predtym sa udial konflikt, urobis velku chybu, ak sa takisto budes spravat akoby sa nic neudialo ci budes nedajboze este aj supermila a submisivna, budes jej na smiech a bude vediet, ze s tebou moze robit co sa jej len zachce...

musis ist na odstup, ostat chladna alebo neutralna, nic osobne, nic sukromne, ked bude dobiedzat, odpinkaj ju, odid z miestnosti alebo sa proste venuj praci, nemas cas na vykecavanie a hotovo, slusne, nie hystericky, nie panicky, nie so strachom v ociach a hlase ;-)

KLUD, stojicky klud a pohoda a jednoducho ti musi byt ukradnuta, hlad si svoje

ked ta napadne pred inymi, bran sa - budes mat svedkov, ked bude rypat a vypytovat sa, poloz protiotazku nasmerovanu do jej najosobnejsieho sukromia - presne ako ona sama

musis si urcit hranice, jasne, inak ti nikdy neda pokoj a bolo by fajn urobit to pred viacerymi kolegami, pretoze budu jestvovat svedkovia + ti dam este jeden tip, rob si dennik, kedy co urobila, povedala, aky utok atd, ak by sa raz riesil mobbing pred sudom vramci pracovneho prava, bude to sud vyzadovat (od teba), s casmi atd.