Chcem pribrat 20kg

zuza

chcem mat vase problemy- ja neviem ako schudnut a vy chcete pribrat..a katka..neblbni! mas super postavu tak si ju nekaz!

DJ HiDe

No, tentokrat sa vyjadrim rozsiahlejsie, ako po minule... :)
Problem nemusi byt s obalenou traviacou sustavou ani nic podobne, ale v rodenej typologii postavy...
v prvom rade si musis zabezpecit vacsi prijem energie, ako vydas..
myslim si, ze kazdy chudy clovek potrebuje nabrat svalovu hmotu, a to teraz nehovorim o colemanovych bicepsoch, ale o prirodzenej ludskej svalovej hmote, ktora astenickym typom postavy zjavne chyba...
preto, ak telo dostane impulz, ze tieto svaly potrebuje, ani ich nevytvori a nadbytocnu energiu spali alebo ulozi vo forme tuku, co na chudom cloveku uz vobec nevyzera dobre...
preto je podla mna proces rychleho priberania bez vhodneho treningu nemyslitelny...
prve, co telo potrebuje je signal..signal o potrebe vacsieho mnozstva svalov pri praci, a to sa da najucinnejsie docielit cinkami...
dalsim dolezitym krokom je strava, kedze trening zaruci, ze telo chce nieco "stavat"..je potrebne doplnit stavebny material, teda, zvysit prijem bielkovin ako hlavneho materialu a energiu doplnit sacharidmi a tukmi..
sacharidy je vhodne volit komplexne, pocas dna vo forme ryze, zemiakov, vlociek, rychle cukry, ako glukoza a fruktoza jednoznacne po nejakej fyzickej zatazi, treningu...
tuky je vhodne vyberat z rastlinnych zdrojov, ktore su bohate na esencialne mastne kyseliny radu n-6, vyborne su taktiez tuky z ryb, ktore maju vysoky obsah polyenovych mastnych kyselin n-3, co ma velmi priaznivy vplyv na metabolizmus cholesterolu a tiez na procesy v organizme, takze su plusmi aj z inej stranky, nez energetickej...
priberanie je velmi zlozitym procesom, a preto sa k tomu treba staviat este doslednejsie, nez k chudnutiu..

mackousko

Veronikaa urcite ze metabolizmus ma za pricinu priberanie a chudnnutie ale myslim, ze sa to da ovplivnit. Mne sa to podarilo bol som na hranici obezity zjedol som za den tak malo a napriek tomu som pribral. Schudol som, dal som sa na posilovanie a pomalym zvysovanim jedla som sa dopracoval k rychlejsiemu metabolizmu. Teraz jem viacej, mozno aj dvojnasobok ako ostatny koho poznam a takmer nic nepriberem. Pretoze viem, ze mam tak zrychleny metabolimus tak som sa na par dni krotil z jedlom cim som sokoval telo a potom som si postupne pridaval mnozstvo. A vysledok pribral som i ked nie ako v minulosti viacej do tukov ale teraz viacej do svalov.

veronikaa

mackousko, to nie su vyhovorky o rychlom metabolizme!je to vedecky dokazane, tak ako ma niekto rychly metabolizmus a nemoze pribrat opakom je prilis pomaly-ked niekto priberie ako sa hovori aj "z vody".

veronikaa

prepacte vonkajsia vyziva, ale vy to vidite velmi zjednodusene.nemyslim si, ze by v tomto pripade islo o \"obalenu traviacu sustavu\" take nieco ani neexistuje/som zdravotnik../, jedine pri celiakii do urcitej miery, ale tak sa to ani neda nazvat...v tom pripade by mala absolutnu avitaminozu vsetkych vitaminov a mineralov a to by bolo letalne.neviem co ste mysleli teda.ak ma v poriadku hladinu tyroidalnych hormonov/v poriadku stitnu zlazu/, negat.celiakiu,tak ma s najvacsom pravdepodobnostou genet.zdedeny rychly metabolizmus. ja mam 164 cm, 45 kg a tiez sa snazim horko tazko pribrat, jem kolko sa da aj vysoko kalor.jedla ale neda sa mi. i ked na druhej strane je pravda, ze som velmi\"vrtka\"tak asi vsetky prijate kalorie vybeham.proste niekomu sa neuklada tolko tukov kolko by chcel:-(mam vysetrenu stitnu zlazu, celiakiu, vsetko negativne..a som chuda.ale myslim si, z e neskor sa to spomaly, a podari sa nabrat nejake tie kilecka:-)

katka puskova

mam 27 r , 41 kg a vyska 160 cm tvrdia ze som uplne zdrava a chcem aspon 5 kg pribrat no neda sa, nemam ani moc velku chut do jedla, no anorekticka niesom, jem v celku normalne berem aj vitaminy pangamin a tak. poradte dakujem