Vzťah na dialku - ako dalej ?

Príspevok v téme: Vzťah na dialku - ako dalej ?
kolettka286

Ahojte.. mam priatela, teraz preslo prave 4 a pol roka, co sme spolu . uz takmer dva roky pracuje v zahranici-v Rakusku :( Mam 22 rokov.. on 25.. jeho rozhodnutie-ist pracovat do zahranicia, ma totalne zaskocilo a dodnes s tym nie som zmierena.. kvoli tomu mame neustale konflikty.. prvy pol rok bol hrozne tazky, nemal ani internet.. nic.. domov prichadza tak 4-5 krat rocne.. max na tyzden, ci 4-5 dni .. 3-4 krat rocne sa snazim ist za nim aj ja aspon na tyzden-dva, ale je to tazke, pretoze tiez pracujem a popritom aj studujem externe.. koncim buduci rok Mgr. .. dohodli sme sa, ze po skonceni skoly pojdem za nim .. ale strasne to uz skripe medzi nami-kvoli tej dialke ! proste kto uz bol alebo je v takom vztahu, vie o com hovorim.. chybaju dotyky, komunikacia, nikdy tu nie je kedy ho potrebujem, dlhe vikendy bez neho-aj ked mam kamosov.. ale. priatel je priatel ! v nedelu sme sa pohadali.. povedala som mu , ze je koniec.. odvtedy ma nekontaktuje vobec .. ja ho tiez nie .. obaja sme tvrdohlaví ... na sviatky mal prist domov.. ale este to nebolo iste.. ani neviem, ci vobec dojde. . . a myslim, keby aj dosiel, aj tak by sme sa len hadali .. myslela som si, ze ta dialka nas spoji .. ale stal sa pravy opak .. brutalne nas to rozdelilo ! nikomu neprajem vztah na dialku .. rozmyslala som uz aj nad tym ze dam v praci vypoved, a pojdem za nim ! a najdem si pracu aspon sezonne.. jun-september.. potom skola.. potom zas.. aj tak tu dostavam len minimalnu .. a tam za 4 mesiace by som si zarobila viac ako tu cely rok ! .. a mohli by sme byt spolu .. ci ja uz neviem co by sa dalo robit :(( cele je to take komplikovane.. nepredstavovala som si zivot ako 22 rocna takto :( .. buduci rok je este strasne daleko ! a caka nas aj leto ! z dovolenky zase nic , pretoze nebude mat tolko volna.. a tiez si ho nemozem privlastnit ! viem, ked dojde domov, ma aj kamosov aj rodinu ! nemoze sediet len pri mne :( a aj to ma ubija !!!! .. ani neviem, aku radu chcem od vas .. ked je niekto v takej situacii, nech mi poradi, ako to zvlada.. lebo ja uz neviem, co by bolo naj ..

kolettka286

ja neviem.. je to cele divne ! ako keby sam sebe odporoval ! vcera na obed mi pisal sms ze uz je v polke cesty, ze ide za mnou domov, ze zrejme sa tesim ... ja som mu neodpisala nic.. potom vecer od neho sms ze ano, dosiel som domov v pohode, vidim, ze ta to zaujima.. potom som mu zavolala, ci dojde ci nie.. on ze dojde ale uz mi nema co povedat.. ja ze ok .. dosiel vecer, priniesol mi darceky ! co tiez nechapem ... naco ? ked sa so mnou chce rozist... a potom sme sa rozpravali dlhoo do noci .. ale neuzavreli sme to.. len proste dosiel a ziadna pusa ani nic ! .. ani sme sa neobjali, ani nic.. a to je divne... nieco sa zmenilo ... vravel, ze sa nechce rozist, ale tak to tiez nechce pokracovat.. a ze chce prist aj dnes sa porozpravat, lebo vcera bol strasne unaveny... ale nehadali sme sa.. co bol tiez nezvyk u nas.. total normalne sme si kecali .. asi 4 hodiny v kuse.. ze proste mu na mne zalezi, ale nie je stastny v tom vztahu a vidi, ze ani ja ...

Leela333

Súhlasím s Maoam. Načo sa pretvarovať? Nemusíš sa tváriť šťastne, ale nerob scény. Ber to s kľudom, môžeš dať aj najavo, že ťa to mrzí (ja osobne som za úprimnosť, veď ani tebe by dobre nepadlo, keby sa s ním rozchádzaš ty a on by sa po tých 4-roch spoločných rokoch tváril, akoby sa už nevedel dočkať, kým bude mať od teba pokoj), ale že vieš, že to tak bude lepšie.

Maoam

inak s tou silenou veselostou - to by som osobne na tvojom mieste nerobila, je to neprirodzene a rovnako blbe, ako robit sceny ci revat

ak dokazes - skus stoicky klud a neutralitu a vypocuj si ho-ak bude chciet rozpravat ci vysvetlovat a potom povedz OK alebo daco take a dovi-dopo

revat mozes neskor

Maoam

je to blbe a bolestive, ale je to tak, ako pise Agnes

ja som mala vztah na dialku a bola to ovela väcsia dialka ako SVK-AT a hoci to skoncilo rozchodom po vyse dvoch rokoch, lietal za mnou, kedy len mohol, skoncilo to, boli sme mladi, ale podstata je ta, ze ak muzovi skutocne na priatelke zalezi, dialka nie je velky problem

ber to tak, ze ti urobi sluzbu, ked sa s tebou rozide, nejaky cas to bude fakt pre teba blbe, ale po case budes rada

drz sa a bud silna, ak oznami rozchod, vyplac sa, ked budes sama

Agnes999

A kolko hodin cesty vas vlastne deli? Rakusko je nasa susediaca krajina, tie vzdialenosti take obrovske nie su, neverim, zeby nemohol aspon obcas za tebou prist na vikend. Ma auto? Ak tak dobre zaraba asi ano, po dialnici to ma razdva. Tiez mi pride divne, ze ta nevezme na dovolenku. Keby si urobil jednu dovolenku s tebou a jednu s kamosmi tak fajn. Ale na teba si nenajde skoro ziaden cas. Nepripada mi vas vztah moc zdravy. Rasej sa zmier s rozchodom. Teraz mu uz nepis, nijak ho nekontaktuj, stretni sa s nim jak dojde, ale psichicky sa na to priprav, ze sa ide s tebou rozist, lebo podla toho co pise je to velmi pravdepodobne. Bud silna, usmej sa na neho a povedz: ok, nerozoberaj vas vztah, uz to nema zmysel. Tvar sa veselo a akoby ta nic lepsie nemoholo stretnut ako koniec s nim. Nech si aspon zachovas svoju tvar, neopovaz sa tam rumazgat ci prosit ho o dalsiu sancu. On na teba kaslal uz davno, ked ho to, ze mu pises tak strasne otravuje, tak mu uz nikdy nenapis. A rob to, co ty chces. Kludne mozes ist cez prazdniny brigadovat do rakuska ak chces, ale nie k nemu. A po skole rob len to, co ta bavi a kde ty tuzis byt, ci uz je to na SK, v Rak. alebo kdekolvek. Vztah na daliku zabija vela vztahov, no vo vasom pripade to nebola len dialka, ak ste mi mali silny vztah ako si uz pisala tak by ste to presli. Ale on je dost zamerany do seba a vypada to, akoby mu kamosi boli dolezitejsi jak ty.

Maoam

no, kedze to vyzera tak, ze ti ide dnes osobne oznamit vas rozchod, tak by som sa tymito myslienkami v tvojom druhom dnesnom prispevku vobec nezaoberala

ak tam chces ist - chod na to stretko, nechcem ti nijako ublizovat, len ti pisem, ako to vidim ja - myslim, ze ti ide oznamit rozchod, ale mozno sa totalne mylim, len podla toho, co si pisala predtym, to na to vyzera

ale tak, ak ti skutocne ten rozchod oznami, aspon ma gule na to, povedat ti to osobne, vela muzov to riesi cez sms alebo e-mail, pripadne do telefonu, takze male plus pre neho

a daj vediet

kolettka286

.. ja som bola od sameho zaciatku presvedcena o tom, ze za nim pojdem, ze to v pohode vydrzime... ale nie je to vobec ale vobec jednoduche ! a teraz, ked sa to uz blizi, ani neviem, ci je mojim zivotnym snom pracovat v zahranici ! .. tam sa aj tak neuplatnim len ako upratovacka, oaptrovatelka ci nieco take.. tak naco som studovala tych 5 rokov na VS ? aj ked viem, ze ked ostanem na slovensku, tiez to bude asi o nicom...ani ma nebavi nemcina, ani sa to nechcem naucit, hnusi sa mi ten jazyk... proste ja beriem rakusko ako krajinu, ktora ma oddelila od priatela !! .. aj ked, viem ze za problemy nemoze rakusko, hej ? :) .. ale tiez si neviem predstavit, ze by som mala byt s niekym inym ... sama som, to uz dva roky.. lebo takto vobec nemam pocit, ze by som mala pri sebe niekoho ... ja nehovorim, ze sa neda prezit vztah na dialku, ale len vtedy, ked je to fakt pevny vztah !!! .. a nas uz nie je.. vobec nie ...

kolettka286

ta dovolenka s kolegami bola o tom, ze mali moznost ist z prace na 4 dni, tak siel .. ale mna napr. naserie ked pojdem za nim napr. na tyzden, a nie je schopny si vybrat ani den dovolenky kvoli mne, ze som tam, aby sme dakde sli .. aj ked je doma proste vzdy ma odbije tym, ze mame sa tesit, ze mozeme byt spolu.. a to je vsetko ..ja pritom nechcem od neho vela ! nikdy som nechcela ! .. ziadne darceky, nic ! .. chcela som len, aby sme boli spolu co najviac, aby sme mali spolocne zazitky.. vcera mi napisal, ze dnes dojde asi vecer domov, ze mi zavola, ze sa musime stretnut... bojim sa toho, a uz ani neviem ako sa mam zachovat...