Vzťah na dialku - ako dalej ?

Príspevok v téme: Vzťah na dialku - ako dalej ?
kolettka286

Ahojte.. mam priatela, teraz preslo prave 4 a pol roka, co sme spolu . uz takmer dva roky pracuje v zahranici-v Rakusku :( Mam 22 rokov.. on 25.. jeho rozhodnutie-ist pracovat do zahranicia, ma totalne zaskocilo a dodnes s tym nie som zmierena.. kvoli tomu mame neustale konflikty.. prvy pol rok bol hrozne tazky, nemal ani internet.. nic.. domov prichadza tak 4-5 krat rocne.. max na tyzden, ci 4-5 dni .. 3-4 krat rocne sa snazim ist za nim aj ja aspon na tyzden-dva, ale je to tazke, pretoze tiez pracujem a popritom aj studujem externe.. koncim buduci rok Mgr. .. dohodli sme sa, ze po skonceni skoly pojdem za nim .. ale strasne to uz skripe medzi nami-kvoli tej dialke ! proste kto uz bol alebo je v takom vztahu, vie o com hovorim.. chybaju dotyky, komunikacia, nikdy tu nie je kedy ho potrebujem, dlhe vikendy bez neho-aj ked mam kamosov.. ale. priatel je priatel ! v nedelu sme sa pohadali.. povedala som mu , ze je koniec.. odvtedy ma nekontaktuje vobec .. ja ho tiez nie .. obaja sme tvrdohlaví ... na sviatky mal prist domov.. ale este to nebolo iste.. ani neviem, ci vobec dojde. . . a myslim, keby aj dosiel, aj tak by sme sa len hadali .. myslela som si, ze ta dialka nas spoji .. ale stal sa pravy opak .. brutalne nas to rozdelilo ! nikomu neprajem vztah na dialku .. rozmyslala som uz aj nad tym ze dam v praci vypoved, a pojdem za nim ! a najdem si pracu aspon sezonne.. jun-september.. potom skola.. potom zas.. aj tak tu dostavam len minimalnu .. a tam za 4 mesiace by som si zarobila viac ako tu cely rok ! .. a mohli by sme byt spolu .. ci ja uz neviem co by sa dalo robit :(( cele je to take komplikovane.. nepredstavovala som si zivot ako 22 rocna takto :( .. buduci rok je este strasne daleko ! a caka nas aj leto ! z dovolenky zase nic , pretoze nebude mat tolko volna.. a tiez si ho nemozem privlastnit ! viem, ked dojde domov, ma aj kamosov aj rodinu ! nemoze sediet len pri mne :( a aj to ma ubija !!!! .. ani neviem, aku radu chcem od vas .. ked je niekto v takej situacii, nech mi poradi, ako to zvlada.. lebo ja uz neviem, co by bolo naj ..

Slecna A.

presne ako pise Maoam...prave preto, ako ste spolu dlho sa nemozete (resp. nemali by ste sa) rozist len tak zo dna na den, bez toho, aby ste si vsetko v klude vysletlili. Hlavne si to vysvetlite teraz, kym je este fyzicky pri sebe. Najhorsie co moze byt je riesit nieco cez internet.
Inak, ak by ste dalej pokracovali, dajte si zavazok neriesit nic zle cez internet. Viem, ze vo vasom pripade to bude len velmi tazke, lebo ste spolu malicko cez rok, ale nam to velmi vo vztahu pomohlo. Casto sme sa pochytili cez internet a preto sme si povedali "dost". Nic, absolutne nic dolezite, alebo vazne cez net uz neriesime a odvtedy mame klud. Radsej pockame, az sme spolu a vtedy sa rozpravame o vaznych veciach. V tvojom pripade to bude asi tazke, skor zvolte alternativu zavolat si, popripade cez skype sa rozpravat. A skor vzdy asertivne ako cez nervy a vybuchy.. :)

Agnes999

Teraz sa mu neozyvaj, nech nie si za vtirnu. Ked ti pise, jak dobre sa mu zije ked ho neotravujes a vobec mu nepises, tak mu urob tu laskovost. No a co radit. Ten vztah uz on pochoval, ked odisiel robit tak daleko od teba, bolo mu jedno ci ty s tym suhlasis a ci raz chces v rakusku aj ty zit. A ze mas este pred sebou par rokov skoly a dovtedy sa za nim urcite nedostanes. Jemu na tom vztahu nikdy nezalezalo tak, ako tebe. Ty sa chces vo vsetkom prisposobovat, ist do rak. s VS robit upratovacku len aby si bola s nim. On sa rozhoduje len podla toho, co jemu vyhovuje, ci to bude vyhovovat aj tebe je mu uplne jedno. Dovolenku si vyberie aby isiel niekam s kamosmi, ked za nim dojdes ty, ziadna dovolenka mu uz neostane, resp. si ju setri zas na nieco lepsie. Ako neviem, ale mna osobne by takato situacia ponizovala a asi by som v takom vztahu dlho neostala.

Maoam

kolettka - no tak ono na vsetko su dvaja, aj keby ste sa mali rozist, som za, aby ste ten cas, kym neodide, este vyuzili na pokojny otvoreny obojstranny rozhovor hoci aj do rana bieleho...

sceny nemaju vyznam, nech sa vyrozpravas ty aj on - bud najdete cestu k sebe, alebo pojdete od seba, ale vzdy je lepsie vyriesit to na urovni a ako dospeli zreli ludia s respektom voci sebe

Slecna A.

uz obaja asi dostatocne chapete, ze dialka medzi vami robi strasne rozbroje. Aj ste spolu, aj nie ste. Kym niektorym parom dialka z casti aj pomaha, vam skodi. Ja uz napriklad teraz viem, ze az budem s priatelom nonstop byvat, vyradim si vzdy jeden den v tyzdni, kedy pojdem od neho na celu noc a den prec :) lebo tak sme zvyknuti :)
Teraz je tvoj priatel doma, tak sa pokuste byt spolu co najviac a uvidite ake to medzi vami bude. Sleduj, vnimaj co jeho pritomnost s tebou robi. Ak nic, dajte si uz ozaj zbohom...Nezivte to, ak to nema uz zmysel, to je najhorsie co ludia robia...zivia ten vztah, cakaju, dufaju, hnevaju sa, udobruju sa, zas cakaju...ale v istej chvili je naozaj vhodne uznat, ze to uz nema vyznam cele.

kolettka286

Maoam: no hej, to je schiza, to ti poviem.. ja som mu povedala, ze to ukoncme, ked tak neviem fungovat .. ale povedal mi, ze to nie je jednoduche po tolkych rokoch.. ale zas, pozerat sa na to ci sme spolu 5 ci 10 rokov a sa trapime, tiez nie je spravne ..
este mi povedal jednu zaujimavu vec, ze ked je so mnou, je v totalnom strese, ze sa boji hoci co mi povedat, lebo od vsetkeho vybuchnem a ze som strasne komplikovana a mam hroznu povahu-na ktoru si uz davno zvykol...
ano, ja som vybusna a uz totalny nervak .. ale to je najmä odvtedy, co ma tu nechal ..
a ze mu strasne chyba moje stare ja.. ale on nechape, ked sme sa dali dokopy, mala som ledva 18 a to som zila uplne iny zivot, bezstarostny a aj okolnosti boli uplne ine, nemala som ziadne problemy, chodila som na strednu a vsetko bolo ine .. jasne ze nemozem rozmyslat rovnako ako vtedy ...

Maoam

aha, tak to su uz presnejsie infosky

je to daleko, uznavam, to trocha meni situaciu

chod na leto na brigadu za nim, pokojne sa o tom porozpravajte, teda navrhni mu to -uvidis co on na to,ked budete spolu, nez odide

kolettka286

Iba Katka: ja viem, ze ma ma rad .. ma to tazke aj on.. ja ho chapem .. noo som z debilneho chudobneho vychodu .. z trebisovskeho okresu.. a on je v mestecku Marchtrenk- to je nedaleko wels.. to su take tri hodiny od Viedne myslim .. no 9 hodin cesty priamo od nas .. ja by som ho mohla navstevovat aj castejsie, keby som nepracovala ! .. ale kvoli skole tiez mam problemy v praci a este keby som za nim chodievala castejsie, tak uz by som bola asi nezamestnana .. a prave aj buduci tyzden mam cely tyzden prednasky, takze sa velmi nestretneme ! a v nedelu uz ide naspät.. a nepride domov az v juli :( .. a to zas bude doba ! ..
on vie, ze som schopna ist za nim ! len problem je, ze on tam este nema vlastny byt ! pretoze uz skoro dva roky tam pracuje cez rakusku lizingovku .. a prave teraz dostal moznost pracovat fixne .. tak to samozrejme zobral .. ale teraz tri mesiace zas nema narok na ziadnu dovolenku .. a aj tak mi povie, ze mam pockat.. kym si najde byt .. a aj to mi povedal, ze vlastny byt by sa mu oplatilo len vtedy, keby sme tam boli spolu.. ked za nim nepojdem, tak ostane radsej na tej ubytovni, lebo je to lacnejsie pre jedneho ..

Maoam

kolettka, tak to je fakt uz schiza toto, no nic, teraz neviem, ci nemal odvahu dat ti zbohom, alebo caka na zazrak, ale tak pozitivne je, ze ste sa dokazali nehadat a normalne sa porozpravat

neviem, ja myslim, ze je rad na nom, ak o teba stoji, mal by bojovat, byt tebou tak sa stiahnem a prestanem robit sceny a pockam, s cim pride

a ta dialka medzi vami by ma tiez zaujimala

Iba Katka

No podľa mňa ťa má stále veľmi rád, ale ničí vás tá diaľka. Inak zaujímalo by ma, v ktorom meste on pracuje a kde žiješ ty (aspoň približne), aby som si vedela predstaviť tú diaľku, lebo je rozdiel Viedeň-Bratislava, čo sa dá dochádzať aj každý deň a je rozdiel Innsbruck-Košice. Lebo ako 5 krát za rok chodí domov aj moja sesternica z Nórska.
Môžeš mu povedať, že si premýšľala, že by si tam šla na tie 4 mesiace v lete, čo na to povie.