Problémová 13-ročná dcéra

Príspevok v téme: Problémová 13-ročná dcéra
úplezúfalá

Mam velmi problemovu 13-rocnu dceru. S jej otcom sme rozvedeni, momentalne je uz tretikrat v base.
Trva to asi rok. Je drza, arogantna, nepocuva. Najprv som myslela ze su to pubertalne excesy, ale prerastlo do väcsich problemov.
Odchadza z domu kedy sa jej zachce, trikrat sa stalo, ze neprisla domov 2 dni. Pred mesiacom som ju pustila spat ku kamoske a o 3:00 ma zobudili policajti s tym, ci mi doma niekto nechyba. Nasli ju v meste vzdialenom 40 km, ako sa tula s nejakymi znamymi. Velmi ma oklamala.
Casto pocujem, ako sa casto zdrzuje v inych obciach a v okresnom meste. Fajci, uz zacali s jej partiou aj s alkoholom.
Mne vykrikuje, ze uz nie som jej matka, ze smrdim, som napita a fetlá...
Teraz nebola 3 dni v skole, mala vysoku horucku. Hned nato v sobotu utiekla a vcera som volala policajtov. Nasli ju v susednej obci, kde spala - neviem. Policajti ju uz poznaju, co je to za \\\\\\\\\\\\\\\"firma\\\\\\\\\\\\\\\" a narovinu som im povedala, ze ju zbijem remenom jak hada. Neviem uz inak ako si s nou mam pomôct. Myslela som, ze sa tej bitky zlakne a aspon na cas sa ukludni, ale dnes sa zas vybrala von, drzo oznamila, ze o deviatej je doma a ja jej rozkazovat nebudem, lebo pre nu uz niesom jej matka. Jej posledne vyjadrenia na mna boli \\\\\\\\\\\\\\\"bodaj by si skapala\\\\\\\\\\\\\\\" a skap!!!
Neviem uz co mam robit, zvazujem jej umiestnenie v nejakom napravnom centre, ine riesenie sa mi uz zda pre nu slabé. Podla policajtov by som to mala cim skor vybavit, lebo v pätnastich mi necha decko doma a ona utecie.

Nepomaha rozhovor s nou ani nic, ona ma vôbec nerespektuje a vlaste ani nikoho. V izbe ma bordel jak v tanku, nic nerobi, ucit sa jej nechce... len strasne papuluje a huci a uraza ma. Nieco také ze zarazené vychadzky ona vôbec nepozna. Robi si co chce. Neviem, ci sa mam o nu bat, ci sa jej nieco nestalo, alebo kade sa vôbec tula.

Co mam s nou robit? Ako sa z nej da spravit normalne 13-rocne dievca? Ako u nej docielit, aby sa spamätala?

evita7063

Ja mam podobny Problem a to ma dcera 10. Je to pohroma. Ako by som zila tvoj zivot. Bordel, tulanie, klamstva. Presne to iste.Absolutna bezmoc. Dobra Som Len ked nic nechcem. Ziadny zaujem o skolu. Partnera nenavidi Lebo odhali kazdu jej loz. Jej otec je klamar a kriminalnik a ma ho Ako boha. Je to zacarovany kruh.

Gima

Tak jej povedzte, že všetko zlé, čo vám priala sa jej raz vráti. A s tými odchodmi a príchodmi, to riešte tak, že o 20 00 zamykáte byt alebo dom a ked nepríde, do tej doby, nech si hľadá nocľah inde. A Policajtom by som vybavila splnomocnenie, že ked ju najdu, nech ju nevozia domov, ale rovno do psychiatrického centra alebo polepšovne.

minigunmini

Osobne ,ja mam 13 a myslim si ze niektore taketo veci moze sposobit skola, stresy zo zivota,atieto veci naozaj zmenia celu povahu cloveka aj pristup k zivotu, tak si skuste vzpomenut co velke sa stalo v jej zivote . a naozaj tieto veci su dolezite pretoze 1 mala chyba moze zmenit cely zivot !

Mimulus

Akí ste všetci múdri :D Začne ju fackať, zamykať do izby, prestane sa o ňu starať... za 5 minút má na krku sociálku!!!
Psychológ??? A kto ju tam akože dostane? Nasilu k psychológovi???

zewa

Si na nu makka. Vziat mobil, internet, peniaze. Domace vazenie. Ak porusi, tak v tomto stadiu, v ktorom sa nachadzate by som ju zdrala ako hada. Nepomoze? Sup do ustavu. Vacsinou sa decka odtial vratia trochu znormalizovane, ked zistia, ze to tam nie je med lizat.
A pokial ti odmietne dat mobil, tak jej zrus cislo. Davaj si pozor na penazenku a nikdy nenechaj svoje peniaze, sperky, karty bez dohladu. Vsetko zamykaj.
A ty, zufala matka, zacni chodit na terapiu. Je fayn sa vyrozpravat a mozno najdete nakoniec s dcerou k sebe cestu. Pevne nervy ti prajem.

Agnes999

"nikdy som ju nebila, od malicka mala vsetko, po com tuzila, drahé hracky, oblecenie" toto bola najvacsia chyba, rozmaznala si ju, nema v tebe vobec ziadnu autoritu, si pre nu nimand. Ja som dala mojej matke v puberte tiez zabrat, ale ani zdaleka nie tak ako tvoja dcera. Fajcila som, pila, chodila neskoro domov, mala problemoveho chlapca. Ale matka sa so mnou nijak nesrala. Kludne ma vyhodila na ulicu, ja som ale nemala pochybne znamosti ku ktorym by som mohla ist prespat, kamaratky i priatel byvali s rodicmi, tam sa nedalo. Ak som nechcela spat na ulici, tak som sa musela s prosikom vratit domov. A raz ked som sa tak neskoro vecer tulila po ulici, obtazoval ma nejaky uchylak, usla som mu a tak som sa bala, ze som odprosovala matku na kolenach. Ale tak tvoja dcera je asi iny typ, kedze uz v 13-tich dokonca skorej prespava kade tade ani nevies kde, asi by nemala problem sa prostituovat ak to uz nerobi. Tu vidim jedinu sancu ustav. Hoci je fakt, ze ani tam sa do dobrej partie zrovna nedostane, ale bude mat prisny rezim, nebude sa moct kade tade flakat. Musis byt na nu prisna a tvrda, povedz jej, ze ked ty nie si jej matka, tak nech sa prace, ty sa o cudzieho pankharta starat nebudes a nebudes ho zivit. A nech si ide za otcom ked ho tak strasne uznava, mozno ju ubytuje v base. Ale ty si moc makkaaaa, ty to nezvladnes. Decko ti bude navzdy skakat po hlave, je na najlepsej ceste k tomu, aby ti neskor aj fyzicky ublizovalo a kradlo peniaze, vyhrazalo sa nozom a pod. A na vine si ty, pretoze jej stale davas peniaze a stale jej splnis prve posledne. Kto chce kam....

sfhxfjj

nedavat jej ziadne peniaze, zobrat mobil, pc, ziadne vreckove. nic. zamknut byt a zobrat / skryt kluce. vsetko riesit s chladnou hlavou. a na vsetko odpovedat - "ved si povedala ze niesom tvoja matka, tak preco ta mam zivit a starat sa o teba" ..... ona po case bez mobilu, jedla, penazi povie nieco ako. "ani vlastna matka mi neda najest" nieco v tom zmysle, potom treba zacat rozhovor , ze ty si jej matka a budes sa o nu starat pokial bude dodrziavat urcite pravidla. tak ako ty dodrzis pravidla o jedle a o starostlivosti , ona ta bude pocuvat . v ziadnom pruipade nepovol a nedaj jej to co chce len tak. a vyhladaj odbornu pomoc cim slkor

doubledog

vyhodit ju na ulicu je jasne nasmerovanie k prostitucii.
v tomto smere by som si o nej nerobil iluzie ani teraz.

Emily opat

Tak snad najest jej snad da preboha! Inak suhlasim s poslednym prispevkom. Vyhodit na ulicu nie, je to stale dieta.