Operacia stitnej zlazy

lauren431

pre : Lucia 888

ahoj, ja som tiež po operácii, prvé 3 mesiace som menštruáciu vôbec nemala a potom ju mám podľa výsledkov - bud dlhú a bolestivú alebo úplne slabu. doteraz to nie je to čo to bolo pred tým.

Lucia 888

Dobry momentalne som 3tyzden po uplnom odstraneni stitnej zlazy a chcem sa opytat ci nemal niekto problem s menstruaciou.dakujem

lubb81

Mňa operovali v ČR, kde teraz pracujem. Pri vstupnej prehliadke k obvoďákovi mi dal kvôli rodinnej anamnéze (mama a sestra) urobiť aj hormóny štítnej žľazy. Na SK som bola u endokrinológa (Dr. Popov)pred cca rokom a pol a to z vlastnej iniciatívy, nemala som vôbec žiadne problémy pripisované štítnej, a UZ mi nerobili od 15. Už u neho som mala zvýšené aTPO, ale nevenoval tomu pozornosť, no nezabudol si vypýtať 10e.
Keď výsledok testov uvidel obvodný tu v Čechách (aTPO 998), okamžite ma poslal na endokrinológiu, kde pani doktorka pri ultrazvuku namerala hrčku na štítnej žľaze s priemerom 1,5 cm. Okamžite odber na cytológiu, výsledky s nálezom onkocytov, tak že vybrať ŠŽ. Že je žľaza neliečená, čo mala byť (!!!), že je zničená a proste von. A hneď. O tri týždne som bola "na stole". V pondelok nástup, v utorok rezali, v stredu vybrali drén a vo štvrtok domov. Najväčší strach som mala o hlasivky, ale v súčasnosti na to už majú prístroj, ktorý monitoruje tie dva ohrozené nervy. Nepoškodili sa, len som mala nejakú dobu tichý hlas a nevládala som hovoriť,čo je normálne a aj to sa postupne zlepšilo. Dnes sú dva mesiace od operácie a hlas mám úplne normálny, už môžem aj kričať. Na tréning hlasiviek mi ináč pomáhal spev.
Čakanie na histológiu bolo asi najhoršie. Prognóza nepriaznivá. O desať dní od operácie som šla na stehy, primár telefonoval na patológiu pre výsledky a keď sa začal usmievať, ja som začínala slziť :)
Následne mi endokrinologička navrhla dávkovanie L-thyroxinu, ktoré mi vyhovuje. Akurát ma upozornila, že budem v začiatkoch unavená, čo som aj bola, ale asi len mesiac a prejavovalo sa to tak, že som o pol 8 večer proste odpadla do postele :) A po dvoch týždňoch od operácie som bola v práci. Pán primár mi urobil "pekný" rez, mám len mierne začervenanú čiaru cca 4cm a dve bodky po uzlíkoch a jednu po dréne, ale to sa takmer stratí. Na to je skvelý Infadolan. Dávala som si pozor na fyzickú námáhu, šetrila sa, beriem lieky, ale ako mi povedali - o rok ste už ten výsledok mohli mať úplne iný.
Všetkým, čo to máte pred sebou, držím palce. Obavy chápem, mala som ich tiež, ale ako mi povedal obvoďák (a jeho sestrička, čo to má tiež za sebou): dopadne to dobre a žiadne čo ak nechcem počuť.
(ak by mal niekto nejaké otázky: ljuba1@centrum.sk)

anka89

LOWINQA JA som bola v Ruzomberku a nikdy viac po operacii na izbe sestricka nedavala pozor a ten hnis ,alebo co to je co malo tiect do tej volali sme to tasticky tak ma to zalialo do vnutra ,kym na to prisla uz bolo zle doktorka mi dala krk do chomuta a obalili ladom a zakazali ze mi nemaju dat pit ak by ma este raz otvarali moja nocna mora zivotna aj porody su proti tomu nic a potom mi sestricka povedala ze co by som chcela ze ona ma mamu vrchnu sestru a tiez skoro umrela takze v mojom pripade skoro platilo operacia sa vydarila pacient umrel dostala som teploty po tyzdni ma poslali domov a doma po tyzdni mi to prasklo a vytekalo az u nas doma ma dal doktor do poriadku a mala som cely hrudnik cierny doma kym sa mi krv nevstrebala ,ja uz by som do Ruzomberka NIKDY NESLA aj teraz sme tam boli z dcerou zamenili vysledky a prednosta mi povedal ze napiste si staznost do 15 dni vam dame odpoved ,ked potrebuje clovek pomoc to mu tak pomoze 15 dni cakat uz tam nechodime a nepojdeme tam uz nikdy aj ked kazdy si mysli ze vojenska nemocnica to musi byt tak ja uz po osobnej skusenosti si myslim ze vsetko je o lekaroch a myslim si ze ten kredit uz stratili ,nechcem ta odhovarat ale skus inu nemocnicu ako Ruzomberok my sme tam cestovali 100km a skoro sme prisli o zivot mala som ist na operaciu vo svojom bydlisku to je moja skusenost

faktorrrr

Dobrý deň.
Mohol by mi niekto poradiť, kto je v BA najlepší na vyoperovanie štítnej žlazy?
Vodpred ďakujem!

Lowinqa

Zdravím,chystám sa na operáciu štitnej žľazy do Ružomberka- 21.januára., a chcem sa opýtať či ma niekto skúsenosti s operáciou a mohol by mi poskytnúť nejake bližšie informácie ako to prebieha a podobne .A ešte koľko po operácii budem musieť byť na marodke? Ďakujem za informácie,.

norik

Dobrý deň,aj ja som bola dnes na sone stitnej zlazy struma mi narastla mam ju rozmery 17x19x26,pani doktorka mi brala aj biopsiu. Povedala ,ze pockame na vysledky z biopsie,a stale ma posiela na operaciu,tvrdi mi ze sa budem lepsie citit,ale ja sa pritom citim dobre,mne sa aj dobre prehlta,aj sa mi lahko dycha,necitim niaky problem , a ze mam na krku trocha hrvol mi vobec nevadi ja ho ani poriadne nevidim.Chcela by som sa vas spytat co vas potlacilo k operacii.Ja mam 40 rokov.Velmi pekne vam dakujem za odpoved.

Norik

Ahojte ja som bol operovany v piaqtok 15.11.2013 v Dolnom Kubine dnes toto uz pisem z domu den po operacii som uz behal po chodbe a aj jedol jedina tazkost bolo preglganie ale trvalo to menej ako 24h a to som precitlively na bolest na druhy den nedela som ani netusil ze ma operovali keby mi neprevezovali ranu samozrejme nebolelo dnes mi vytiahli stichy nebolelo , musim velmi pochvalit cele oddelenie chrirurgie boli velmi mily a ustretovy ci doktori a aj sestricky skor som sa citil ako na All inclusive pobyte mali sme TV na izbe s nalkonom podlahove kurenie este aj olovrant v nemocnici strava skvela , ked som odchadzal tak som tu cital par clankov a skor ma vylakali ako povzbudili preto toto pisem co som zazil hlas som krasne rozpraval od prebudenia operacia trvala 2.5h kde mi odstranili celu S zlazu neni to nic rana 4cm skoro nic vsetko mi tam krasne vysvetlili kludne aj primar so mnou prehovoril 20minut proste na pacienta mali vzdy cas , ja som dlho vahal jedine co poctujem ze sa mi lepsie dycha von sla preto lebo bola zvysena a postihovala mi trosku jedno ocko tak som sa rozhodol a urobil som dobre ak nebojte sa ked ste sa docitali az tu ak mate nejake otazky co a ako prebiehalo kludne mi napiste na email . Tak sa nebojte urcite vam pomozu su najlepsi na slovensku a svoju pracu beru ako poslanie co som si vsimol skutocne boli jedinecny a prijemny.

januta

Dobry den ano operovali ma v Ružomberku vo vojenskej nemocnici a som už 9 rokou po operacii a môžem Vám povedat že nikde by som sa operovat nedala len v Ružomberku je to fakt super nemocnica a skvely personál a mam sa fajn a jazvu mi vôbec nevidno