Maslo ci margarin?

zina1

ansy to bude fakt zdrave maso ked je uz obalene v trojobale to ti uz nepomoze ani ked ho budes na vode robit je to tema maslo ci margarin a vy ru riesite ci vyprazat alebo grilovat alebo z olejom alebo bez oleja ved si to spravte ako vam chuti a myslite ze to je zdrave a ked vam nechuti maso tak ho nejedzte a hotovo

sweater*

ono co tu niekto pise ze jedz co ti chuti, je hlupost, 98%ludi "nepozna" svoje telo, preto je nezmysel sa tymto riadit. skutocna podstata intuitivnho stravovania je niekde uplne inde....

lost

ansy

no nemam brokolicu a obchod je daleko :( (70kilometrov v mojom pripade, zijem fakt daleko od civilizacie..), ale maso sa uz rozmrazuje, no vybral som to vecer, takze skor ako vecer to nebude.. mozno az zajtra rano hm, ale asi vecer, mam 3 stehna, neviem ktory zajac ma 3 stehna, ale to nevadiiii :D
ked sme pri brokolici, poznas klicenie/microgreens? tam sa da urobit krasna brokolica a pouzivat to ako salat, alebo proste "bageta" na rano/cokolvek :)
lostlost.eu
lostlost.eu

je to perfektne, ta chut je Daaaleko nad chut brokolice z obchodu a ovela vyraznejsia, plus tie pozitiva su ovela hustejsie pritomne v tomto ako v dospelom kvete, podla teorie..

ale aj keby zabudnem na pozitiva vo forme proteinov mineralov zivin a vitaminov ci cokolvek :) tak ta chut a osiezenie stoji za to..

staci nasypat na malu plochu pody (trochu riedsie ako na mojom pokusnom obrazku) a do 1 tyzdna sa bude dat 2 tyzdne "kosit" a jest, cize fakt bezstarostne..

olivienka

asi si pôjdem kúpiť maslo :) ja normálne jedávam ramu/perlu, aj keď dávno viem, že to nie je nič moc (problém nie je až tak v tom samotnom stužení, ale v zmene cis izomérov nenasýtených MK na trans, ktoré zvyšujú cholesterol atď.), ale proste, ľahšie sa to natiera :D a maslo mi tak chutí, že som schopná ho jesť samé :D
inak bravčová masť je dobrá vec, aj obsahuje dosť nenasýtených MK, problém je myslím len v tom, že sú väčšinou mononenasýtené, a my potrebujeme aj tie poly.
čo sa týka olejov, na biochémii sme sa učili, že z hľadiska obsahu a pomeru mono a polynenasýtených MK je na tom repkový olej zhruba rovnako, ako olivový, a oveľa lepšie, ako slnečnicový. akurát keď som si naposledy kupovala olej, tak repkový vôbec nemali. asi zo všetkého spravili bionaftu alebo čo

ansy

ja to masko obycajne kupujem uz v trojobale ako pikantne kuracie nugety..zeby problem v boku sposobovala ta pikantnost:) v navode na pripravu sa pise, ze ich mozem vyprazat na oleji 5min.alebo piect v rure 20min. tak peciem, lebo je to setrnejsie a snad trochu zdravsie.
inac len varene a dusim zriedka. rodicia zacali svoje rezne robit podla mojho sposobu,a su spokojni, len prvykrat vybrali suche placky.myslim, ze mamina ten alobal trochu posprejuje olivovym olejom. ja nepouzivam nic, no ktovie ako su tie medajloniky uz upravene.
podozrenie na celiakiu mam tiez, ale este nie diagnostikovanu, tak sa snazim obmedzovat lepok. a nasla som super stravovaci zivotny styl v knihe Ako si ovladat telo (spravna kombinacia potravin) Velmi mi zapasoval, bola som nabita energiou ako zastrcka :P tak sa k nemu asi vratim.
lost, tak zelam dobru chut k dnesnej zajacinke. nakombinuj ju so zeleninkou varenou na pare, to je najzdravsie a chutne, ja milujem brokolicu na pare, a priloz salat z cerstvej zeleniny. tvoj organizmus bude travit ako sa ma, a bude mat hodne energie a enzymov na cistenie tela, ktore mame vsetci zanesene od chemie a nestravenych zvyskov nevhodnych potravin :))

lost

ansy

skus ziskat kvlaitnejsie maso, ci neprejdu bolesti v boku :) alebo v mensom mnozstve atd :) teda neviem fakt, ci je to mozne, idme len "srdcom" :D aby si sa nevzdala oblubneeho jedla, ale skor nasla ine rieenie ako sa to da dopriat :) napr preto, ze som bol alergik (alebo som?) na lepok atd, ale z casu na cas mi to nic neurobilo (veru na dovolenke nemienim varit!!!!!!!!!) a zijem :) ale ako pisem, mozno som len luckyass a lahky pripad..

lost

ansy

dik a recept, mam 2 stehna zo zajacikov, a som strasne hladny, mam na zajtra obed, vrela vdaka :P

inaaac, da sa takto aj krafiol? lebo to je jedno z TOP jedal v rebricku mojho brucha :D napr ze by som tam dolial do spodu vodu (plech rost voda, ako pecenie masa..), minimalne za skusku by to dalo, ale ak to niekto skusil a bol to FAIL tak by mi to usetrilo cas :)

ja som obmedzil vyrpazane z takeho dovodu ehm no, lenivost :) extremne nerentabilne to je, 3obal je narocny a upratovanie bleee, a tolko oleju co vylejem, tiez otras.. (nerad pouzivam olej 2x a rad to davam do velkeho hrnca nech to robim rychlo a cez sitko)

ansy

RNG, tak mas velku silu vole. mna donutili moje bolesti v pravom boku, tie kamene alebo co to tam bude, takze sa vyhybam tukom a mastnote:) chcem celkovo obmedzit maso, lenze kuracina mi chuti, ale je zo supermarketov,takze kvalita veskera zadna, skor antibiotika a hormony:(