Maslo ci margarin?

RNG

Vyprazanie je ovela skodlivejsie ako varenie a pecenie, kedze su tam vysoke teploty, ktore znicia (oxiduju a peroxiduju) tuky a rozlozia bielkoviny na skodlive dechty.
Hovorim to s tazkym srdcom, lebo mam vyprazane velmi rad. Ale v poslednom case som ho zredukoval na max 2-3 x do roka silou vole.

ansy

ja vyprazam v trube. poukladam kuracinu v trojobale na plech, na ktory dam foliu a peciem. nepouzijem ziaden tuk, ani na pokvapkanie. maso ale nesmie byt vyklepane natenko,inak vytiahnes vysusenu placku.

lost

vyprazat sa da aj bez oleja..
napr v trube, poprskat trojobal trochou oleja a potom uz len piect..
isto niekto pozna tento postup blizsie , tiez by ma zaujimal, musim sa od babky spytat :)
efekt je rovnaky, ba priam lepsi ak ovyprazane = chrumkave a nemastne..

ansy

o tych stuzenych tukoch vo vyrobkoch, napr.v cokolade.
www.youtube.com
inak, nasla som tatranky alebo ako sa to volalo, zo Sedity, bez pridavku stuzenych tukov.

akacia

tiez aby bolo v mase po jeho uprave co najmenej karcinogennych latok, odporuca sa co najsetrnejjsia priprava, tj.upravovat sposobom, ktory zaberie co najviac casu. znamena, vyprazanie (najkratsia=najskodlivejsia doba upravy)zamenit za pecenie v rure, alebo dusenie ci varenie. Pouzit spravny tuk a menej tuku a biele maso, ak je to mozne..a ak je mozne, z chovu na farme, nie tie zo supermarketov odchovane na rastovych hormonoch a modifikovanej kukurici.

Mimulus

Ak sa chcete pri vysmážaní zbaviť mastnoty o minimálne 50 percent čo sa týka troj obalu tak predtým ako mäso obalíte v strúhanke tak ho namočte ešte do citrónovej šťavy. Nenaviaže toľko tuku.

ansy

nevyprazat je najlepsie. ja jem len varene maso alebo dusene, ale to menej. uz som pocula, ze kokosovy olej je na vyprazanie lepsi ako ine, ale tiez o bravcovej masti. nasi stari rodicia predsa len zili zdravsie, ale nebolo to len preto, ze vyprazali na masti, ale tiez preto, ze nevyprazali casto, a maso mali len v nedelu:) nieco o vyprazani na olivovych olejoch:
www.youtube.com

htherapy

Ako tu uz pisal sweater, nevyprazaj ;) Mas tolko inych moznosti, grulovanie, dusenie, varenie v pare, pripadne restovanie na kvapke oleja. Na vyprazane jedla tu mas MCD ...