Ako vybrat meno pre dceru

skazaton

Gertrúda, Afrodita, Uršuľa, Melancholia, Malvína, Berta, Zoja, Dorota, Perla, Agáta, Eleonóra, Estera, Justína, Jela, Františka, Anežka, Estera, Galina, Lesana, Hermína, Gizela, Želmíra, Ela, Xénia, Dobroslava, Blanka, Iľja, Ružena, Božidara, Hortenzia, Olympia, Eugénia, Dobromila, Aurélia, Hedviga, Otília, Nadežda, Elvíra

empee

Podľa mňa zahraničné mená, aj keď sú možno pekné v dieťati znižujú národnú hrdosť.
(možno je to aj dobré, nech ide na západ a má lepší život)
My predbežne riešime mená, jediné dievčenské sme sa zhodli Pavlínka, je to také pekné detské. Možno Kristínka.

tribitka

Ahojte, ja sa volám PAVLA- je to české meno a nie je až také najhoršie. Meniny oslavujem v slovenskom kalendári na PAULÍNU. Pretože meno PAVLA je v českom kalendári v rovnaký deň ako u nás PAULÍNA. Teraz, keĎ som staršia ma všetci volajú PAVLI, keď som bola malá tak ma volali Pavlínka alebo Pavluška. Nehovorím, že je to nádherné meno, ale určite lepšie a zrozumiteľnejšie ako nejaké zahraničné skomoleniny z telenoviel, ako napr. Mukades, Lukrecia, Vilhelmina....alebo mená, ktoré vám pri vyslovení pripomínajú ani neviem čo napr: napr. nejaká Opra, Ukume, Gertruda...
Mne osobne sa páčia skôr slovenské alebo české mená: Magdalenka, Ema ...
David, Matiáš, Jakub, Martin, Ondrej... ale výber mena je každého osobná vec a keď sa s niekym stretnem , kto má zvláštne meno, tak sa mu snažím hovoriť tak, aby sa mu to páčilo a neurážalo ho to. Koniec koncov mená nám vymýšľajú naši rodičia, ale žiť s nimi musíme mi.