Ako vybrat meno pre dceru

sterfa

suhlasim,ani ja si nemyslim,ze je to to najlepsie,aj z praktickych dovodov,aby sa deti volali ako rodicia.Teraz hlavne dufam,ze Janko(ten moj:) je meno otca mojich deti:).Myslim,ze ked sa o par rockov dokazeme dohodnut a rozhodnut sa pre babo,tak nejaky kompromis aj s menom "spachame".Mozno by nebola zla dohoda,ze chlapcekovi vyberie meno manzelka,dievcatku manzel,co myslite?:)

machulka006

sterfa...aj môj priateľ je Janko...a ak by sme raz mali mať spolu deti...on si na to potrpí...u nich sa to traduje...a on veľmi chce syna Jána... ja nie...ale asi mu to nevyhovorím...

tinka228

sterfa: mne sa nepáči keď sa deti volajú po rodičoch. Aj môj muž sa volá po otcovi a ja som mu povedala, že naše dieťa sa tak môže volať iba ak neprežijem pôrod. On ale ani veľmi netrval na tom, aby sa náš syn volal ako on lebo z vlastnej skúsenosti vie, že je to aj dosť nepraktické, keď na jednej adrese žijú dvaja s rovnakým menom.
niekto: u nás bolo hlavným kritériom pri výbere mena to, aby sa nenachádzalo v rodine. Keby sa napr. náš syn volal po jednom starkom, druhý by bol urazený že prečo nie po ňom.

sterfa

ja som vzdy snivala o Marekovi a Karin...priatel je Janko,toto meno sa u nich traduje,a aj ked tvrdi,ze on si na to nepotrpi...ked tak rozmyslam,laska asi vela zmeni:)-keby ma poziadal,aby nas syncek sa volal Janko,tak by som asi mu nedokazala povedat nie:).Hlavne,ked budeme chciet mat babo,tak nech je zdrave,to bude pre mna dolezitejsie,ako moje vysnivane mena pre nase deticky:)

tinka228

prečo dnes takmer všetci dávajú zahraničné mená? Nevravím, že všetci majú byť Jankovia, či Jožkovia, veď je veľa mien v našom kalendári. My máme doma Andreja.