Ako vybrat meno pre dceru

zunecka

mne sa pacia mena: Daniel,František a z dievcenskych Ema, Natália, Amália, Františka... je ich dost, ale sama si neviem vybrat. Nakoniec vyberiem uplne ine, ale bude to rydzo slovenske, lebo cudzimi menami zacinam byt presytena... hoci niektore su carovne...

mariana

JA CAKAM BABO V MAJI.POVEDALI ZE TO BUDE DIEVCA.A MENA SA MI PACIA KLAUDIA,LAURA,EMMA,SARA.VIKTORIA.A NEVIEM SA ROZHODNUT.

monika9

mne osobne sa pacia mena Bianka,Karolina,Natalia,Viktoria,pre chlapca Viktor,Kristian,Dominik

ale chceme si vziat dieta z domova a tiez ma pekne meno nezvycajne Melinda

lea

a co poviete na meno pre dievcatko Cindy? paci sa mi, aj sa hodi k priezvisku ako CC, ale neviem, ci je vhodne aj pre dospelu zenu, pre dievca sa mi zda idealne

bezmena

tak moje meno charakterizuje krásu, cielavedomosť, rodinu, uplne súhlasím, men pre istotu nenapíšem, je nezvyčajné, málo sa vyskytujúce

daniellla

meno je velmi dolezite....
To meno bude pocuvat clovek cely zivot, bude ho sam vyslovat mnohokrat. Taketo meno potom tvori osobnost cloveka. kazde slovo ma svoju rezonanciu, ktora moze posobit na charakter cloveka. Mena, ktore su \"dostojne\" posobia na jeho sebavedomie pozitivne. Mena, ktore vyznievaju ako zdrobneliny, posobia na cloveka viac negativne, stlacaju ho, rozmaznavaju ho a pod.
Ako decku sa mi nikdy moje meno nepacila, postupom casu som zistila, ze mi rodicia vybrali dobre. Som v zahranici, stretavam sa s roznymi kulturami a narodmi a od vsetkych pocuvam, ze mam uzasne meno, nositelky tohto mena vraj su mudre, cielavedome, ohladuplne a vseobecne oblubene.
nechcem povedat, ze daniela je najlepsie, len tolko, ze treba volit meno tak, aby bolo dostojne v kazdom veku. Posledne sme sa bavila o menach s budhistami, a ti mi jednoznacne potvrdili, ze skutky a spravanie cloveka vychadzaju z jeho vnutornej sily a meno ma uzasny vplyv na vyuzitie potencialu cloveka.