Nenavidim svoje meno

Príspevok v téme: Nenavidim svoje meno
mt.mt

Strasne nenavidim svoje meno. Lezie mi na nervy ked ma niekto vola po mene alebo jeho zdrobneninami. Dalsi problem je ze si ostatni moje meno zamienaju s nymi menami, alebo ze sa tak volaju viaceri a nie len ja.
A tiez nenavidim ked mi niekto vyka.
Mam uz 19 no rodicia nechcu o zmene mena ani pocut.
Co dalej, ako sa s tym vyrovnat??

mt.mt

No uz len napriklad preto nenavidim moje meno... "Matěji, Matěji..." ma az striaslo, v horsich pripadoch sa mi robi zle od zaludka :D

Konstatujem, ze lepsie by bolo keby som sa nevolal.
To uz by bolo, sa ma ludia pytaju ze ako sa volas a ja nic, ziadna odpoved. :D

orchidejka

inak matej je velmi pekne meno..mne sa neskutocne paci. neviem preco mas s nim problem...
yahoo, ja som tiez michaela a spociatku sa mi nepacilo ale uz som si zvykla :D

orchidejka

lenze oni ti nemozu zmenit meno len tak bez dovodu na pockanie - tam su asi tiez nejake pravidla, ak je meno urazlive, hanlive ci to sa tyka len priezvisk? ja neviem
ked ta niekto vola zdrobneninami mena - jednoducho im povedz ze sa ti to nepaci, si vymysli nejaku prezyvku alebo im trebars povedz ze aj ked sa volas juraj tak nech ta volaju karol pretoze nemas rad svoje meno :) :)
na margo toho vykania - na to si musis zvyknut, viem, ze je to divne - ja som si napr na strednej dlho nevedela zvyknut ze patnastrocnym vykali, chapes dieta a podte vy k tabuli alebo podte odpovedat :P si dospely a v nasom jazyku sa patri a je zvykom a hlavne slusnostou vykat vsetkym neznamym dospelym. mne je napr teraz blbe ked pride niekto ku mne do lekarne a kedze mam 24 a vyzeram mlado tak mi automaticky tyka. proste je to divny pocit, akoby si ta nevazili..

hulenica1

Matěji, Matěji, proč tě holky nechtějí? :D

veď je to pekné meno, mne sa tiež páči, netuším aký máš z toho mindrák, je kopu divnejších mien na ktoré existujú urážlivé prívlastky alebo rýmy

yahoo

Mne sa napriklad meno Matej paci. Aj ja som mala niekedy problem so svojim menom, tiez sa mi nepacilo ale zvykla som si. Vselijak mi hovorili a okolie mi stale vravelo ze mam pekne meno. A znie Michaela :)

mt.mt

orchidejka, samozrejme. Neni to tajne, takze krsnym menom sa volam Matej. A priezvisko neuvadzam :D

A neviem ci by som tym ze sam zajdem na matriku a zmenim si meno neurobil viac skody ako uzitku. Hlavne co sa tyka majetku a zdravia (nielen mojho).

miso 99

mas 19, co je o rok viac ako 18 myslim, ked sa ti nepaci zajdi na matriku a je po probleme a postav ich pred hotovu vec ... kde nezabera diplomacia pomoze toto ...