Nenavidim svoje meno

Príspevok v téme: Nenavidim svoje meno
mt.mt

Strasne nenavidim svoje meno. Lezie mi na nervy ked ma niekto vola po mene alebo jeho zdrobneninami. Dalsi problem je ze si ostatni moje meno zamienaju s nymi menami, alebo ze sa tak volaju viaceri a nie len ja.
A tiez nenavidim ked mi niekto vyka.
Mam uz 19 no rodicia nechcu o zmene mena ani pocut.
Co dalej, ako sa s tym vyrovnat??

orchidejka

yahoo a odkial si? kebyze aj rovnake mesto, tak to uz asi nepredycham :P :P :P
inak mne ti to je uz absolutne jedno ako ma volaju, kadejake zdrobneniny uz povymyslali: misa, miska, miselka, misiatko, michaelka, michalka, michala, misel, misi..reagujem na vsetko

vykanie je sila zvyku, neboj postupne si na to zvyknes a bude ti to prirodzenejsie, takze netrap sa pre to, mas pekne meno a bud rad ze sa napriklad nevolas onur alebo sandokan
tak ja sa s vami lucim, ucenie vola - statnice sa nenapadnou rychlostou blizia :( pekny den prajem

mt.mt

Meno ake by som chcel? Par ludom som sa predstavil ze som "Viktor" ale potom som sa pozabudol a na to meno som nereagoval tak im to potom bolo jasne, sice sa stalo ze som vedome na moje skutocne meno nereagoval lebo mi to uz liezlo kvalitne na nervy :D

yahoo

No tak aj mne male decka na ulici vykaju, ale je to len ich prejav slusnosti takze ich odzdravim.Ja uz som si na to vykanie zvykla od skoly a samozrejme ze aj v praci.. nie kazdy mi tu tyka ale je to znesitelne :)

orchidejka tak ja mam rada hoc ake varianty mojho mena okrem Misa xixi :) Miška sa mi paci, tak ma viaceri volaju a tiez aj v praci :)

mt.mt

Mne sa to hnusi :D ci uz Matej ale aj Mato... neviem proste to nemam rad. :D

A s tym vykanim mi to lezie pekne na nervy. Ja sa starsim snazim vykat. A mne nech kludne tykaju.
Ale ked ma na ulici pozdravi nejake dieta ze "dobry den" alebo ma oslovi a vyka mi, tak to uz riadne vypliestam oci. Vo vseobecnosti preferujem tykanie, si potom myslim ze ked mi vykaju ze som niekto, ale niesom... :D

yahoo

Orchidejka no a ako som si vsimla tak aj ja mam 24 rokov :) tak to uz je aka nahoda? dve Michaely a obe 24 rocne :)
ale tak aj ja som si uz zvykla na moje meno ale stale nenavidim ked mi niekto povie ze Miša, ja idem vtedy normalne vrazdit :)

jennifer30

Matej je podľa mňa úplne v pohode meno. Poznám dvoch Matejov a oboch volajú najčastejšie Maťo. Veď to je pekné :)
A ako sa tu už spomínalo, lepšie keď ti vykajú. Mne cudzí ľudia väčšinou tykajú, mám 26 rokov a je to divné podľa mňa. Ale oni si myslia, že mám okolo 17 rokov, čo ma už dosť štve :D