Nenavidim svoje meno

Príspevok v téme: Nenavidim svoje meno
mt.mt

Strasne nenavidim svoje meno. Lezie mi na nervy ked ma niekto vola po mene alebo jeho zdrobneninami. Dalsi problem je ze si ostatni moje meno zamienaju s nymi menami, alebo ze sa tak volaju viaceri a nie len ja.
A tiez nenavidim ked mi niekto vyka.
Mam uz 19 no rodicia nechcu o zmene mena ani pocut.
Co dalej, ako sa s tym vyrovnat??

yahoo

orchidejka ale stale si nenapisala s akeho mesta si?
Mne sa napr. moje meno fakt paci v taliancine, je to ze Mikela.Dobre sa to tam pocuvalo ked volali na nejake decka co mali take meno.. :))

mt.mt ak mas uz fakt takyto problem ze nemozes zniest to svoje meno, no tak si ho chod zmenit.To uz je ten najmensi problem, len si fakt dobre zvaz ake si das nove meno lebo ak ta omrzi po mesiaci tak mas smolu.
Mal by si si dat ze No name a nijak by ti nehovorili :DDD
to by asi tvojim usiam aj ulahodilo :)

bananovyjoe

Ale no tak Mateji :D Matej je naj meno. Mal som spolužiaka Maťa, volali sme ho Maťko alebo Matisek. Slovo materská sa podobá na Matejskú, nie? Maťo mal Maťa a Maťa mala Maťu. Matej, takže nič si z toho nerob, ok Maťko?

(tak, to bol pokus o terapiu šokom, pomohlo? :D )

j19

Vies co Lea...ake mam memo ma trapilo ,,ked som mal 5 rokov...teraz sa musim starat o financie,chorych rodicov,skolu a som po operacii po tazkom uraze a taky ako Ty tu odpovedaju asi do takychto tem a ked tu ma niekto naozaj zdravotny problem ,tak na taku temu je uz je veru malo diskutujucich.chcel som Len povedat dotycnemu,ze skutocne starosti su o niecom inom

Magy

mt.mt - pokial vyslovenie (akehokolvek) mena smerom na tvoju osobu ma taketo nasledky, ak opises, tak v prvom rade si zisti, na ktore meno reagujes najlepsie, ktore "lahodi" tvojim usiam.
mozes sa dohodnut s nejakym kamaratom, ktory pozna tvoj problem a chape ta, aby ti pomohol a par dni ta volal tak, par inak...
samozrejme zajdi na matriku a zisti si podmienky zmeny mena. mas na to relevantny dovod a nikto ti to nemoze odmietnut.
taktiez si plnolety a vsetky pravne ukony su vysostne TVOJ problem, nemusis si pytat od nikoho suhlas, napr. od rodicov.
Mozno sa im to nebude pacit, ale TY budes s tym menom zit po zvysok zivota, pretoze pochybujem, ze by ti povolili dalsiu zmenu, akonahle by sa ti znepacilo aj toto druhe. Preto si ho vyber velmi pozorne.

mt.mt

Ked tak nad tym rozmyslam tak by to vyustilo do takeho problemu, ze by som bol agresivny na oslovenie menom, nech uz sa volam akokolvek. :D