Som v šoku - udrel ma

Príspevok v téme: Som v šoku - udrel ma
napochybach

dobrý vecer.
stalo sa niečo,co sa nemalo stat,som vo vztahu uz dlhe roky s muzom velmi neznym a jemnym,je naozaj citlivy ku mne a pod.Vravi,ze ma miluje viac nez seba,vsetko tak robí,nikdy mi nijako fyzicky neublizil,len je strasny nervak ..najprv bol nervak,len na inych,.teraz po rokoch vztahu,je uz nervozny aj ku mnne,vybusny hrozne...je protipolovy..

objasnim bloizsie,co sa stalo...boli sme vcera na diskoteke spolu ..a opili sme sa ,inokedy nepijeme,ale sme to prehnali ..a ja ked si vypijem hovorim aj to,co by som nemala,som strasne otvorena a tak ...zacala som mu hovorit,že sa mi pacili v priebehu par mesiacov viaceri muzi,a tak -je vsak strasnme ziarlivy,lenze na to som bohuzioal,akio opita nemyslela..
a on bol opity tiez,ale pozor ! nie tak,aby nevedel,co robi ..
a potom sme stali ..a on ma z nicoho nic udrel,ako som hovorila,viem,provokovala som ho,ale velmi ma to zabolelo,skor na dusi,nechapem,ako sa vobec toto mohlo stat...viem,ze bol opity,viem,ze som ho prorovkovala,ale preboha,som zena !a nesmie si dovolit udriet ma ..
nadovazok-sa mi neospravedlnil vobec,ja som ostala tak v soku,ze som hned aj vytriezvela ..zacala som plakat a vycitat mu,ze ma udrel a on na to,ze .." nebol by si,ale si ma provokovala ..prepac " ..to bolo jedine,co som od neho pocula ...ani naznak lutost ...
a este dnes sa potom ohradzoval tym,ze vobec nebola silna ta facka,len " plesknutie " ...
no mna doteraz stipe lice ..

som uplne na dne,v slepej ulicke ..ako si to mozem toto cele vysvetlit ?

milenkaj

Vemeno, ona ho lubi a je v emocionalnom soku, to neber zle, co pise.Ja ju chapem, po prvej facke sa to sama v sebe snazi nejako spracovat. Boli to viac na dusi, ako na tvari, ver tomu. Moja, ak je aj jeho otec grobian, a on ti uz dal facku, urobi to znova. On to ma z detstva v hlave ako program, s tym nic nespravis. V stave opilosti to proste vyslo na povrch, lebo vtedy fungujeme viac na baze podvedomia, ako vedomia a to negativne, co v nas je, vychadza na povrch. Ja viem, ze mu este das sancu, ale pozoroj dobre jeho spravanie a ak sa situacia zopakuje, tak proste utekaj kade lahsie, alebo cakaj, kym sa nasilie stane sucastou tvojho zivota.

Vemeno

Najprv pises, ze si ho zamerne provokovala a potom, ze nevies, ako sa to mohlo stat, ze ti jednu uhol. Vazne chces, aby sme ti napisali, co si o tebe myslime?

milenkaj

beskyd lepsie sa to naozaj napisat neda. Je to presne tak, bohuzial.Zeny pritahuju muzi, ktori maju vela testosteronu, ale testosteron sposobuje , okrem ineho, aj zvysenu agresivitu.Muzov zas zeny, ktore maju vela estrogenu, ktory, okrem ineho, spsobuje aj prehnanu citlivost, ufnukanost,emocionalitu a preto, ked sa stretnu dvaja takyto jedinci, dopadne to tak, ze sa sice miluju, ale nemozu sa navzajom vystat v urcitych situaciach, jeho roculuje jej zenskost a ju jeho muznost, xixi asi tak.

napochybach

pokusim sa strucne odpovedat na vsetko,co sa pytate ..

nie,on nie je nasilny k druhym ludom,vobec nie -on je mierumilovny,cisty dobrak,mnezny clovek,len proste nervak-ja som to myslela v tom zmysle,ze " nadava zurivo,niekedy " a pod,ale nikdy nic nehodil ani o zem,ani nikoho vb zivote nezmlatil,on proste nie je taky,je strasne dobrosrdecny,proste sprava sa ku mne ako anjel-teda ..az do minuleho vecera,preto som z toho taka v soku hrozne,lebo neviem teraz,co si mam z toho vybrat,ze ci naozaj zaposobil len alkohol nanho,alebo čo sa vlastne udialo ...ja tomu stále nerozumiem a doslova sa " bojím rozumieť " ,samozrejme,ze ho lubim.roky vztahy su toho zarukou,a to s tymi druhymi chalanmi som povedala ( ja viem prečo -chcela som ho vyprokovkovat k nejakej reakcii,lebo on mi nikdy ani nevynadal ani nič ) ,proste ano,sprosto som ho provokovala,naschval,lenže ja si myslim,ze aj tak -to nemalo dopadnut takto,mal ma zacat provokovať on ,---

tiež si myslim,ze ked je ziarlivy tak sa to zopakuje casom,a to ma na tom najviac desi,kebyze to SPRAVIL LEN TERAZ RAZ,a uz v zivote to neurobi,ze mam tu zaruku,tak OK,ide sa dalej,nic neriesim,ale ja sa bojím uz teraz ..

a ano,ako tu bolo spomenute,to mam chodit po spickach ?pri nom,aby som ho nerozhnevala ?alebo čo ?
chodim s nim uz dlho,a viem,ze jeho otec je grobian hrozny ....a on ho za to odsudzuje,ale asi nepadlo jablko daleko od stromu,ako vidím ..

ako sa mam k nemu spravať ?
neviem
najhorsie je,že ani lutost neprejavil ..ani si ma nepritulil po tom,ani nič ,proste sa spraval akoby nič,akoby zivot mal ist dalej ..a nic sa neudialo....
akoze dramatizujem si myslel stale,ze prehanam hrozne ..ked som mu povedala,ze ma to lice stipe,tak mi povedal,ze dramatizujem,ze to vobec nebolo silne ...

ale je jedno,akou silou to bolo !!!! proste on sa neovláadol ..a nemal to robiť proste,nemal ....viem,ze je nervak,ale v zivote som si nepomyslela,ze ku mne sa moze hentak zachovať ,ani len vo sne,lebo sa vzdy ku mne spraval ako ku kralovnej ...ani len hlas na mna nikdy nezvysil ...

poznam XY nervakov chlapov,ktory vsak nikdy nevztiahli ruku na zenu,lebo sa vedia ovladat ..

a nemyslim si,ze by som posobiôla ako opita furia,lebo ja som nanho ani nekricala,ani nic,skor som to myslela, tak zartovne akoby ...

beskyd

pravdepodobne dalsi z mnohych pripadov rovnakej povahy, jednoducho tu sa velmi radit ani neda podla mna. zaujimala by ma nejaka statistika v kolkych pripadoch fyzicky inzultovana zena na zaklade rad (hoci od znamych, nie len anonymne) vyvodila voci partnerovi nejake dosledky, moj laicky odhad je mizive percento hoci uznavam ze sa mozem mylit (ale nemyslim si to:D). v spolocnosti totiz existuje urcite percento zien (a nie male) ktore instinktivne vyhladava agresivne typy kedze zrejme podvedome tak citi ochranu ako je tomu u zvierat. cize sa jedna o zeny ktore funguju skor na baze zakladnych instinktov a pudov (agresivny jedinec vyvolava pocit bezpecia a ochrany) nez na baze racionalnej selekcie kedze snad aj trocha rozumnejsia 15stka musi vediet ze agresivita sa skor ci neskor v pripade problemu obrati aj proti nej, pricom v lepsom pripade sa bude jednat o agresivitu verbalnej povahy. proste tak, ako niektori chlapi lovia prostoduche sliepky ktore navonok posobia plodne, niektore zeny agresivita podvedome pritahuje hoci cely zivot vyplakavaju ze ich partner je agresivny a zly. tieto zeny vsak nemaju mentalnu vybavu na to aby sa v rozpore so svojimi instinktami od tychto typov odputali a hladali ine typy, to proste nejde, biologicky program je raz taky a clovek ako biorobot natiahnuty na klucik ako motorova mys s tym nema silu robit zhola nic. preto tu je asi na mieste skor pochopenie a poukazanie na preferencie dotycnej nez rady smerujuce k iniciacii rozchodu. lebo keby aj k tomu doslo, aj tak si dievca neskor najde podobneho:)

milenkaj

Vies, este ked tak citam, ze ani neciti vycitky svedomia...neviem...skus si precitat tento clanok, ci ho v tom nenajdes:-odkaz odstránený-

Dadula56

Diskutujuci, ktori tak vela pisu o "zasluzenej vychovnej" by ma zaujimalo, ci aj vy tak fungujete. Ze chodite okolo partnera po spickach, len aby ste si "nezasluzili". Podla toho ako to ona opisuje nic extremne provokujuce neurobila, iba ona to tak nazyva, pretoze sa snazi toho svojho ospravedlnit. Cize kedze je on ziarlivy a nervak, tak sa treba mat neustale na pozore, len aby sa nevytocil a nedal jej znova zasluzenu a vychovnu. To je vasa rada.
Ja by som povedala, ze naposledy som si "zasluzila" ked som mala 5 rokov, v kuchyni nasla muku a zacala ju sypat na zem, len pre tu srandu. A ani to mi mama facku nedala.V inteligencne vyspelej spolocnosti sa problemy nasilim neriesia.Aspon v to teda dufam.