Skusenosti s liečbou štitnej žlazy, nielen euthyroxom

Iren1

Zita63-tak ako pokračuješ? Je to od mája dlhá doba čo si napísala, že dáš vedieť, tak by ma to zaujímalo, lebo len tak sa vysr. ako si napísala nejde pri dávke 100. Ak tu občas ešte zájdeš, tak daj vedieť.
Na toto forum chodili viaceré s ochorením š.ž. ako evelin, jaja, ale prestali a mňa osobne by zaujímalo ako sa im darí, tak škoda - možno by bolo dobre vymeniť si mail a takto si vymeniť skúsenosti a rady ohľadom liečby š.ž.

Zita63

Ahojte...som tu nova, rada citam prispevky od vas...tak sa trocha podelim s mojim trapenim...mam hypoth.uz 8 rokov a od vtedy som pribrala cca40kg...znami ma v meste nezdravia, lebo ma nepoznaju...trapi ma to ..neprejedam sa, jem zeleninu, ovocie, sem tam maso a vela ryb...kazdy den na prechadzky s palicami..aj v AT, ked som, aj tam nic nezameskam...nejem slaninu, mastne, vyprazane...ukazkovo sa stravujem...pohybujem sa...a je to cele na prd...snad len asi ze keby som toto nerobila, tak mam asi uz 250 kg...teraz 3 roky da sa povedat, ze nepriberam...no ale tie kila ostali a dole nejdu ani za svet...beriem euthyrox 100...niekedy si myslim, ze ho odhodim a vyser.sa na to...mozno bude lepsie...asi to skusim...dam vediet...tak sa majte vsetci krasne....

Iren 1

Noelinka, ktoré vitamíny na vlasy ti pomohli?
Ja som si teraz kúpila HairClinic.
No ja teda váhu riešim stále a podozrievam,že je to s Euthyroxom, predsa je to hormon, ktorého sa už nezbavím a učím sa s ním žiť.

Noelinka

S vypadávaním vlasov a pribranim som mala tiež problémy. Na vlasy mi pomáhajú výživové doplnky a čo sa týka kíl s tým si už problém nerobim. Raz som schudla 30 kg bolo pekne teraz už tie kilá neberiem

Iren 1

Noelinka, to neberieš vysokú dávku E. a zrejme nemáš na podklade autoimunity, lebo ja stále bojujem, alebo s vypadávaním vlasov, tiež priberaním a som ako na hojdačke, raz je to OK a v zápätí zase samé problémy a už som vyčerpala všetky prírodné prostriedky, samozrejme euthyrox sa mi nepodarilo znížiť.

Noelinka

Ca od 14 r života t.z 23 rokov a užívam euthyrox 25 a 50 mg obdeň a takto mám už dobrych 10 r nastavene. Snažím sa vyhýbať čomu sa vyhýbať treba a nemám problémy okrem únavy ale to mám len keď malo spím