Zdravotná karta pacienta

lost

magy, No to je potom iny big brothel :D tak by som ich udal za spionaz, vedu si o mne udaje, do ktorych sa nemozme pozriet, ved to je trestny cin ako vysity, stalking napriklad..
kam sme to uz len dospeli, ze moje osobne udaje si moze pozerat nejaky trulo na urade, ale ja nie ?

Magy

lost nemas celkom pravdu. zdrav. karta NIE JE tvoj majetok, je to uradny dokument (ktory sa sice tyka tvojho zdravia) ale je majetkom lekara prip. lek. zariadenia.
to ze mas na policii kartu (kvoli obciankemu, pasu a pod., kde su vsetky tvoje osobne udaje este zdaleka neznamena, ze ta karta je tvoja, ze ti patri alebo ze mas pravo do nej nahliadnut kedy si zmyslis.

bezmenna

ja mam svoju zdravotnu kartu stale doma.Chodim na rozne vysetrenia a keby som si mala zakazdym ist pre kartu k obvodnemu tak tam vysedim jamu.A moj doktor da kludne kartu aj recepty na lieky pre mna mojmu manzelovi alebo aj mame.Vie ze ja mam problem tam prist,tak s tym nerob ziadne opletacky.Asi zalezi na lekarovi...

lost

No ale co je komu co do toho, ako si ja vysvetlim veci? :)
To by potom museli cenzurovat aj TV noviny..
to sme v inej cine potom :D
toto ak by sa mi stalo normalne by som nemocnicu/lekara udal na sud, ze mi cenzuruje to co mi patri (minimalne moralne)..
slovakistan.

kasandra

lost- nie, nieje. Ono neviem, či je to zákonom, asi, ale ani keby si bol hospitalizovaný v nemocnici, tak si nemôžeš pozrieť svoju zdrav. dokumentáciu počas tvojho pobytu na danom oddelení. Mne sa to raz stalo, počas pobytu v nemocnici, že ma sestrička pred vizitou a moju spolubývajúcu na izbe pristihla ako študujeme zdrav. záznamy, ktoré pred vizitou priniesli na izbu. Vykričila sa na nás, že ako si to dovoľujeme, keď niesme kompetentné to čítať. Teda niesi lekár, nerozumieš a môžeš si niektoré veci zle vysvetliť, tak nejako.

kasandra

Áno, dozvedela, pretože niektoré medic. pojmy poznám a môj bávalý gyn. bol dosť skúpy na podávanie informácií, takže aj to bol dôvod prečo som ho menila. Porozumela som väčšine z nich a čo nie, tak som si našla v slovníku :D

lost

ved zdravotna karta je MOJ majetok nie?
tak kto co tu ma co do toho hovorit :D
ale 3. osoba je ina kava, ale tak plnou mocou by to malo ist osetrit nie?
naco je potom plna moc ak na toto nie je..

Magy

ano, aj mne dala lekarka kartu, ked som ju donutil. ale len preto, ze som ju bral do irska inemu lekarovi a ona odmietla posielat do irska.
inak, dozvedela si sa nieco, co si dovtedy nevedela? rozumela si vsetkemu?