Zdravotná karta pacienta

[zruseny22]

Vlado, ja som slovo "vidat" ako si napisal pochopila inak. Pochopila som to tak- od slova "vidiet" a nie niekomu dat. Ale ako napisal Mimulus.

Mimulus

Vladis221992 - Takže, o tú kartu musí prostredníctvom mailu alebo telefonicky požiadať Tvoj nový lekár v ČR. Ten ktorého máš na Slovensku Ti vôbec nemusí dať úplne celú kartu ale len niektoré podstatné nálezy, karta sa totiž archivuje. Buď Ti to pošle alebo nech Ti to prinesie niekto kto má nato Tvoj písomný súhlas - samozrejme overený :)

Vladis221992

Dobrý deň, ja potrebujem aby mi moju zdravotnu kartu niekto doniesol do Českej Republiky s toho dovodu že nemam čas pre ňu isť osobne.O žiadne zneužitie cudzich udajov mi nejde pre boha čo vás to napada... ale aj tak ďakujem...

[zruseny22]

Lost, to je jedine, co ma na tom vsetkom zaujalo:) Hned myslienka, ze to chce pre svoju info- dozvediet sa o niekom, prip. to dokonca zneuzit.
Potom ma napadlo, ze ked som bola v nemocke, na jednom oddeleni proti svojej voli, ze moj otec chcel nazret do karty, ale potreboval by moju plnu moc, kedze som bola plnoleta.. ale nechcem tu viac o tom pisat, len som chcela tomu Vladovi, ze to nie je take jednoduche..

[zruseny22]

Ako som pisala, az tak velmi sa tomu nerozumiem:) Ale z praxe viem, ze treba podpis plnoletej osoby, ktorej karta patri. (Teraz nemyslim pozeranie "karty" cez net). A zabudla som, ze v elektronickej podobe nie su zasa az take podrobnosti, ze by tam clovek nasiel napr. vysledky z nejakeho vysetrenia, ci z odberu krvi a pod.:)