Zdravotná karta pacienta

Mimulus

Akonáhle je niečo na nete tak je to verejné!!! Ak niekto dobre ovláda inf. technológie ta urobí napr. NBÚ 1,2,3 a má čo chcel :) A to isté platí zo všetkým. Osobne nebudem nikdy súhlasiť aby mi môj zdravotný stav visel na nete! Lost má pravdu.

[zruseny22]

Lost, ja v tom take skusenosti nemam:) Ale teda ked sa tam ides zaregistrovat ziadaju sa osobne udaje, aj ci pracujes, kde pracujes a pod. Potom ti samozrejme pridu na mail aj informacie, ktore musis potvrdit, a ak im nieco nesedi, tak ti zavolaju:)
Potom ti poslu heslo a pod. A napr.karta svojich deti sa da pozriet len cez rodicov- tiez treba dalsie info, ktore si oni este potvrdia.
Ale ak som nieco zle napisala, tak prepacte, az tak velmi sa tomu nerozumiem, skor som reagovala na to, preco by mal niekto cudzi pozerat do mojej karty, na co chce Vlado kartu svojho znameho..

lost

cry, ak je nieco online, tak mozem pozriet aj kartu Fica, ak by som chcel, tj, co je online, to sa da prelomit, cize vonkoncom to nie je bezpence ( a pravdepodobne ani nikdy nebude )...

[zruseny22]

Vladis, mna by skor zaujimalo, preco sa to pytas. Mne to pride take, akoby si chcel zistit nejake veci o niekom, kto ti sam danne informacie nechce dat, a tak si to chces zistit sam, nedajboze zneuzit. Ak sa mylim, budem len rada.
A zdravot.dokumentacia sa da pozriet aj na nete, elektronicky- napr.poistovna dovera. Mozes si tam pozriet dokumentaciu aj SVOJICH deti, ale nie kamosa a pod.
Podla mna mas len nieco v umysle...
Moj nazor.

pan d.

Ja som isiel ku kardiologovi s tym, ze mam vysoky tlak. On mi zmeral tlak a povedal, ze mam jest castejsie slane:DDD

lost

Ak si niekto vedie o mne spis, tak je to spionaz, respektive stalking.
Tj. sleduje ma bez toho, aby som videl co sleduje..
Co ak doktor urobi chybu a napise tam kravinu, a dalsi doktor to zle pochopi a zabije ma zlou liecbou?
Ako to, ze nemam pravo vediet INFORMACIE O SEBE ??
To je ako keby som nemal pravo vediet, ze preco ma boli hlava, preoc kaslem, len mi daju tabletky ze nááá užíváj..

Toto ste chceli ? Takyto system ? Ziadna sloboda k informaciam ? Nechcem kartu lekara, ale VLASTNU kartu. Ja mam patent na svoje telo, nikto mi nemoze odopierat pravo aby som svoje telo poznal.. Kto si narokuje pravo na moj patent len tak?

Ved to je absolutna blbost..

zdravie.pravda.sk

Pacient má právo vidieť svoju zdravotnú dokumentáciu a robiť si z nej kópie.

som mohol skor vyhladavat, ale aspon mam dobry pocit ze so nepolavil z mojich prav, este to by ste chceli co :D

Magy

lost - bez urazky, ale na akej planete ty zijes? aky trestny cin? ty aj roz
myslas co pises? ak ano, tak prosim uved konkretny paragraf.