Atopický ekzém

Príspevok v téme: Atopický ekzém
danielaaa

Dobry den, potrebovala by som sa poradit, mam 24 rokov, na atop. ekzem trpim uz 23 rokov, cely zivot..... doterazsom brala Equoral, levocetirizin (2roky)mam pocit ze sa moje telo zacalo uplne burit, ekzem som mavala vsade ale nie v takom mnozstve ako teraz, mala som stale robenu masticku z lekarne ale teraz mi nezabera nic, ani volnodostupne preparaty, neznasam balneum, oilatum, biodermu, adermu, la roche possay, excipial, eucerin, nic, proste nic neznesie moja koza, skriabem sa do zivej koze, neviem si poradit, prosim pomozte mi niekto, poradte mi nejakeho odbornika, resp. vase rady a skusenosti aby som ekzem zmiernila, vyskusala som uz ozaj vsetko pravidelne chodievam k moru, pohybujem sa na cerstvom vzduchu, ale neviem uz co dalej, som uz zufala zo seba ako vyzeram, tvar mam suchu, nemozem si naniest ani make up, pracujem s ludmi v praci som na ociach a musim byt vzdy upravena, aj namaovana, ale s takym ekzemmom sa to neda, uz sa hanbim pred ludmi, prosim niekoho o radu, dakujem

kristina4

Ahoj, skus sa pozriet aj na stopalerg.sk.. minule som sa so znamou zakecala a zistili sme, ze to obe vyuzivame (ja na klasiku spojenu s alergiou na pel v tomto obdobi) a ona prave na rozne druhy exkezemov. "Nieco" na kozi je urcite velmi neprijemne, hlavne pre zeny ked sa chcu pacit, no ona si to nevedela vynachvalit, takze uvidis, mozno budes dalsia, ktorej to pomoze..

Glam

rozhodne skus protopan...ja som atopik od narodenia až po teraz a protopan mi pomohol asi pred mesiacom zbaviť sa červených fľakov na lakťoch a kolenách

ANGEL-DEMON

ja som mala od kožnej LIPOBASE krem.. už 2 roky som uplne bez ekzemu, aj vdaka tomu ze som zmenila prácu, kde som si stále musela ruky umyvať, mliagať vo vode, dezinfekčne prostriedky...
lieky som vysadila este na strednej... pouvažuj... na čo ich berieš ked nezaberaju? ono to chvilu aj u mna bolo psychosomaticke.. ze aj ked som lieky vysadila brala som ich pri sebe ked som sla niekam lebo mam alergiu na pele.. a ked som ich nemala ze som zabudla zacala som stresovat a zacalo mi byt zle... dovod? stres zhoršuje, resp. spúšťa alergicku reakciu...príznaky alergie.. ked sa niekam napriklad ponahlam ze sa doma chystam rychlo tak mi začne z nosa voda tiecť... preto vstavam hodinu skor aby som sa v klude naranajkovala...atd...
**
a mne pomahalo aj použivam ešte lemo mam stale pocit suchych ruk... z DM vazelina.... a zvyknem si natrieť ruky aj ricinovym olejom- ma regeneračne učinky... treba vyskušať prirodne veci...
***
a ked som ako decko mala ekzem tak som si harmančekovym čajom oplachovala ruky niekolko krát denne a nechala zaschnuť..- ukludnuje... pomahalo mi to...

marikafor

kozmetika HappySkin ma vyborne produkty na ekzem maju balicek na ekzem tela aj tvare. su tam mydlo krem a aloe vera gel. su to TOP produkty mojmu malemu bratovi tiez tieto produkty pomohli ekzem po tyzdni sa viditelne zlepsil uz to nemal take skarede ako predtym a potom nakoniec ekzem zmizol a teraz sme bez ekzemu a odvtedy ziadne ani len malinke priznaky ekzemu sa neobjavili na pokozke :)

simona123

Doporučujem kozmetiku Protopan. Mne na atopický ekzém veľmi pomohla, pokožka sa mi ukľudnila. Užívala som od nich aj výživový doplnok na odkyselenie organizmu

Baborka

Mne na atopický ekzém veľmi pomohli výživové doplnky. Užívala som esenciálne mastné kyseliny a laktobacily na podporu imunity. Na postihnuté miesta som si prikladala odvar z čierneho čaju, pokožku to nakrátko upokojilo a nesvrbela

Sona345

Atopický ekzém treba liečiť ako vnútorný problém. Určite je potrebné navštíviť alergologa, často sa ekzém spája s alergiami, spúšťačom može byť aj stres.

Monika225

Ahoj,

najhoršia vec, čo môžeš robiť - natierať ekzém tými rôznymi nezmyselnými hormonálnymi, či aj inými masťami. Všetko je to len povrchové, ale ekzém je hlavne vnútorná záležitosť.

Sama som ho mala od malička a posledných 5 rokov.

Som alergička, okrem iného, avšak potravinové alergie mi úplne vylúčili.

Preto ti najprv odporúčam navštíviť alergológa - nech ti spraví všetky testy, vyšetrenia.
Kamarátka mala atopický ekzém rovnako dlho, ba aj dlhšie, a zistili jej alergiu na mliečnu bielkovinu (nemýľ si to s intoleranciou laktózy).

Ja som si tiež dávala najprv rôzne maste, z ktorých mi ostala pokožka na postihnutých miestach úplne tenká.. až kým som sama prišla na to, čo mi môže škodiť.

Ekzému celkovo vadí - vyprážané jedlá - predovšetkým slnečnicový olej, čokoláda, mlieko, červené mäso - to sú najčastejšie zhorštovatele.

Mne sa podarilo ekzému postupne zbaviť - prechodom na polovegetariánsku stravu.

Asi 8 mesiacov nekonzumujem mlieko, jogurty, pudingy - v podstate veci obsahujúce mlieko.

Asi 4 mesiace nekonzumujem červené mäso (bravčovina, hovädzie) a max 2x za týždeň si dám kuracie - ale iba na olivovom oleji, či na prírodno.

Obmedzila som aj sladké.

Užívam aj antihystaminiká v rámci liečby peľovej alergie.

A hľa, ekzém zmizol. Stratil sa aj pocit svrbenia. Taký pocit som nezažila dlho a odporúčam.

Telo sa týmto spôsobom zbaví škodlivín, očistí sa.

zlatovlaskaa

ja som mala atopicky ekzem skoro 5 rokov. A jediné čo mi nato pomohlo je mastička Bellogent. je len na predpis. Nič ine mi tak nepomohlo