Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Atopický ekzém

Príspevok v téme: Atopický ekzém
danielaaa

Dobry den, potrebovala by som sa poradit, mam 24 rokov, na atop. ekzem trpim uz 23 rokov, cely zivot..... doterazsom brala Equoral, levocetirizin (2roky)mam pocit ze sa moje telo zacalo uplne burit, ekzem som mavala vsade ale nie v takom mnozstve ako teraz, mala som stale robenu masticku z lekarne ale teraz mi nezabera nic, ani volnodostupne preparaty, neznasam balneum, oilatum, biodermu, adermu, la roche possay, excipial, eucerin, nic, proste nic neznesie moja koza, skriabem sa do zivej koze, neviem si poradit, prosim pomozte mi niekto, poradte mi nejakeho odbornika, resp. vase rady a skusenosti aby som ekzem zmiernila, vyskusala som uz ozaj vsetko pravidelne chodievam k moru, pohybujem sa na cerstvom vzduchu, ale neviem uz co dalej, som uz zufala zo seba ako vyzeram, tvar mam suchu, nemozem si naniest ani make up, pracujem s ludmi v praci som na ociach a musim byt vzdy upravena, aj namaovana, ale s takym ekzemmom sa to neda, uz sa hanbim pred ludmi, prosim niekoho o radu, dakujem

liv99

moja osobna skusenost: ziaden lepok, mliecne vyrobky, ziaden cukor!!! treba zacat zvnutra, to je velmi dolezite a najlepsia rada aku ti kto moze dat. ziadna, ani najlepsia mast na svete, ti dlhodobo nepomoze, ale spravne stravovanie ano. vyskusaj sa takto stravovat mesiac a sama uvidis, ako sa ti ulavi. mam exzem od narodenia (mam 30+) a vyskusala som vselico, ale jediny sposob ako ho udrzat "spiaci" je strava!

modrofuzik10

moj kubko ma atopicky ekzem od troch mesiacov. teraz ma rok a pol. zistila som, ze je to z jedla. ked zje nieco, co mu podrazdi zaludok, hned je vyhadzany. takemu malemu dietatu sa tazko vysvetluje, ze to alebo ono nemoze. kazdopadne, kubko aj ked nema ekzem, ma stale velmi suchu pokozku. mastime a mastime. pouzivame menalind derm a bepanthen. aspon tak zmiernujeme priznaky. nastastie tabletky zatial pouzivat nemusime.

danielaaa

p. Albertova je v bratislave ja v kosiciach, ale nad p. dedikom sam premyslala, ten vraj tiez vela ludom pomohol

GoFruit

Vážne tí radím striktne vynechať všetok lepok teda aj chleba zmeniť nie len cestoviny. Tuto problematiku som si vela študovala a aj na základe vlastných skúsenosti ten lepok robí riadnu sarapatu v tele. Samozrejme že je najlepsie prejsť na čo najprirodzenejsiu stravu, čo najmenej priemyselne spracovavanu.

ninka 255

Daniela, teraz mi napadlo p.Ľuba Albertová, vraj pomohla veľa ľudom s ekzémami.Ordinuje v BA daj si do google.

hviezdicka55

Drzim ti velmi palce, ja sama mam tiez AE odmalicka ale teraz uz len na rukach ale aj to mi staci! Skusila som jacmen s chlorelou a este lipobase repair krem a uz sa len obcas objavi, ruky su sice stale suche asi aj kvoli zime ale nemam az taky silny ekzem. Urcite vyskusaj vsetko, popozeraj aj zahranicne stranky...inak ja som si v najhorsom davala bravcovu domacu mast na ruky, tiez perfektne.

danielaaa

Tie omega 3 chcem nasadit urcite...planujem aj vylucit zo stravy surove mlieko a ml. vyrobky, nahradit ich sojovymi, precistit hrube crevo aj pecen, nechcem uz ani vidiet ziadne maste, dam sa na bezlepkove cestoviny, ryzu natural, pohanku, kukuricnu muku, caje lapacho, roibos, uz som prestudovala snad vsetky temy ohladom ekzemov a taketo spojenie mi vyslo, snad mi to pomoze lebo som uz zufala

Kostra

ozaj, skusala si Balmandol olej do kupela? Lebo balneum a oilatum v sebe maju emulgatory, aby sa rozpustili vo vode a mozu drazdit pokozku, ale ten Balmandol sa nerozpusti, ale vytvori na povrchu vody film, treba sa uplne ponorit a postupne vynarat z vody a ten olej sa usadi na pokozke, ako po nej steka. No a potom sa pokozna len velmi zlahka vysusi uterakom.

Kostra

ten leniens sa da volne kupit a naozaj to nedrazdi pokozku ani tazkych atopikov. Keby ti ju predpisali, tak ju mas zadarmo, nedoplaca sa na to.

Kostra

Inak mozno by ti pomohlo aj natieranie rybim olejom bez zapachu, ale samozrejme len ked si doma. Totiz EPA a DHA v rybom oleji vytesnuju kyselinu arachidonovu, z ktorej sa vytvaraju faktory alergickeho zapalu. Treba rybi olej uzivat vnutorne aj zvonku. Ozaj, este na osetrovanie by ti mala pomoct mast z lekarne, vola sa to leniens.