Atopický ekzém

Príspevok v téme: Atopický ekzém
danielaaa

Dobry den, potrebovala by som sa poradit, mam 24 rokov, na atop. ekzem trpim uz 23 rokov, cely zivot..... doterazsom brala Equoral, levocetirizin (2roky)mam pocit ze sa moje telo zacalo uplne burit, ekzem som mavala vsade ale nie v takom mnozstve ako teraz, mala som stale robenu masticku z lekarne ale teraz mi nezabera nic, ani volnodostupne preparaty, neznasam balneum, oilatum, biodermu, adermu, la roche possay, excipial, eucerin, nic, proste nic neznesie moja koza, skriabem sa do zivej koze, neviem si poradit, prosim pomozte mi niekto, poradte mi nejakeho odbornika, resp. vase rady a skusenosti aby som ekzem zmiernila, vyskusala som uz ozaj vsetko pravidelne chodievam k moru, pohybujem sa na cerstvom vzduchu, ale neviem uz co dalej, som uz zufala zo seba ako vyzeram, tvar mam suchu, nemozem si naniest ani make up, pracujem s ludmi v praci som na ociach a musim byt vzdy upravena, aj namaovana, ale s takym ekzemmom sa to neda, uz sa hanbim pred ludmi, prosim niekoho o radu, dakujem

Kostra

daniela, uzivas nejake 3-omega nenasytene mastne kyseliny? Pri ekzemoch pomahaju, je to dokazane, len musis uzivat naozaj dostatocnu davku. Nie 1 tobolku, ako sa pise na obale...no a pokial ti nepomaha Equoral, tak Aerius ti nepomoze, je to obycajne antihistaminikum, podobne ako levocetirizin.

danielaaa

jasne, skusala mam ho doma, je dobry vseobecne na udrziavanie pokozky tela, kedze ta je pri atopikoch sucha vzdy, ale na moje prejavy nie

ninka 255

bio kokosový olej si už skúšala? majú ho v DM. výborne premasťuje suchú pokožku, je dobrý aj na ekzémy.

danielaaa

Aerius su tabl.?? Alebo masticka ? Chcela by som urcite aj z vnutra sa liecit existuje konkretne dieta na AE, al. Dodrziavat bezlepkovu ?

GoFruit

Zameraj sa na liecienie zvnútra a nie maste. Na začiatok tí radím vynechať všetko čo má lepok a upraviť stravu. Veľa ovocia a zeleniny, ale najlepšie zistiť čo tí to vyvoláva. A často je to práve ten lepok. Ale nemusí. Vynechaj Ho na mesiac a uvidíš. Už po 2 týždňoch by si ale mohla vidiet zmenu. A maximálne obmedzuje živočíšne bielkoviny.