Z coho stracam a ako ziskat energiu?

Príspevok v téme: Z coho stracam a ako ziskat energiu?
milli11

Poradte. Ako ziskat energiu? Preco ju nemam, respektive tak rychlo stracam?

Je to vlastne o strave? Aku stravu jest? Neprezieram sa, skor jem viac mensich jedal denne a postupne jem coraz zdravsiu stravu.

Niekedy si myslim, ze na vine je moja robota. Alebo kolegovia, co mi saju energiu?

Ide o to, ze ked mam volno, tak hoci robim nieco doma, je to v pohode, som len trochu unavena alebo vobec. Hoci by som tak robila aj mesiac. Napr. Minule z rodiny stahovali, potom prerabali, aj ja som pomahala a potom nic, ziadna unava, len chvilku, ale raz-dva som bola fit.

Ale ked idem do roboty, povedzme, ze zacnem v pondelok a v stredu som uz uplne "vyrizena". Pride vikend alebo dovolenka, staci mi 1 den a uz som v poriadku. Potom opat zacne praca a ja do 3 dni od zaciatku prac. tyzdna som opat "vyrizena". A vlastne neviem preco, lebo hoci je to praca robotnika, teda fyzicky narocnejsia, mna ta praca bavi. Co poradite, kde ziskat stratnu energiu? Dakujem.

Mimulus

No ja Ti dám iný príklad. Ja ako čiastočný workoholik neviem oddychovať. No a ak mám voľno a som prinútený nič nerobiť tak ma to veľmi ubíja a som taký unavený ako nikdy.

milli11

Som robotnicka v tovarni, takze robim fyzicku pracu. Ale napriek tomu ma bavi. Akurat, ze ked skoncim smenu, citim sa ako kon po dostihoch. A je jedno, ci sa v praci robilo tak pohodovo alebo bol fofr.

A nadriadeni celkom OK, ale ked maju zly den, nachadzaju aj uplne malickosti, co by nam mohli vycitat, hoci to s pracou az tak nesuvisi.

Kolegovia este to ide, ale kolegyne, tie ma uz prestavaju bavit. Na kazdej prestavke sa bavia stale o tom istom, co kto povedal a urobil alebo neurobil a o vareni a o detoch. A ja deti este nemam a co sa tyka varenia, nie je to cinnost, z ktorej by som bola momentalne nejaka nadsena. Pre mna je to len sposob, ako si zaistit, aby som nezahynula od hladu. :(

Apropo, varit ma velmi bavilo vtedy, ked som chodila s byvalym. Vtedy som sa v tom vyzivala. :D Ale ked som sama, bez frajera, nebavi ma varenie.

A sladkosti, hm, tak maximalne som vydrzala tyzden bez sladkosti. Ale zvycajne nevydrzim ani 2 dni. Su moja droga. :D

anjelik*

Milli, otázka z čoho strácam energiu by mala byť skôr formulovaná, prečo? A kto je príčinou? :o))
Nuž, ja viem, že sa to nečíta príjemne, ale príčinou si len a len ty sama. Tvoj spôsob uvažovania a tvoj spôsob konania. Existuje samozrejme telesná práca a telo je logicky umoriteľné. Ale sama konštatuješ, že dve nepodobné činnosti a iný výsledný efekt. A to je ten problém. Otázka tvojho postoja a otvorenosti. Môžeš mať svoju prácu rada a pri tom ťa unavuje. Príčinou je to, že nedokážeš podržať samu seba v dobrej nálade, že možno venuješ prílišnú pozornosť zbytočnostiam, možno sú príčinou kolegovia, ktorí tým, že sú obrazne povedané, inak naladení, rozlaďujú teba. To nie je ale výhovorka. Musíš sa naučiť ovládať samu seba. V stave pozorovať okolie, ale zbytočne nereagovať. Pokúsiť sa mať trvale dobrý pocit zo samej seba...uvedom si jednu vec. Tvoja myseľ ovláda tvoje telo. A keď sa ty raz cítiš vnútorne unavená...nepomôže ti ani telo supermana. ;o)
Energia sa nezískava, s tou si sa narodila. Môžeš ju ale zvyšovať pochopením, sebaovládaním. Snahou byť veselá a trpezlivá, sústredená a vždy vychádzajúca z toho, čo už o sebe a tomto svete vieš. Vravím o duchovnej energii, nie o schopnosti konať nejakú prácu. Keďže, opakujem, myseľ ovláda telo. A tak dobre naladená osoba má podstatne viac sily pracovať a aj byť zdravá. :o)

emalea

a čo kolegovia alebo nadriadení? Ja som na vlastnej koži zažila: moja nadriadená-riaditeľka a majiteľka firmy v jednej osobe... nenormálny vyciciavač energie!!! moja kolegyňa, keď odišla z práce /dala výpoveď/ mi neskôr potvrdila, že až potom , čo nebola v styku s tou osobou zistila, že má omnoho viacej energie a predtým chodila z práce doslova dobitá ako pes...s druhom práce to nijako nesúvisí...robila účtovníčku predtým aj potom v novej práci a objem práce tiež bol rovnaký...no a ja som pozorovala na sebe to isté, až keď som aj ja dala výpoveď...pocity boli rovnaké...oh aká úľava!!!

Lulita

a co robis? ja som unavena velmi, trochu lepsie sa citim, ked nejem rozky, chlieb, lahsia, viac vladzem, myslim, ze lepok telo zamoruje aj sladkosti - flaosna energia