Z coho stracam a ako ziskat energiu?

Príspevok v téme: Z coho stracam a ako ziskat energiu?
milli11

Poradte. Ako ziskat energiu? Preco ju nemam, respektive tak rychlo stracam?

Je to vlastne o strave? Aku stravu jest? Neprezieram sa, skor jem viac mensich jedal denne a postupne jem coraz zdravsiu stravu.

Niekedy si myslim, ze na vine je moja robota. Alebo kolegovia, co mi saju energiu?

Ide o to, ze ked mam volno, tak hoci robim nieco doma, je to v pohode, som len trochu unavena alebo vobec. Hoci by som tak robila aj mesiac. Napr. Minule z rodiny stahovali, potom prerabali, aj ja som pomahala a potom nic, ziadna unava, len chvilku, ale raz-dva som bola fit.

Ale ked idem do roboty, povedzme, ze zacnem v pondelok a v stredu som uz uplne "vyrizena". Pride vikend alebo dovolenka, staci mi 1 den a uz som v poriadku. Potom opat zacne praca a ja do 3 dni od zaciatku prac. tyzdna som opat "vyrizena". A vlastne neviem preco, lebo hoci je to praca robotnika, teda fyzicky narocnejsia, mna ta praca bavi. Co poradite, kde ziskat stratnu energiu? Dakujem.

Lulita

colala - pravdu mas, preto sa len pekne dobre uc, aby si isla na VS a mala pracu na zadku, ako veduca, ci riaditelka sa neupracujes ;)

anjelik*

Milli, jedna vec je počúvať a druhá vec je sa do tých predstáv aj skutočne *nalievať* To znamená, zúčastňovať sa na nich aj pocitovo. Akonáhle to urobíš, už to oživuješ a to ťa vyčerpáva. Ja ti nenavrhujem aby si bola necitlivá, proste si ich vypočuj, ale nezamýšľaj sa nad tým hlbšie. Každý uvažuje iba takým spôsobom, aký mu je prirodzený a toto je ich svet, ale ty nemusíš byť jeho súčasťou...iba pozorovateľom. :o))

Lulita

mili - takze si si odpovedala sama preco si unavena, nie je chyba v tebe, ale v nenazranosti nadriadenych a noriem firmy, clovek nie je tazny kon

Lulita

Maoam - tak, ale verim, ze ona to ma narocnejsie ako ten, kto sedi za pc, co robi asistentku, ci sekretarku, nie kazdy by vydrzal stat 8 ci 12 hodin, aj ja som ako asistentka najma v predvianocnom obdobi padala na hubu ked som musela byt nadcasy od rana do 19tej a riesit objednavky, tisic eobjednavok a otravne telefony, ze som nestihala ani pohar vody za cely den, ale stale to bolo dopohody oproti pracovnikom vo fabrike, najma zenam, klobuk dole pred ich vydrzou

anjelik*

Správne si to pochopila. Ak venuješ svoju pozornosť, svoju silu, *túženiu*, nezostáva ti sila na realizáciu tejto túžby. :o)
Choď sa večer baviť s tým, že sa budeš tešiť sama zo seba, a nie so zámerom, teraz ťa nájdem. Žena, spokojná sama so sebou je príťažlivá, ale žena, ktorá postupne začína prepadať sklamaniu, že a zase *neúspešný* večer, poprípade je otrávená a neskôr nahnevaná...to odradí každého. :o))

milli11

Lulita,

Maomam ma pravdu, robila som vo viacerych fabrikach a vsade to tak bolo. Teda aspon tu na vychode, neviem, ako je to na zapade alebo v strede Slovenska.

Vlastne, niekedy mame take vysoke normy, zalezi od druhu vyrobku, ze nas ani nadriadeni nemusia drbat. Clovek sa zvykne tak ponahlat, aby stihal normu a zaroven robil kvalitne kusky, ze si ani nespomenie na nejaku stolicku, nieto, aby si na nu aj sadol.

milli11

"teba odhadujem ako cloveka citliveho, kludneho, pokojneho, potrebujes 'svoj priestor' a aby ludia nerusili tvoje kruhy"

Maomam, tak toto si presne vystihla! Odmalicka, aj teraz, som presne takato.

Len nie vzdy sa da tomu vyhnut. OK, na prestavku nemusim ist prave s nimi. Ale oni riesia taketi veci aj popri praci a vted sa fakt neda odist. :((( A co je horsie, ja nie som ten typ, co jednym uchom dnu, druhym von, ale skor typ nasavac informacii. V skole to bola skvela schopnost, pisomky (hoci neohlasene) som zvladala v pohode aj bez velkeho (m)ucenia, ale teraz mi je to skor na pritaz, akoby som bola zavalena. :(

Lulita

mili - si zena a nie tazny kon, ja si myslim, ze tvoja unava je prirodzena, no a vidim, ze tam vladne drezura :( ze si sadnes a nadriadeny ta drbe...och