Kvasinky + sex

tina

dr.diki za radu.ale mala som mysomax150 to som jedla a zatial je to okej....a kupila som si ako doplnok stravy lactobacily 5 od SWISS..to sa je su to take tabletky velke....jem ich tri krat denne...je to daco podobne ako probio fix?to sa tiez je?da sa to kupit bez receptu?co to stoji?

juz

cawte mam vytok uz som vyskusala asi tri druhy liekov,co mi predpisal gynekolog,jedny som mala aj dva krat a preslo mi to asi na jeden den a zase je to spät.vsetko som dodrziavala ani pohl.styk som vtedy nemala no nepomohlo...neviete o nejakych fakt ucinnych tabletkach na vytok?

monicka

PROSÍÍÍM...Lekár mi určil diagnózu kvasinky. Po zisťovaní o diagnóze niečo viac som zistila, že sa vyskytuje iba vo vnútri,no a ja mám celé okolie červené (ostro ohraničené, na každej púlke 4cm do šírky od predu až pozadok).
Užili sme obaja po jednej tabletke (bielomodrá) a ja som dostala aj 3 čipky a obaja krém. Je to 6-ty deň a ja mám pocit, že sa to zväčšuje.Otázka: Vie mi niekto poradiť či je to normálne čo sa týka tohoto ochorenia? Alebo niečo viac. Mám 30 rokov,dieťa 11 rokov a toto sa mi stalo 1x. Ďakujem

Marion

no ja som tiez mala kvasinky a brala som ten probio fix ako uz tu bolo spominane a aj nejake lieky.a co sa tyka sexu s partnerom,tak mi blo povedane,ze sex mat mozeme,ale ze by bolo lepsie ak by sme nepouzivali kondom,pretoze by ovela jednoduchsie mohlo dojst k jeho pretrhnutiu kvoli liekom a tym latkam v nich.a nezabudni na canesten.mala som kvasinky dva krat a teraz je to uz v pohode.dufam,ze uz bude od nich na dllllho pokoj.

dr

tina:kvasinky, sa mozu vyskytnut v nikolkych pripadoch: bud zo zlej stravy ked sa ti premnozia v crevach a uplne naburaju posvove prostredie,, daju sa chytit aj od partnera,, z plavarne,, stresu....
takze ak nebol lieceny aj partner nema to cenu, staci ze mu kupis caneste a pocas tvojej liecby sa bude natierat aj on, dalej ziadne kupaliska, sauny, plavarne a podobne aspon kym sa ti neupravi prostredie, a hlavne velmi pomaha aj autosegescia.
v tvojom pripade radim: kup si probio- fix 2x denne 2 kapsule, spolu s tym denne vela zeleniny a ovocia, a kazdy den vecer poriadne sa sustred a najviac ako vies nadavaj tym kvasinkam a sustred sa ze ich nicis svojou silou. toto dokaze vyburcovat tvoj imunitny system. a dokazes to.
lebo psychyka ma 90 % na prostredi ze sa kvasinkam dari. ten probio fix je doplnok stravy a uplne ozdravi creva a upravi aj prostredie v posve. az 95% pacientiek sa toho zbavilo uplne.
lebo ked budes sa stale nicit tym ze nic nepomoze tak to bude horsie. toto skus 1 mesiac a uvidis ze po tyzdni to bude ovela lepsie. ten probio fix mozes aj potom preventivne 1x denne a pozitivne mysli a vyhras nad tym.
ak to nepojde tak urcite sa pytaj na imunologiu a tam ti specialne pripravia preparat na zaockovanie proti kvasinkam podla testov a mas po probleme

tina

ja sa trapim kvasinkami uz rok v kuse..na slovensku asi neexistuje lekar co by vedel predpisat poriadny liek na kvasinky..kazdy mesiac sa mi to vracia..ved to neni normlane..ked liecia lekari rakovinu a vyliecia ju tak preco potom nedokazu vyliecit uuplne blbe obycajne kvasinky..??mala som uz milin kremov a cipok a vajicok do vaginy a vsetko zabere len na chvilu...a urcite sa neumyvajte tymi gelmi na intumnu hygienu..najlepsie na zapaly je cista voda!tepla cista voda...a fungicidin ako tu podaktore pisete je somarina..ano,sice zmiernuje svrbenie a palenie len ze to sa dava satrym babkam na zadok alebo ked im daoc vyteka z vaginy a ne mladym babam na kvaisinky..ja uz si tiez s tym neveim rady..mala som uz vsetko mozne od canestenu tabletky,gyni-pevaryl cipky a masticky,candibene a podobne..vsetko je to len na chvilu..staci mat opet par pohl.stykov a je to naspet..dost inak aj pomaha nenosenie nohaviciek...lebo sa dole vetera a casom sa upevnuje imunita..mam to na sebe odskusane...je pravda ze najprv vam tece vytok len casom ked sa dlhsie nenosia nohavicky uz netece nic...fakt tu na slovensku asi neexistuje poriadny liek na kvasinky...tiez uz neviem co mam robit...

monika h

gynekolog mi zistil kvasinky, dostala som nejaku jednu tabletku, myslim mycomax a canesten...na pol roka som mala pokoj...no znova sa to opakuje, gynekolog mi povedal, ze to mam z antikoncepcie (oslabuje imunitu)..antikoncepciu som vysadila pred 5 mesiacmi, ale kvasinky mam stale pravidelne kazdy mesiac...pomaha tantum rosa, ale ked ho prestanem uzivat, znova sa to zacne...s priatelom sa uz sexualne nestykam, dodrziavam aj zasady spravnej hygieny...tak z coho sa to moze vracat? som odsudena trpiet to kazdy mesiac a platit za drahe prasky, ktore pomozu len na par dni?

evilbunny

amanda, to je uz najlepsie ist za doktorom, v lekarni ti mozu dat akurat canesten, alebo skus tantum rosa(to je na vyplachovanie... ak to nepomoze doktor by mal:) drzim palce

amanda

uza si 3 tyzdne mam nepretrzite vytoky, su dost neprijemne, zapachajuce. Chcem sa opytat da sa to same preliecit, alebo staci ked pojdem do lekarne nieco si vypitam. Ake lieky bez predpisu by boli vhodne a kolko stoja??

lu

PS: Gynekolog je clovek ktory vam odpovie na vsetky vase otazky tykajuce sa vasho pohlavneho zdravia. Nebojte sa ho opytat aj na liecbu partnera. "Kto sa nepyta, nic sa nedozvie."