Prečo sa krása berie tak ako sa berie..?

Príspevok v téme: Prečo sa krása berie tak ako sa berie..?
tinuska 565

Viete mi povedat, preco hned na prvy pohlad vie kazdy rozlisit peknu zenu a skaredu? je to v sumernosti tvare alebo v com dokelu? nehovorte mi ze je to relativne, ja viem ze kazdemu sa paci nieco ine, ale aj TAK 9 ludi z 10-tich vie oznacit ktora je pekna zena a ktora nie... odjakziva to tak bolo a bude.. niekedy sa nad tym moc zamyslam aj nad sebou..vsak krasne zeny to dnes maju 1000000 lahsie.. ale myslim tym skutocne krasne..

shy

No, tých výhod je možno viac ale napr. nevýhoda, to že sa muži väčšinou nezaujímajú o to, aká je žena vo vnútri...

Maoam

sumernost, harmonickost, vyrovnanost posobia pritazlivo a pekne, to je podvedoma reakcia na vizualny vnem takeho objektu

no a potom vyzarovanie, sarm, nieco osobite, zaujimave

tabletka555

myslím, že určite v tom budú čísla :) keďže napr. aj tóny, ktoré dobre ladia uchu majú definovaný pomer frekvencií

shy

Je to aj o tom, že žijeme v povrchnom svete ovládanom médiami, ktoré nám určujú ideál krásy a väčšina ludí sa tým riadi. To že to majú krásne ženy ovela lahšie, no zasa ako sa to vezme, v niečom lahšie v niečom ťažšie, všetko má aj svoje výhody a nevýhody.

tinuska 565

no podla mna take tie ,,mensie rozdiely v krase" su take ze jednemu sa moze pacit druhemu nie..ale vacsina ludi ked vidi ,,skaredu" zenu alebo jej fotku hned si to o nej aj mysli.. skor ma zaujima ta sumernost tvare..ale..kazdopadne je to nefer, ked si modelky mozu krasou privyrobit take velke peniaze :-/ a my ostatni chudaci mozme setrit 10 rokov tolko co oni maju za rok.. :-(

arriva

Nerozoznas peknú hrušku od skaredej? Čo je pekné, je pekné, co je škaredé je škaredé. Estetika. Ale neviem prečo nás médiá chcú presvedcit že je pekné, čo nie je pekné, a najmä prečo sa nechame.

lost

Mozno medialna masaz (tj. v TV su stale len "modelky") ale urcite to ma nieco su sumernostou tvare, sa mi zda ze som to niekde v nejakom dokumente pocul.

Avsak podla mna to nie je len nesumernostou tvare/tela..

To mas ako auta :P niekomu sa paci ferrari a niekomu fabia.. hold, kazdy ma iny vkus, cize prakticky by nemala existovat kategoria zien, ktore nikto nema rad. V tomto maju zeny nad muzmi velmi velku vyhodu :D