Prečo sa krása berie tak ako sa berie..?

Príspevok v téme: Prečo sa krása berie tak ako sa berie..?
tinuska 565

Viete mi povedat, preco hned na prvy pohlad vie kazdy rozlisit peknu zenu a skaredu? je to v sumernosti tvare alebo v com dokelu? nehovorte mi ze je to relativne, ja viem ze kazdemu sa paci nieco ine, ale aj TAK 9 ludi z 10-tich vie oznacit ktora je pekna zena a ktora nie... odjakziva to tak bolo a bude.. niekedy sa nad tym moc zamyslam aj nad sebou..vsak krasne zeny to dnes maju 1000000 lahsie.. ale myslim tym skutocne krasne..

tinuska 565

ja mam uz 21..celkom dost rokov na to aby clovek konecne nasiel sam seba a vedel co chce v zivote robit ale to je uz asi ina tema..ja naozaj netusim co vsetko mozem, pride mi to tak ze bez penazi sa da velmi tazko..ani je pravda ze mam svoju lasku ktoru by som nemenila za nic na svete a malo ludi taku vobec zazije za zivot, ale aj tak mi tam chyba nejaka ta zivotna zlozka akejsi ,,sebarealizacie" ..vies.. viem ze sa neda mat vsetko a urcite by som napr. uprednostnila rodinu pred karierou, ale som mlada a citim ze som toho urcite este zazila malo.. tym nemyslim ze potrebujem striedat chlapov a diskoteky..ale tak celkovo..chcela by som spoznavat svet, vidiet nieco nove kym si zalozim rodinu...

Sejla

tinuška a kolko máš rokov? Asi každá baba si tým povrchným zmýšlaním prejde. Ja keď som mala 15, myslela som si, že som najškaredšia na svete ale vtedy som si povedala, že seriem na všetkých, dôležité je čo má človek v hlave a keď som sa tým prestala zaoberať, aj som "zázračne" opeknela.
Ale s akým pocitom prežila svoju mladosť moja mama ma strašne mrzí, je to taká škoda, bola taká krásna a nevedela o tom.
Inak cestovať môžeš aj keď nie si modelka, ale to je už iná téma...
Vieš, čo je najväčšia chyba ludí? Že nemajú ani poňatia o tom, čo všetko Môžu a čoho sú schopní.

tinuska 565

brania mi povinnosti, studium, a v neposlednom rade mi ,,brani" priatel s ktorym chcem byt a takisto aj peniaze ktore na to nemam :-D takze vela veci.. :)

Maoam

tinuska, vidis, som ti to pisala, ze ked zena zavidi, väcsinou to, ze si ta druha UZIVA kvoli tomu aka je, to, co by si ta co zavidi tiez rada uzila ale ma blok :D

no a co ti brani? vsak pracu mozes zmenit, krajinu tiez...cestovat tiez mozes

tinuska565

vidis Sejla...ja viem ze to je pravda, velmi mudro si to napisala..mna tiez okolie popravde nepovazuje za skaredu ale peknu, ale aj tak sa stale porovnavam..proste asi mam v sebe taky komplex, mozno aj preto ze som zavidela vsetkym tym modelkam ze cestuju, maju peniaze, bavia sa a mnohe poznam a viem ze sa maju dobre, pretoze si takto uzivaju mlady zivot, vidia kus sveta a aj napriek tomu ze to mozno maju tazke a tiez sa porovnavaju, ja som stale tu na SR a makam ako mozem.. dovolenku si dovolim tak naozaj raz zacas..ale moje miesto v zivote ma asi ine hodnoty, lasku rodinu,deti a domcek na dedinke a takisto to aj chcem.. len vo mne je stale taky pocit rozporuplnosti medzi tym co CHCEM a tym co REALNE CHCEM, pretoze realne chcem to co som teraz napisala..

Sejla

ešte som chcela povedať, že strašne veľa krásnych žien si o sebe myslí, že sú škaredé. A ono okolie ich tak veľmi rýchlo aj začne vnímať. Si pamätám, keď sme sa ešte v škole predstavovali, tie najkrajšie baby hneď, ako prehovorili a začali sa hrbiť, sa dostali do úzadia a sexbomby, do ktorých boli zabuchnutí všetci chalani boli tie, čo sa tak rpste chovali. A jasné, že v tom veku ešte tie, čo sa najviac vedeli vymachlovať.
Napríklad moja mama si o sebe vždy myslela, že je tlstá a neviem aká škaredá (lebo jej to jej mama neustále hovorila) a pritom keď si pozrem jej fotky zamladi, tak krajšiu ženu som nevidela, bola nádherná. Aj stále je:)

Sejla

pre ludí, ktorí si myslia, že svet je postavený na kráse to musí byť peklo. No a inak je svet, povedala by som, že z 90% postavený na tom, aký má ten dotyčný nastavený uhol pohladu, resp. aký si ho vytvorí vo svojej hlave. Pre človeka s trochu hlbšími hodnotami je si každý rovný vo veciach, ktoré nemôže ovplyvniť. Modelkám by som nezávidela ani štipku ich krásy, lebo zober si už len fakt, že ich krása je to, čím sa živia, sú na ne teda nastavené v tomto veľmi veľké požiadavky + sa pohybujú vo svete iných krásnych žien, modeliek, musia si udržovať nezdravú váhu, neustále sú porovnávané a kritizované väčšinou za niečo, čo nemôžu svojpomocne ovplyvniť... teda črty tváre, súmernosť, fotogenickosť, stavba kostry, výška atd.. a z toho im podla mňa musia vznikať hrozné komplexy menejcennosti, proste nahovno práca, nechcela by som to robiť. V získavaní kvalitného vzťahu to majú tiež dosť komplikované, keďže ich okolie sú povrchní chlapi, sukničkári, gayovia a zbohatlíci, ktorí sa chcú ženou prezentovať ako príveskom + stále cestujú a to je zabijak vzťahu a vernosti, po pôrode ich kariéra končí, prípadne kvôli nízkej váhe deti mať nemôžu! Toto im závidíš? No to si teda dosť zaslepená.
No a poďme preč od sveta modeliek, krásne ženy sú tie, ktoré ako pekne napísala Maoam, majú šarm a iskru, sebavedomie a vedia sa dobre nahodiť, aj keď chlapi toto odmietajú, ale úprimne, kto nevidel tie relácie o premene žien, kde ich vedia zmeniť na nepoznaie, väčšinou to veľmi vplýva na okolie. A kludne môže mať aj 10 chybiček krásy, byť trochu pri tele, práve to ju robí zaujímavou v prípade, že je vkusne nahodená a sebavedomá. Takže to nie je len o genetickej predispozícií.
Ale HLAVNE... sebavedomie by nemalo prameniť z toho, koľko chlapov sa po nej obzrie, či akú má súmernú tvár a postavu, ale zvnútra. Z jej skutočných hodnôt o ktorých sa nejdem rozpisovať. A keď toto ona má, jej šance na dobrý vzťah sú vyššie, ako peknej ješitnej bábike, ktorej sa nesmie skriviť vlások na hlave, lebo iné hodnoty, okrem jej vonkajšej krásy v sebe neobjavila a ani nemala moc dôvodov ich hladať. Čo sa týka pracovných možností, neviem, ako to máte na slovensku, ale na západe ide hlavne o to, či je pekne upravená, vhodne oblečená, sebavedomá a HLAVNE jej dovednosti, čo sa týka náplne práce, pokial nejde vyslovene o prácu, v ktorej hrá jednu z hlavných úloh zovňajšok.