Ak je toľko chorôb, existuje aj nejaká zbraň na ne?

Lulita

ja mam RNG rada, za ten cas to tu chodi, tu bolo do nho tolko kopane a on ani raz nezvysil hlas, ani sa nerozculoval, ja myslim, ze ma co, to odzite a vyskusane, aj vela ludom svojimi radami pomohol, je ochotny a nezistne

lost

Lulita

hej, je to osviezujuce :D zle je to pod tych 5C (zalezi ale aj od vetra a vhlkosti.. a nalady cloveka), ale to bol len taky priklad :D ale mnoho ludi to nechape.. (ale fakt mi nie je zima, taka, aby to bolo neprijemne..) ale kedze vencim psa, tak sa hybem, zahrejem sa prirodzene, ak by som stal (stalo sa mi to ked som dostal pokutu od mestskej policie pre vencenie psa bez voditka), tak to prijemne nebolo :D ale volam to "osviezujuce" :)

a psychika?
anooo, jasne, zalezi.

mam dost lahke povolanie, sice nefyzicke, no skor na psychiku je to take, vsteko neiste, dost nervov je z toho, ak to pojde mimo kontrolu cloveka :) a mam aj nezvratne zdravotne problemy (neexistuje pomoc :D smola proste), ale zeby som si vdaka tmu nechal pokazit naladu?

cize tym chcem len povedat, ze nie som "v perinke" a ziadny status quo, ci bezstarostny zivot :D

ale pokazit si naladu, aby ma to este viac tlacilo k zemi?? :D

kdezeeee, uz len z principu sa nenecham vyprovokovat, ci uz od nejakeho opiteho typka co provokuje na ulici, alebo od psychickeho neviem akeho zleho ducha co sa mi snazi podkopat psychiku ci cokolvek, zdravie a podobne..

snazim sa zmenit svoj zivot tak, aby som jedol co najmenej chemie, je to fakt sakra tazke, no verim, ze sa mi tato investicia vrati, tak za cca 20 rokov.. a bude mi super potom :)

teda aspon myslim :D no ale o tom je zivot :P risk-zisk :D

RNG

Vebe, aby si rozumel, co to znamena upravene, tak to je dostatocnre chemicky zmenene, aby mohli splnit podmienku patentu=novost, a tiez ze nic take v prirode predtym neexistovazlo a oni su prvi co to vytvorili(priorita)
Takze aj ked povodne vysli z prirody, skoncili s neprirodzenou patentovanou chemikaliou, casto podstatne menej ucinnou a vzdy skodlivejsou, nez prirodna latka, z ktorej vysli.

Inac ja nechodim na toto forum diskutovat s ludmi, ale len oznamovat, ake nove prostriedky maju k dispozicii alternativni lekari, aby si ludia mohli vybrat medzi roznymi smermi mediciny, nielen akceptovat monopolnu medicinu, ktora dnes viacmenej ovlada cely zapadny svet.

Lulita

lost - a sama to na sebe pozorujem, ze cim viac trapenia mam, tym lahsie ochoriem, ked som mala bezproblemove obdobie, mala som aj bezproblemove zdravie, imunita je aj v stastnych myslienkach

lost

Ved inac to je logicke, vezmite si ze vyskum stoji miliony dolarov, tie peniaze nikto neodtrhne zo stromu len tak, cize ich logicky chce aj naspat.. (jedine ze by ich obetoval nejaku uz milionar aby si kupil vstupenku do neba, alebo co.. jasne ze taky priapd moze byt, no stavim sa ze nie kazdy).
a kedze investor neriskuje svoje peniaze len preto, aby sa mu vratili naklady (kedze nie kazdy vyskum nieco prinesie), tak jasne ze chce peniaze naspat..
V neposlednom rade, dnes je to uz pomaly tak, ze najskor sa nieco vymysli (produkt) a potom rozmyslaju na co ten produkt bude sluzit.. Cize nie vzdy sa deju veci len pre dobro ludi..
Jasne ze to neznamena ze vsetky lieky su zloba.. No ale ... bol by som samovrah, ak by som veril vsetkemu co vidim v TV, na plagate, lebo vieme, ze papier znesie vela..

RNG

Medicina by mala byt veda, nie vec viery, ale vec dokazov a statistiky. Zialbohu financne zaujmy to vsetko pokrivili a dnesny stav je na zaplakanie, pre to sa niektori lekari "vzburili" a aj napriek prenasledovaniu medickym monopolom sa odvazia pouzivat neschalene metody, najma neskodne doplnky na liecenie. Ze si volili spravnu cestu dokazuje aj to, ze samotni lekari az na 90% sami privatne na sebe pouzivaju potravinove doplnky, zatial co len v USA je to 1.5% lekarov, co su dostatocne odvazni a obetavi, aby to predpisali aj svojim pacientom co sami uzivaju.

lost

ale v skratke:
mam chripku a akukolvek inu chorobu, slosne povedane, v pazi..
chce ma?
nech sa paci, nech si pride..
par dni si aspon polezim, ale ver mi, nemam este take stastie, aby ma ta choroba polozila :D takze sa vyliecim a budem musiet sa predierat zivotom dalej.
no ale to neplati na exoticke malarie a podobne srandy..
pisem o chorobach, ktore mozeme dostat normalne v nasich zemepisnych sirkach, prirodzene a nie umelo dovezene exotiky..

len taky maly hint:
ked chodim vencit psa v takomto pocasi, chodim v kratkom rukave, a proste v letnom obleceni.. ziadne termo srandy. nie som otuzilec, ale nebudem sa zababusovat ked je vonku 5-10C ako eskimak, aby mi imunita zaspala na vavrinoch..
by ma zaujimalo, kto by skor ochorel, v 0C dazdi, ci ja, alebo ten, co robi vsetko preto aby sa izoloval od prirody a udrziaval v sterilnom prostredi.

ono vies, teoria je teoria ale verim jej, proridu neporazim, "if you cant beat them , join them", proste musim sa prisposobit.

o tom je aj kriza - ludia chcu svoj luxus, ale nejde to, prijemnejsie je prisposobit sa..

vebe

Zamotkavas sa RNG. Nemas celkom pravdu. V onkologii su niektore lieky vyvinute na baze nejakej latky ci extratu z rastliny a potom upravene do podoby aby sa dali pouzit. V onkologii existuju aj tzv monoklonove protilatky, co su protilatky vyprodukovane cielene proti urcitemu znaku na povrchu urcitej nadorovej bunky. Cize vyuzili sa mechanizmy imunitneho systemu - tvorba protilatok pri utoku na nadorove bunky. Lenze iste, ked sa maju produkovat a dostavat do podoby aby sa dali pouzivat u pacientov, neda sa chodit niekam do lesa ich nasavat, musi ich niekto produkovat a to uz je farmabiznis. A dalo by sa takto pokracovat. Farmaceuticky priemysel, to nie je len produkcia nezmyselnych chemikalii, to je aj intenzivny vyskum. Iste tocia sa tam peniaze, ako vsade inde. Ale ved aj ten MMS niekto vyraba, distribuuje a predava, ci mylim sa? Chodia ho ludia volne dychat ci nasavat do lesa? Ide o to, ze veci niesu cierno biele, ako sa ich snazis podavat ty