Uzkost, pocit na zvracanie a odpadnutie, vycerpanost, malatnost, bolesti hlavy

Príspevok v téme: Uzkost, pocit na zvracanie a odpadnutie, vycerpanost, malatnost, bolesti hlavy
Dano1989

Dobry den,

Mam 24 rokov, a uz pol roka chodim na rozne vysetrenia a neviem co uz mam robit...
Prichadzaju na mna tazke stavy, zacne to zvysenym busenim srdca, pride na mna velky strach uzkost, hlavne v uzavretych miestnostiach, velmi neprijemny pocit, zacnem sa potit, bolesti hlavy, velmi tazko sa mi dycha, citim bolest medzi lopatkami, zavrate a pocit na odpadnutie ale najhorsie su tie pocity uzkosti, zacnem sa cely triast a je mi na zvracanie, prezenie ma a pocit na odpadnutie stale grgam akoby mi zle pracoval zaludok . Tento pocit dostavam aj v aute, v nakupnom centre, najhorise to je v noci, akonahle sa zotmie, pride na mna stav ako keby som bol opity, som spomaleny, stale vycerpany a boli ma hlava....uzkost mavam pravidelne.
Stalo sa mi to pred pol rokom, kedy som bola na pohotovosti a taha sa to so mnou az dodnes. Bol som uplne zdravy clove, sportovec a zo dna na den sa vsetko zmenilo. Je to hrozny pocit, kedze nepijem alkohol, kavu, nefajcim a z nicoho nic som chory clovek a nemozem normalne fungovat.
EKG som mal v poriadku, gastro je v poriadku, zistili mi intoleranciu na mliecnu bielkovinu, ale aj ked nejedavam mliecne vyrobky, je mi velmi zle a nic sa na tom nezmenilo.
Neviete mi prosim niekto pomoct? Uz som bezmocny a lekari mi dodnes nic nezistili. Nemoze to byt nejaka psychicka choroba??

Jj12345

zdravím mam podobne problémy trvá mi to už 5den neviem co mi je vyšetrenia všetky v poriadku každý si myslí že to je psychika ale mam to vždy keď sa najem bielkovín strašne silná triaška a tlak 180/90 tep normálny neviem co mi je začalo to zo dňa na deň v posilovni.Rád by som sa s niekým stretol kdo má podobný problém okolie TN.

Bambula92

Ahoj Dano, mam 22 a trpela som tiez niecim podobnym. Pobehala som vsetkych moznych learov, podstupila plno vysetreni, nikto mi nic nezistil, vraj som bola zdrava, no ja som sa tak vobec necitila. Mesiace som behala po lekaroch a nic, neskor som sa cez jedneho znameho dostala ku chiropraktikovi a ten mi neuveritelne pomohol. Nehovorila som mu o ziadnych problemoch, iba som si lahla a ako mi hmatom prezeral chrbticu pri kazdom stavci mi povedal presne co ma tam bolelo, kde som mala co posunute a zaseknute, a pri kazdej veci mal skutocne pravdu, lebo presne tie veci co mi povedal, ze z tych pozasekavanych nervov mam, som aj mala. Po hodine masaze a napravania som isla domov ako znovuzrodena. Prestala maboliet hlava, prestali pocity uzkosti, pocity na zvracanie, tlak na hrudniku, proste vsetko. Clovek by neveril,ved aj ja som tam isla s tym ze ved zato nic nedam, vysusam. Bola som tam potom este trikrat, chrbat mi dal doporiadku a odvtedy ziadne problemy nemam.

Ciaobellka

Taketo stavy som mala aj ja skus sa zamerat na chrbticu...u mna to bolo Ccko na chrbtici cize krcna...za RTG nic nedas...prip.aj CTcko by nebolo odveci...ak uz ani tam nic nezistia tak to bude psych..charakteru

stilion

ahojte, ja trpim niecim 10 rokov, tazko to fakt zadefinovat. Nieco medzi uzkostami a panickou. Skusal som vsetko. Bezlepkovu, vitaminy, psychologa, masaze, nic. Mam dni kedy uplne ok. Potom dni uplne zle. Dovod nevidim. Napadli ma aj kvasinky/ parazity. ale logicky ked si to predtavim mi to nesedi. Nemam absolutne ziadne ine priznaky. Kde by ako tie chlamydie, kvasinky, parazity boli, keby museli byt v takom mnozstve ze budu napadat nervovu sustavu????

Sue Blondieg

Ahoj! Mám 17 a mám podobné problémy a tiež to prišlo úplne náhle, zo dňa na deň. Prvý krát sa mi to stalo pred rokom. Bola som zúfalá a nevedela som, čo robiť,keďže mi tiež robili kadejaké vyšetrenia a na nič neprišli. Ale teraz už viem čo mi je. Bola to hypofunkcia(znížená funkcia) štítnej žlazy. Bola som na tom tak zle, že mi ju vyoperovali. Skús si dať urobiť testy na hormóny št.žľazy :) Navyše, trpím sociálnou fóbiou a keď sa to skombinovalo aj s tou štítnou žľazou, bolo to neúnosné. Teraz mi je lepšie. Tie stavy síce úplne nezmizli, ale dejú sa oveľa menej často ako predtým a nemajú takú intenzitu :)
Už musím len doladiť psychyckú pohodu a pomaly, krok za krokom, prekonávať strach z ľudí. Verím, že jedného dňa tie problémy úplne zmiznú a ja budem môcť konečne žiť plnohodnotný život. Prajem aj tebe veľ šťastia :)

lucia238

mauska, ked ti toto povedal cinsky lekar, ze si vnutri prehriata, mozno to suvisi nejak s metabolizmom, akoby ti to vyvolavala nejaka latka v potrave /nemusi to mat suvis s bolestami zaludka, brucha/. Daj si porobit testy na celiakiu, laktozu - alergie. Ak toto bude ok, kup si test potravinovej intolerancie -ja som mala ten Foofdetective, ten si pravis doma a uvidis vysledok, co ti skodi. Pozor, potravinova alergia nie je potravinova intolerancia , precitaj si o tom na nete, mozno ked vylucis co ti v jedle skodi, moze sa to vsetko upravit, suvisi to aj so psychikou.

MaUska

wow, som uplne prekvapena kolko ludi tymto trpi. aj ja tymito stavmi trpim, nebola som sice na vsetkych tych vysetreniach, ale tiez som skoncila raz na pohotovosti, robili mi krvne testy, meranie tlaku....vsetko v pohode...zatial. idem na dalsie testy, ale je to kazdodenny boj a za posledne 2 mesiace je to skoro kazdy den. niekedy horsie, niekedy lepsie. samozrejme unava - ktora sa zhorsuje, bolest hlavy, jemna zavrat, strach, nevolnost od zaludka a bolest/palenie za ocami. je to lepsie ked cvicim, mam aktivitu, ale ked som v klude tak sa to zhorsi. tie stavy ked ma chyti panika uz viem z vacsej casti ovladnut, ale citim, ze nieco nie je v poriadku. bola som u cinskeho lekara, robil mi akupunkturu a akupresuru, dal mi bylinny caj, na cas to zlepsilo, ale nie zasa sa to vratilo. hovoril mi, ze som vnutri velmi tepla, asi v tom zmysle, ze moj imunitny system reaguje na nieco co tam nepatri a povedal, ze mam pit vela vody, aby som to vyplavila.
ked na toto najdem riesenie urcite ho sem napisem, ale vidim, ze jedno univerzalne asi nie je. drzim palce vsetkym. verme si a budme pozitivni.

demeter

uz v 60 rokoch vedeli, ze ludia s uzkostou a panikou maju zvysenu uroven kyseliny mliecnej. a naopak podanie kyseliny mliecnej pripadne sodnej soli kyseliny mliecnej (mliecnanu sodneho, E325) u uplne zdraveho jedinca sposobi panicky atak.
Ludia s panickou poruchou teda nejak inak produkuju alebo odburavaju kyselinu mliecnu v mozgu.

precitajte si o AMYGDALE (struktura v mozgu)
cs.wikipedia.org
"Amygdala hraje hlavní roli ve formování a uchování paměťových stop spojených s emočními prožitky s emocionálním zabarvením. Významně ovlivňuje chování při strachu, radosti.""Centrální jádra se podílejí na vzniku reakce strachu, jako je strnutí (nehybnost), tachykardie (rychlý srdeční tep), zvýšené dýchání, sevření žaludku a vylučování stresových hormonů." "amygdala má podstatný vliv na duševní stav člověka a souvisí s mnoha jeho psychickými poruchami."

Amygdala je citliva na kyslost v mozgu.
www.scientificamerican.com
Ludia s panickou poruchou su velmi citlivi na zvyseny prijem CO2 (oxid uhlicity v tele a mozgu posobi kyslo, cize su hypercitlivi na kyslost) zvyseny prijem CO2 zvycajne sposobi u ludi s panickou poruchou panicky atak.
Kyslost a zmeny pH v mozgu suvisia so znizenou schopnostou odburat kyselinu mliecnu. Kyselina mliecna (laktat) sa tvori pri rozklade cukrov bez dostatocneho prisunu kysliku. Ludia s panickou poruchou, teda ich amygdaly su citlivejsie na kyslost v mozgu. Prebytok laktatu = kyseliny mliecnej tuto kyslost sposobuje a je jeden zo spustacov spontannych panickych atakov.

Kyselina mliecna sa odburava v peceni 50% a oblickach 30%. Niektore choroby tychto organov znizuju schopnost odburavania kyseliny mliecnej. (taktiez nizky tlak znizuje odburavanie)

chudokrvnost -> nizsie mnozstvo kyslika v bunkach -> viac laktatu

Ako navzdy zastavit panicke ataky (v anglictine)
www.thechurchesofgod.com
vycuc:
1)obmedzit a nahradit mliecne vyrobky (zdroj kyseliny mliecnej)
2)obmedzit cukry a muku - ak mate maly prisun kysliku - malo sa hybete,nesportujete a plytko dychate - pri travani vznikne kyselina mliecna
3)pite vela vody (cista voda,ide na vas uzkost - vypite pohar dva cistej vody-> nie ste dehydrovany-> nezvysi sa histamin ->nezvysi sa adrenalin -> mensia sanca pre panicky atak
4)obmedzit sodik (sol,iontove napoje,niektore mineralky..) a glutaman sodny (glutaman zneutralizujeme vitaminom B6) -soli sposobuju dehydrataciu
5)cvicte,prechadzajte sa,relaxujte,dychajte pomaly a chodte na slnko - proste zvyste prisun kysliku -> menej kyseliny mliecnej

Arwyn

Tiez mam nieco podobne, tiež som sportoval a jeden den na mna nieco taketo prislo: zavrate, mdloby, pocita ze kazdu chvilu odpadnem atd bezal som na pohotovosť spravili odbery a nic o tyzden to prislo znova to uz ma hospitalizovali spravili vsetko mozne ct,mri,odbery a kadejake ine somariny samozrejme nic a odvtedy sa mi to stane hocikedy pride na mna triaska a pocit ze odpadnem, tiez uz som z toho zufaly nwm co mi je zivot aky som mal je kdesi mimo a ja teraz celé dni bojujem sam so sebou bezuspesne sa snažím zistit co mi je...