Uzkost, pocit na zvracanie a odpadnutie, vycerpanost, malatnost, bolesti hlavy

Príspevok v téme: Uzkost, pocit na zvracanie a odpadnutie, vycerpanost, malatnost, bolesti hlavy
Dano1989

Dobry den,

Mam 24 rokov, a uz pol roka chodim na rozne vysetrenia a neviem co uz mam robit...
Prichadzaju na mna tazke stavy, zacne to zvysenym busenim srdca, pride na mna velky strach uzkost, hlavne v uzavretych miestnostiach, velmi neprijemny pocit, zacnem sa potit, bolesti hlavy, velmi tazko sa mi dycha, citim bolest medzi lopatkami, zavrate a pocit na odpadnutie ale najhorsie su tie pocity uzkosti, zacnem sa cely triast a je mi na zvracanie, prezenie ma a pocit na odpadnutie stale grgam akoby mi zle pracoval zaludok . Tento pocit dostavam aj v aute, v nakupnom centre, najhorise to je v noci, akonahle sa zotmie, pride na mna stav ako keby som bol opity, som spomaleny, stale vycerpany a boli ma hlava....uzkost mavam pravidelne.
Stalo sa mi to pred pol rokom, kedy som bola na pohotovosti a taha sa to so mnou az dodnes. Bol som uplne zdravy clove, sportovec a zo dna na den sa vsetko zmenilo. Je to hrozny pocit, kedze nepijem alkohol, kavu, nefajcim a z nicoho nic som chory clovek a nemozem normalne fungovat.
EKG som mal v poriadku, gastro je v poriadku, zistili mi intoleranciu na mliecnu bielkovinu, ale aj ked nejedavam mliecne vyrobky, je mi velmi zle a nic sa na tom nezmenilo.
Neviete mi prosim niekto pomoct? Uz som bezmocny a lekari mi dodnes nic nezistili. Nemoze to byt nejaka psychicka choroba??

Sk3r

Dobrý deň- chcel by som sa spýtať mám už 3 deň nevoľnosť neustále napínanie ale nič nevraciam mám aj návaly tepla ale časté,zimnicu a mám pocit ako by som mal odpadnúť a ani nič nemôžem zjesť maximálne niečo malé aj to nasilu

Majka94

Poradte mi prosim vypila som si dnes jedny kavu preso s mliekom.A prislo mi po takej hodine a pol nevolno.Prv triaska v tele potom hnacka a zrazu normalne ma vyplo ..Rychlo som pila vody..stalo sa mi to uz pred pol rokom sle teraz mi to prislo horsie ..ja kavu nepijem ..malo kedy si dam.Mala som aj uzkost..Poradte mi co robit ked sa mi to stane a hlavne co s tym dakujem za kazdu radu

Lexiss

Je to jasné. Jedná sa o úzkostnú poruchu. Stačí ísť ku psychiatrovi a ten nakombinuje správne antidepresíva. Taktiež to mám a s liekmi sa to dá v pohode zvládať, ale musíš s tým bojovať aj ty. Žiadne lieky ti nepomôžu ak budeš utekať pred svojim strachom. Čel mu.

lukashenko

Mne napriklad pri jazde autom nic nie je ale akonahle zastavim na krizovatke nemozem sa nadychnut a mam stavy ze uz cakam ze skolabujem ked sa rozbehnem prejde to.Odkedy ma to chyta kluce od auta zapadaju prachom.Naposledy ma to chytilo v obchode ked som kupoval potraviny musel som vybehnut z obchodu lebo som sa pri dalsom kroku videl na podlahe.Busi mi srdce zle sa mi dycha a chytam vertigo ale neurologicka to odvratila.Beriem magnezium ale asi len pre srandu lebo ucinok nulovy.Uz neviem na ake vysetrenie by som mal zajst.Vzdy ked ma tie stavy prejdu som strasne unaveny.

1010

Ahojte, chcela by som sa spytat niekoho kto trpí panickou poruchou, či skúšal hypnoterapiu a ci mu to pomohlo. Stavy ktoré mám niekedy nezvládam navštívila som aj psychiatricku predpísala mi lieky sertralin ale keďže mám problém zobrať si ten liek a chcem to skúsiť bez liekov ide to veľmi ťažko, nie som schopná už chodiť ani autom vždy ma chytí panika a o autobuse ani nehovorím nenastúpim skoro cely týždeň som chodila do prace peso ja viem ze pre zdravie je to fajn ale nemôžem takto fungovať a keďže mám prácu na opačnom konci mesta je to dosť. Pocity úzkosti ktoré mám sú ze sa neviem nadýchnuť zhlboka, strach a úzkosť, pocit že sa zbláznim, búšenie srdca. Vtedy si vzdy poviem nahlas je to fajn si zdravá, dospelá žena a nic ti nie je ale niekedy je to silnejšie a ta panika prepukne vtedy ako keby som to nebola ja. Môj manžel sa snaží mi pomáhať, ale niekedy viem byť fakt nepríjemná. Ja len dúfam že sa mi tie stavy podarí prekonať a budem zase taka ako predtým. Preto by som aj chcela vyskúšať tu hypnoterapiu tak ak by s tým mal niekto skúsenosť budem rada ak mi poradí. Dakujem.

andrea000

Dobrý deň, prosím Vás aby ste venovali chvíľku svojho času vyplneniu tohto krátkeho dotazníka, budem Vám vďačná. Ďakujem. :)
www.survio.com

Kikirda

Jasne. Takto po doktoroch som behala aj ja. An som lezala v nemocnici. Ziadna tetania. Aj ja som bola u neurologicky, na stitnu zlazu, na echo srdca, na EKG. A neviem este co vsetko. Urcite navstiv psychologičku resp. Psychiatričku. Už rok beriem seroxat + egilok na tie tepy to mi predpisala srdciarka. Seroxat na uzkost a nie je navykovy kdezto neurol aj lexaurin su.

Maria257

Ahoj, mala som podobne problemy. Mam problemy s vysokym tlakom aj so srdieckom. Tak som si myslela, ze sa zhorsil moj zdravotny stav. Vdaka velmi dobrej lekarke som pochopila, v com je pricina tychto problemov. Psychika. Panicka porucha. Nastastie som sa to naucila zvladat. Bolo to narocne, ale da sa to. Mne na stavy panickej poruchy postacil - nastastie - neurol. Nebolo treba ine lieky. Nemozem povedat, ze uz som v poriadku, ale nastastie sa to upravuje.

anonym007

Točenie hlavy - môže byť od chrbtice, od očí, z nedostatku železa - anémia, alebo tetania ako tu bolo spomínané, citlivý vestibulárny aparát (v strednom uchu), a tiež zo stresu ti môže prísť zle točí sa ti hlava a ťažko sa ti dýcha...psychika robí veľa, že ti býva zle v uzavretých miestnostiach by som pripisovala tomu, že je tam vydýchaný vzduch (pravdepodobne) ja už som párkrát kvôli tomu odpadla, hlavne v lete je to problém...
Mne osobne na točenie hlavy pomáha magnézium, ale treba ho brať dlhodobo, zlepšenie môže prísť až po 3 týždňoch užívania...
Mne na podobné príznaky naordinovali rehabilitácie na chrbticu a to magnézium a zlepšilo sa to trochu ale neprešlo to úplne, skôr som si na to zvykla, ale zo začiatku, keď mi začali tieto problémy som strašne veľa školy zameškala...hlavne na to netreba myslieť, mne keď príde takto zle musím sa zamestnať niečím a potom aj zabudnem, že mi bolo zle (niekedy :D niekedy som odrovnaná na celý deň)...takže tak, dá sa to prežiť