Strach z depresívnych ľudí

Iveta Michael

zewa :( to máš tak..na SVK sú ľudia v tomto smere hlúpi a vo svojej obmedzenosti sa nedokážu zbaviť tých predsudkov - pre nich je aj bežné psychické ochorenie ako ťažká stigma ktorej sa len vyhnúť..hm:(

Iveta Michael

pre akazalku: jj..lenže toto je celkom iný prípad..ja s ňou bývam sama ale v jej byte! A to je už o inom...ona ma jednoducho začala zneužívať tak ako každú jej kamarátku..tie jej chodili na striedačku upratovať jej bordel,kuchyňu zahumusenú tak že ...ale už im došla trpezlivosť a vykašlali sa na ňu,ona si to neváži..behom pár hodín dokáže urobiť taký staršný bordel a ani smrad jej neprekáža-mimo iné teraz je na psychine a dúfam že ju nepustia skôr jak koncom mesiaca. Ja som po nej jej ,,špiny,, nikdy neupratala lebo sa mi to doslova bridí..ale ostatné upratať musím jednoducho preto že tam bývam a teda robím to kvôli sebe lebo ja som čistotná a ona presný opak,aj povahy máme odlišné..mňa ale jej spôsob života strašne deptá niekedy - to sa ťažko opisuje ale ona je riadne ,,psycho,, a preto že keby ste ju niekedy sledovali čo robí tak tiež by sa vám zhnusila..no ale ja proste od nej odídem a to bude najlepšie a potom ju susedia prizabijú lebo ona ked ostane sama tak si ,,vypestuje,,v byte aj tie rusy-šváby:)fúúúj

Sejla

zewa a čo na tom nechápeš, veď je to prirodzená hlúposť ľudí, keďže depresia nie je choroba tela ale duše a mysle, tak sa na to pozerajú inak. To máš to isté s každou duševnou chorobou či postihnutím. Je to tabuizované a ľudia o týchto chorobách veľa nevedia... a boja sa vecí, ktorým nerozumejú, ako tu už bolo napísané.. ja už neriešim PREČO sú ludia debili, ale snažím sa byť v nedebilnej spoločnosti
- teraz mám na mysli ľudí, ktorí si radi kopnú do už ležiaceho na zemi alebo si robia z takých srandu...

zewa

Ešte raz. Ja tu nehovorím o ludoch v depresívnom stave, so zlou náladou, problémami zahlcujucimi myseľ. Hovorím o ľuďoch s chorobou depresia, ktorí sú vďaka liečbe na úrovni zdravých. To sú takí, čo majú dobrú náladu a nezatazuju iných svojimi problémami lebo sa liečia. A takýchto tiež zdraví odsudzujú a bočia od nich, teda nás. A ja sa pýtam prečo? Prečo sa nedá akceptovať, že je niekto postihnutý depresiou a jednoducho ísť ďalej a nebat sa? Prečo to mám tajiť a prečo iní svoj problém so žalúdkom či zlatou zilou nemusia? Prečo sa o nich nehovorí, to je ten, čo má problémy so žalúdkom. Ale ked má niekto depresiu, tak to už je vhodné použiť na charakteristiku človeka.

lost

sranda, to som jediny kto ma to stastie ze ho nikto nevie "energeticky vycucat"? :D

asi by som mal podnikat v energiach...

Mimulus

Milá zewa ak by si chcela tak mi napíš na mail. Už sa k tomuto radšej nevyjadrujem pretože to stratilo význam.

JahO_Odka

Tiež sa bojím depresívnych a večne nešťastných ľudí. Bojím, bojím a ešte raz bojím. Ako keby vysávali energiu a i tou chvíľkou čo sú v mojom okolí mi uberajú ich starosťami z nálady.
Ja som našťastie optimista od prírody, niekedy mi ľudia až hovoria, že na čom fičím, že som vždy taká vysmiata :D Ale proste si nepripúšťam k sebe nič chmúrneho... a radšej ani depkárov :)

akazalka

pre Ivetu Michael
ty sa rozčuľuješ nad spolubývajúcou,že musíš robiť slúžku, nemusíš to je tvoje rozhodnutie,veď tým,že to upraceš,jej dávaš najavo,že jej tú slúžku budeš robiť.Keď som chodila na strednú,tiež som zažila niečo podobné.Dievčence pár dní potajme natáčali tú slečnu bordelárku,potom zobrali lavór a všetko,čo neupratala zhrnuli do neho a dali jej to na posteľ. Chodila,hystericky vrieskala,hádzala to o zem a dievčence len natáčali a každý deň jej bordel dávali na posteľ. Prišli jej rodičia a dievčence nelenivé ukázali video. Nakoniec vysvitlo,že dievčička mala takých prísnu matku,že vlastne opakovala len to čo videla doma,čo dorábala s ňou doma jej matka. Takže na príčine jej bordelárstva a depresií bola výchova, kompenzovala si to čo sa bála urobiť a povedať svojej matke.Tým chcem povedať,nevyhýbajte sa depresívnym ľuďom,veď aj oni majú svetlé chvíle,depresia má rôzne príčiny,nikdy neviete čo jej predchádza a môže sa to stať z hodiny na hodinu každému.