Strach z depresívnych ľudí

Jane_3sto18

Možno sa neboja depresívnych ľudí, ale boja sa o depresívnych ľudí. Teda známy a priatelia takého človeka určite, práve mi to priateľ napísal, že má o mňa strach, keď vie, nad čím furt premýšľam.

Mimulus

Milá zewa, prečo si myslíš že som nezodpovedný a moja kniha je predurčená na neúspech? Vieš radšej budem niekam patriť, budem mať skutočných priateľov a rodinu, ktorá sa na mňa nepozerá medzi prsty ako keby som mal byť zodpovedný a ,,sám,,
prečo si potom založila túto tému ak je tak skvelé byť zodpovedným??? Tvoju reakciu neberiem ako útok len sa nad tým prosím zamysli. Kniha by mala skončiť happyendom? Ale prečo? Ja sa snažím bojovať už veľmi dlho a ak to bude mať šťastný koniec tak budem veľmi rád ale vezmi si ľudí, ktorí ju budú čítať. Ak si ju vezme do ruky zdravý človek a prečíta si v nej že depresívny ľudia sa vyhýbajú doktorom alebo liečbe len aby ich okolie neodsúdilo, že ľuďom ako takým prestávajú veriť pretože tí na nich pozerajú cez prsty, keď si ten človek prečíta ako sme v tomto veľmi sami a skončí sa to šťastne čo si asi pomyslí. Veď je to jedno aj tak sa z toho dostal a je šťastný tak prečo by som sa nemal na takých ľudí naďalej pozerať medzi prsty a vyhýbať sa im. Veď z nich sála negatívna energia! Tak toto by si pomyslel. Aj z teba sála negatívna energia, si nespoločenská a celý deň nevyjdeš z bytu? Ak nie tak prečo na Teba pozerajú ľudia medzi prsty? Ak si taká zodpovedná ako tvrdíš?
Čo sa týka tých peňazí tak mám stále priateľov, ktorí by mi s tým pomohli ale ako si napísala - zodpovednosť = vylúčenie zo spoločnosti, odpor, nezáujem.....mohol by som pokračovať. nemám diagnózu takže som ,,zdraví človek,,!!!
Čo sa týka tej knihy tak ju vydám za každú cenu a počula si už niečo také ako je úver? Vieš milá zewa ak sa do niečoho raz pustím tak to aj napriek mnohým prekážkam dokončím. Či sú to už Tvoje odmietavé postoje a názory alebo názory iných ktorí úplne nerozumejú o čo sa snažím.
Nepoznáš ma ale už si si za ten čas na mňa mohla urobiť názor. Ale ako vidím a čítam tak som Ti na Tvoju tému prispieval zbytočne. Papenky

zewa

Mimulus, ale tvoja kniha je vopred urcena pre neuspech. Aj ked si ju mozno ludia k upia, budu sklamani, co sa v nej dozvedia. Pretoze si sam voci sebe nezodpovedny. Zacni sa liecit a snaz sa o to, aby tvoj zivot (aj kniha) skoncili happyendom. Takto len ukazes zdravym ludom, ze depresivni ludia su fakt sisi. A okrem toho, tebe nikto nestanovil diagnozu. Co ked sa mylis a depresiu nemas? Co ked pises knihu o depresii, ktora nakoniec o depresii ani nebude? Pises tu, ze liecenie stoji peniaze. To je taka kravina. Psychiatra plati zdravotna poistovna a psychologa tiez. Vsetko su to tvoje vyhovorky. A najzaujimavejsie je, ze pises, ze ak ti knihu nikto nevyda, vydas ju sam. A na to uz peniaze mas? Tak sa pokus nepokazit nieco, co sa nam tu viacerym podarilo celkom pekne nacrtnut. Moj prispevok neber ako utok, ale radu. Drzim palce!

lost

anjelik*

najdi mi jednu jedinu krajinu, alebo stat alebo republiku alebo cokolvek, kde je tolko billboardov ako na slovensku :P

potom sa mozeme bavit o duchovne a neduchovne slovakov ;)

ked kazdy milimeter stvorcovy zapredaju kadeakemu investorovy, ktory premeni danu krajinu na peklo.

vid nove google mapy a stret view.. som znechuteny z tych ciganskych osad, ktore extremne nicia tak kranu, prekrasnu a nadherne jedinecnu krajinu..

teraz je ta krajina nepouzitelna, a hodne rokov aj po vystrielani tej hamrade bude, kedze to kontaminovali svojimi srackami.

alebo to atrik duchovnu ? masochizmus a sebedestrukcia ?

mi to pripomina to, co vtlkaju oveckam v kostole do hlavy , nieco ako: oneee, ludze.. ak vas niekto napadne, nebrante sa, aspon zomriete ako hrdinovia.. tak isto zakony, su tak postavene, ze sa bezny clovek nemoze branit, napr ked idem MPR, a niekto sa na mna lepi, podla zakona mu musim uhnut, hoci aj do jarku si stromu, inac dostanem pokutu.

tak dakujem pekne za take duchovno :) tu fakt ma sancu zit (pozor, nie prezit) len arogantny parchant..

Mimulus

Milá zewa aj ja preto urobím všetko a budem sa snažiť tú knihu dokončiť, pretože by mala byť práve o tomto. Mala by zaujať hlavne ,,zdravých,, ľudí a priblížiť im náš svet.

zewa

Nemám rada, keď si niekto robí srandu z vecí, ktoré zábavné nie sú a zároveň nakoniec dodá, že má schizu, tak mi to automaticky prepáčte.
Urobím, čo budem môcť, aby som ľuďom priblížila náš svet s depresiou - že to nie je vždy peklo a že vieme žiť a že potrebujeme byť akceptovaní.

pan d.

Mne vcera diagnostikovala doktorka tzv. postpsychoticku depresiu, no bomba a ta depresia este vacsia, ked ju dostanem, tak som odstaveny. Asi tazko ma vtedy zaujimaju nejake predsudky alebo podobne nezmysly.