PAS - postabortívny syndróm

Príspevok v téme: PAS - postabortívny syndróm
prútik

Dobrý deň, je tu nejaké dievča/žena, ktorá sa rozhodla pre potrat a potom mala tento syndróm? Čo ste prežívali a ako dlho to trvalo? Dostali ste sa z toho samé alebo ste museli ísť za psychológom/psychiatrom? Nikoho nesúdim, zaujíma ma len vplyv UPT na psychiku ženy. Ktoré ste tým neprešli, prosím nereagujte. Vopred ďakujem za odpovede.

zita 05

Dievčatá - či už máte 15 alebo 50, ak ste sa kedysi museli rozhodnúť a dnes za svoje rozhodnutie trpíte, vedzte: v tom čase ste to videli ako jedinú možnosť, určite to nebolo ani vtedy pre Vás jednoduché rozhodnutie, ale vtedy ste inak nemohli, nevedeli. Hovoríte si, že dnes by ste to spravili inak, ale to nebolo dnes, to bolo vtedy...
Z celého srdiečka Vám prajem, aby ste dokázali preklenúť svoju bolesť a vedeli sa tešiť zo života. Veď ktohovie, možno ich raz stretnete.. A oni Vám určite odpustili, lebo niet väčšej lásky ako láska matky a dieťaťa.
A Vy, dievčence, či už máte 15 alebo koľkokoľvek a nech ste v akejkoľvek ťažkej situácii, vedzte, ak ste schopné prežiť Vy, dokážete to aj s dieťatkom. Nezahoďte šancu milovať a byť milovaný tou najväčšou láskou.
Všetko dobré Vám všetkým!

pozvanka

Večery milosrdenstva s hudobnou skupinou Lámačské chvály:
modlitby vďaky za dar života, modlitby odprosenia za jeho neprijatie a modlitby za uzdravenie všetkých rán spôsobených potratmi
21.10. - Bratislava
22.10. - Banská Bystrica
23.10. - Prešov
Nech prinesú pokoj do utrápených duší

www.sviecka.forumzivota.sk

MzK

Ano, jedine ked odlozime aj tieto trapenia pod križ Pana Jezisa, vyzname mu to, , on nam odpusti...hladajme ho, volajme nanho, skusme byt v jeho hojivej pritomnpsti, vzdy mu to odovzdavajme, kazdu tryznivu myslienku ..poprosme ho, aby nam do cesty poslal jeho cloveka, ludi, s ktorymi sa mozme modlit...a on rany zahoji, je to proces...kedy jeho svetlo nechame prenikat do vsetkyvh trhlin, dier v nasej dusi, v nasom tele, v nasom ludskom duchu...volajme, šepkajme Prid o Pane Jezisu...

hrozný pocit

Hoci som veriaca, aj ja som podstúpila umelý potrat. Mala som vtedy už dve dcéry, päťročnú a trojročnú. O desať rokov neskôr som znova otehotnela, ale už to nepripadalo do úvahy. Nevládala som, lebo už tých desať rokov bolo plných smútku za mojím prvým strateným dieťatkom. Trvá to už tridsať rokov a je to hrozný pocit. Keď som sa preto rozhodla, neviem, kde som mala rozum! Nemôžem sa s tým zmieriť. Najradšej by som sa z toho spovedala pri každej svätej spovedi.

Teraz sa modlím, aby sa ani jedna mamička nerozhodla pre takéto riešenie, lebo je to bolesť na celý život. Je to bolesť na celý život...

Karin Lamp.

Poobede po zákroku som sa uvelebila na lehátku v záhrade - mala som nariadené \"šetriť sa\". Čítala som knižku Smiech uľahčuje výchovu, ktorú som si požičala od kolegyne v práci. Hneď v úvode som sa dočítala, že každé dieťa je hotová, dávno napísaná kniha už od okamihu, keď jeho matka ešte ani netuší, že je tehotná. Akonáhle totiž vajíčko dovolí spermii preniknuť bunkovou blanou, dochádza k výmene dôležitých informácií - obe bunky začínajú spoločne písať knihu celkom konkrétneho neopakovateľného ľudského osudu. Veľmi rada čítam knihy - a teraz som práve jednu zničila! - pomyslela som si.

Uplynul týždeň. Nemohla som v noci spať a zašla som za našim rodinným lekárom. Povedal mi: Pre potrat ste sa rozhodla sama, teraz s tým už nič neurobíte. Rozhodla som sa, že nikomu ďalšiemu o potrate nepoviem. Ale nejako sa prihodilo, že sa o ňom čoskoro dozvedela moje priateľka Renate. Reagovala: Nie, to si nemohla byť ty, kto to urobil!

Táto moja najlepšia kamarátka ma pozná už snáď polku života. Vyučili sme sa spolu v jednom obuvníckom obchode, spolu sme tam pracovali, spolu sme trávili víkendy. Naozaj ma pozná najlepšie zo všetkých priateľov. Preto ma jej poznámka, že som to ani nebola ja, toľko zasiahla. Uvedomila som si: Veď je to pravda. Áno, to som nebola ja. UŽ SOM NEBOLA AKO PRV.

Lieky na spanie, ktoré som užívala, vôbec nepomáhali. Stále som prosila lekára, aby mi predpísal silnejšie. Nič však nezaberalo.

Začala som ako predtým chodiť 3x týždenne do práce, aj keď moje problémy so spánkom boli horšie a ja som sa cítila úplne vyčerpaná. Začala som sa dokonca báť, že umriem, dokonca som o tom začala byť presvedčená. Cítila som sa vnútorne prázdna a mŕtva. Priateľke Renate som stále opakovala: Cítim, že nebudem dlho žiť. Ukrátila som si život. Tým potratom som sa zničila. Cítila som, že skutočne stojím tvárou v tvár svojmu koncu. Prišla som potratom o dušu a bez nej sa nedá žiť!

Stále častejšie som si kládla otázku, ako dlho môže moje srdce tento stav vydržať. Už som takmer vôbec nespala. Noc čo noc som sa nepokojne prevaľovala v posteli bez toho, aby sa dostavil oslobodzujúci spánok. Bez prestania mi hlavou vírili myšlienky a nedovoľovali zaspať. Nenachádzala som odpočinok ani kľud. V skutočnosti som ale nebola ani unavená. Nachádzala som sa v nepopísateľnom stave. Desila ma predstava, že by som sa nemusela zo spánku prebudiť.

Nespavosť sa zhoršovala. Užívala som najrôznejšie lieky na spanie a vyskúšala všetko. Tak som nakoniec skončila na psychiatrickom oddelení.

Z knihy Karin Lamplmairovej: Dala som jej meno Nadine

anonymna 88

ja som podstupila upt pred 5 rokmi bol to najhorši den v mojom živote tiež som si vravela že mne sa to nemože stat a stalo sa nemohla som inak a to som už bola stara krava po 35 v ten den to bolo hrozne chcela som utiect z nemocnice a to male by som prijala keby som nebola zbabela nebolelo to ale bolelo ma srdce a duša a vyčitky čo som mala potom ani nevravím nemohla som sa pozerat na male deti a obchodom z detskými vecami som sa vyhybala teraz to je už lepšie ale do konca života budem mat vyčitky svedomia

Heri

Fu, keď to tu čítam, veru ťažké veci.. Poznám poradňu, ktorá okrem iného poskytuje špecializované poradenstvo ženám s traumou po potrate.. Aj napr. cez mail. www.alexisporadna.sk. A pre veriace ženy je ešte aj projekt Ráchel, to je v BB a na východe, tiež poradenstvo, ale aj víkendové stretnutia zamerané na vnútorné uzdravenie. Tak prípadne skúste kontaktovať.. Verím, že to pomôže.