Posilnenie imunitneho systemu

Príspevok v téme: Posilnenie imunitneho systemu
sely4

ahojte,prosim vas poradte mi nejake dobre preparaty na posilnenie imunity,uz som vyskusala skoro vsetko-rakytnik 100% bio stavu som pila,jedla som susene goji-kustovnicu cinsku,jedla zinok aj vit.C a B strasne dlhodobo,teraz som si kupila ten jod-koncentrat...vselico,tabletkam sa vyhybam jak cert krizu,lebo ich jem uz aj tak dost-na epilepsiu,ale to s tym nesuvisi,mam pocit ze sa mi proste rozpada cely imunitny system-dlhodobo mi vypadavaju vlasy ale strasne a hrozne!doktory ma len odbiju ale ja to nemam uz len ako kozmeticky problem ale uz aj psychicky-kupelna je moja nocna mora!dlazka je jeden koberec z vlasov a plny syfon vo vani aj umyvadle-a vyberat to potom fakt neni moc dobre na moju psychiku,musi to robit moj manzel lebo ja sa uz na to nemozem ani pozerat,vsade kde sa len pohnem alebo suchnem zanecham vlasy,robia sa mi uz aj kuty a to uz od 25tky!proste mi je z toho uz zle akokeby ste boli v koncentraku-vsade same vlasy!ale to neni jediny problem-cele detstvo som bola velmi zdrave dieta vobec som nebyvala chora ale po puberte okolo tej 20tky to slo dole vodou-stale chytim nejaku chripku,anginu,nadchu ked je niekto chory,fakt neviem kde sa stala chyba,plet sa mi hrozne masti a to mam uz 30 rokov,mam hrozne akne na celom chrbte stale,potim sa uplne sialene akokeby sa mi zblaznili vsetky hormony v tele!tiez mi to na psychike moc nepridava a koli tomu mam velmi slabe sebavedomie lebo sa za to hanbim aj ked sa sprchujem kazdy den 2 krat a na hygienu som fanatik,doktory ma vobec neriesia,aj ked mne je uz z tohto zivota do placu,priberam a vobec!mi netravi,uz si pripadam ako robot ktory moze sice jest a pit ale nepotrebuje sa vyprazdnovat!a teraz v poslednej dobe mam casto problemy zenske a casto mam aj zapal mocovych ciest,velmi lahko a rychlo nachladnem hlavne od spodu aj ked sa dobre obliekam ja sa v zime uz bojim ist aj von!pomozte prosim poradte nejaky fakt zazrak na imunitu-ci mam uzivat aloe,chlorelu,jacmen,vlakninu,probiotika,alebo hlivu ustricovu alebo uplne nieco ine,co naozaj zaberie,neviem si vybrat a uzivat zas vsetko nechcem.dakujem

petrina

violoncistka no aj ten mi v lekarni ponukali, tiez som pozerala, ze ten ma aj taku prijatelnu cenu ale ako som pisala, nie je to pre mna to podstatne ale skor taka vyhoda. a ako dlho ho uz beries? uz si zaznamenala aj nejaku zmenu k lepsiemu? preco si ho vlastne zacala brat?

violoncistka

"Petrina" - a to je aj dobre, ze nepatris k takym..treba si dopredu radsej zistit skusenosti ludi ako len cenu a na zaklade nej vyberat..vidis, dost tu spominaju aj wobenzym..ten je sice fajn ale je podla mojho nazoru dost predrazeny..osobne som ho ani neskusala, takze o ucinkoch sa nejdem ani bavit..skor ti chcem napisat o tych tabletkach mumijo - ved o nich sme sa tu predsa zacali bavit..mam vyskusane tie, ktore vyraba firma Evalar...tie su ucinne a mne vyhovuju..maju vela pozitivnych ucinkov a ked uz piseme aj o tej cene, tak su aj lacne..

petrina

violoncistka presne to som myslela lebo fakt neviem, ktore vybrat. nie som zrovna ten clovek co by taketo veci vyberali podla ceny preto som chcela poradit :)
leuscha uplne rovnake to nemoze byt nie? ked to vyrabaju iny vyrobcovia tak tam musia byt nejake rozdiely

leuscha

-petrina- ja som z toho tiež bola zmätená tak som sa pýtala v lekárni a tam mi povedali, že to je prakticky jedno, že to je jedno, že sa tam líši prakticky len výrobca tak som zobrala prvé čo mi dali, to mumio...

Defcon

BJ, az teraz som si vsimol dalsiu obludnost co hlasas. Vraj pankraticke enzymy sa nedostavaju do zaludka ? A kam sa dostavaju ?
Doteraz som myslel, ze inaktivovana žlč sa v zaludku zmieša s pankratickymi enzymami a tie aktivuju žlč . To vsetko sa odohra v zaludku a nie na druhom poschodi susedneho panelaku.

Defcon

Citat od BJ :"Pretoze, kapsula je tak ako u Pankreolanu ENTERICKY pokryta, teda nerozpusti sa v zaludku. "
Takze pankreolan sa nepouziva na podporu travenia ,ked mas problem s pankreasom ? Kua, treba to hned napisat vyrobcovi pankreolanu. Lebo pankreolan je vo svojej podstate rovnaky ako wobenzym. Len nie je cool a je lacny. A kedze organizmus rozklada enzymy na aminokyseliny a z tych stavia to co chce, tak pankreolan a wobenzym su pre organizmus rovnocenne.
Tvrdit, ze pankreolan nie je primarne urceny na podporu travenia, tak ako to tvrdis ty, ked tvrdis,ze pankreolan sa nerozpusti v zaludku a jeho enzymy sa teda nerozlozia na aminokyseliny, tak taketo tvrdenie je v prikrom rozpore s tvrdenim vsetkych gastroenterologov aj vyrobcu pankreolanu. Ale ty si isto mudrejsi ako oni.

BJ_2

Boze, Defcon, radsej nepis, ked tomu nerozumies.
Wobenzym sa pouziva na enzymoterapiu, nie na travenie, teda tie enzymi nic netravia, vstrebu sa do tela, a cistia to tam vnutri. Pankreas ti vobec nezlenivie. Pretoze, kapsula je tak ako u Pankreolanu ENTERICKY pokryta, teda nerozpusti sa v zaludku. Teda, telo o tom nevie, ze tam ma tabletku plnu enzymov, konieckoncov, telo s tym ani nepocita, ze by boli pankreaticke eznymi v zaludku, kedze ich vylucuje az za zaludkom. V zaludku by sa aj tak znicili. Vobec pankreas nezlenivie, vyluci enzymov vzdy rovnako, nezavisle na tom, kolko enzymov beries, potom sa samozrejme zmiesaju v tenkom creve.

Jedine, ze by malo telo jasnovidecke schopnosti, a zistilo by, ze v tej tabletke v zaludku su enzymi... ale to silne pochybujem, ze ma jasnovidecke schopnosti. :)

Defcon

Co mate vsetci furt s wobenzymom ? Ved su to len traviace enzymy. Pri dlhodobom uzivani si akurat oddrbete pankreas, lebo ten ma na starosti tieto enzymy a funguje na principe spätnej väzby. Organizmus bude mat dostatok enzymov od wobenzymu, tak pankreas v podstate zlenivie. Ked chcete , tak uzivajte pankreolan, ten je aspon neporovnatelne lacnejsi a komplexnejsi. Odchylky v zlozeni nie su podstatne, lebo organizmus tieto enzymy tak ci tak najprv stiepi na aminokyseliny a z tychto aminokyselin si vyraba to co potrebuje v konkretnej chvili.

cocolina

Skus vyskusat wobenzym. My v rodine nanho nedame dopustit, hlavne ja, pretoze som mavala oslabenu imunitu a stale som bola chora, ale enzymy mi pomohli.