Bezvysledne hladanie prace ma ubija....

Príspevok v téme: Bezvysledne hladanie prace ma ubija....
Praca8

Ahojte, uz neviem ako dalej. Vsetko sa zdrazuje, treba platit ucty, potraviny a benzin sa zakazdym zdrazuje, najom ide zakazdym hore, a roboty nikde. Ako do hajzlu mame my obycajni ludia vyzit a nezit kazdodenne v napati a depresiach a zufalstve, ci budeme mat zajtra na chlieb a ci nie? A ti hajzli v parlamente si sedia na svojich zadkoch a uzivaju si miliony z nasich dani... Co to je za spravodlivost, ze sa musime tak kazdodenne trapit a netesit sa zo zivota? Normalny vzdelany(ale aj nevzdelany) clovek, ktory chce robit, proste nemoze, lebo nema kde... stat sa o to nestara... pozeraju len na svoje rite. Potom sa cuduju, ze vzrasta kriminalita, ved bodaj by nie, ved ako maju ludia uzivit svoje deti? Hlupaci tam hore. Od nas beru dane a davaju ich ciganom, aby mali spokojny zivot a na nas nemyslia, hlavne ze sa vyvazaju na bavorakoch. Chce sa mi z toho systemu na svete vracat. Chcem obycajnu pracu a nemozem ju najst a som povinna kazdodenne trpiet proti vlastnej voli. Bude vobec niekedy lepsie?

megan432

Normálne odíd zo Slovenska, tuto nemá budúcnosť. Je veľa agentúr ktoré sprostredkujú prácu s bývaním aj ked len v Česku. Nieje to bohviečo ale na začiatok to stačí, a postupne môžeš hľadať niečo lepšie. To že tak dlhý čas hladáš prácu doma je deprimujúce a zdravotne ti to tiež nepridá. Ked to nejde tu, pôjde to inde, treba skúšať šťastie aj mimo...

lost

inac pekne vidiet, ze obchodne retazce s cerstvym tovarom ryzuju absolutne najviac a to viac ako burzovy makler, ci bankar, pretoze:

ak mam marzu 10% na pecive, tak to je 10% zisk za 1 den !!!!

to je 3650% zisk za rok.

ak ma vyrobca cizmy 50-100% marzu, ale stoja mu tam mesiace, alebo 1 rok, stale ma marzu 10x mensiu ako predajca peciva..

na druhu stranu, staci mu predat 1 kus a otoci 100-1000x tolko penazi co otoci ten s pecivom..

cize zaver neviem :D

ale je to zaujimave, ze prakticky kazdy ma zisk olbudne vysoky, ale vo svete nie je dost penazi? kam potom tie peniaze miznu? jedine co mi napada je, ze kazdy sa ma nad mieru dobre a len si stazuje, alebo skovava peniaze do matracu :D resp kupuje zlato potichucky..

lost

Len sa mi nezda, ze sa to vola marza, nie je to skor prirazka?
Marza by mala byt napr 70% tak to znamena ze predava za 100EUR ale realna hodnota je 30EUR, tj on ma 70EUR
Ak kupuje za 100EUR a predava za 200EUR, takto nie je 100% marza, ale 50% marza lebo 100/200.. prirazka ale 100%
to je v podstate jedno, len tak mi to napadlo :D

mammamia

toto som prave dostala. nechce sa mi to upravovat, ale tiez to o niecom svedci. nenazranost tento svet zahubi:

"Včerejší Lidovky otiskly marže obchodů.
# # # # # supermarkety:
# # # # # Makro 13,1 %
# # # # # Spar 19,1 %
# # # # # Penny 22,9 %
# # # # # Globus 23,2 %
# # # # # Kaufland 24,4 %
# # # # # Lidl 31,2 %
# # # # # Albert 31,2 %
# # # # # Billa 32 %
# # # # # Tesco 34,8 %
# # # # #
# # # # # drogerie:
# # # # # Solvent-Teta 24 %
# # # # # Schlecker 36,9 %
# # # # # Rossmann 38,3 %
# # # # # dr drogerie markt 55 %
# # # # #
# # # # # nábytek:
# # # # # Ikea 44 %
# # # # # Kika 67,9 %
# # # # # Sconto 77,7 %
# # # # # Jysk 81,9 %
# # # # #
# # # # # sport:
# # # # # Sportisimo 49,4 %
# # # # # Hervis 60 %
# # # # # Intersport 79,5 %
# # # # #
# # # # # lékárny:
# # # # # Benu-Pharmaland 27 %
# # # # # dr. Max 27,5 %
# # # # # Lloyds 29,3 %
# # # # #
# # # # # elektro:
# # # # # Alza 11,2 %
# # # # # Okay 13,8 %
# # # # # Fast 20,1 %
# # # # # K+B expert 20,5 %
# # # # # Electro World 22,1 %
# # # # # Datart 33,8 %
# # # # #
# # # # # Hobby
# # # # # Bauhaus 45,4 %
# # # # # Baumax 47,4 %
# # # # # ornbach 50,6 %
# # # # # OBI 66,1 %
# # # # # Mountfield 69,9 %
# # # # #
# # # # # oděvy a obuv:
# # # # # Baťa 50,6 %
# # # # # Marks and Spences 56,7 %
# # # # # C+A moda 82 %
# # # # # Humanic 90,1 %
# # # # # Takko 96,6 %
# # # # # Deichmann 114 %
# # # # # Camaieu 128 %
# # # # # New Yorker 143 %
# # # # # Zara 147 %
# # # # #
# # # # # luxus:
# # # # # Dior 69,2 %
# # # # # Hermes Prague 75,2 %
# # # # # Prada 80,3 %
# # # # # Louis Vuitton 113 %
# # # # #
# # # # # Kdo nekrade tak alespoň okrádá. A stojí to za to."

_

ika211

V zivote nevitazia ani najvacsi, ani najmocnejsi, ani najrobotnejsi, ale najprisposobilejsi...cize viac ako nariekat nad tym, ako sa tazko zije pomoze nakopnut sa, ist za pracou tam, kde je, ak nie je v mieste nasho bydliska tak sa treba prestahovat inde, nebat sa zmien, nebat sa riskovat, bohuzial era komunizmu je prec, dnes ti nic nikto neda len tak, musis bojovat a to je pre nas komunisticky narod dost tazke, kedze sme zvyknuti na iny rezim v ktorom zili a vychovavali nas nasi rodicia.

lost

pan d.

pristup k zakaznikovy je mizery, aj ked fakturu platis :D

Praca8

vodcov je tu ako maku ale slovaci nemaju gule, radsej si daju ten plesnivy rohlik akokeby mali svoje rite vytiahnu do ulic, aj s lopatamu a vidlami. cize defacto su lenivsi ako politici..

Slecna. A

odbornici tomu nedavali viac ako 2 roky uz asi 20 rokov :P cize pohoda podla mna..

ikar

na majetok sa treba vykaslat, treba urobit to, co rumuni v 1989 urobili panovi Nicolae Ceauşescu, dufam ze neodpociva v pokoji a hori v pekle az do vecnosti.. (tj. popravit ich..)

Slecna A.

aj zivotne poistenie a teda poistovna moze padnut, ja osobne som za samostastne setrenie, nie skrz peniaze, ale bud drahe kovy, alebo nehnutelnosti.. alebo proste robit biznis az dovtedy, dokym to zvladam a az potom is na dochodok (alebo dokym sluzi zdravie..) inak to asi ani nejde :) ale toto je relativne..

parazitik
velmi zaujimavy prispevok :)

Slecna A.

Slniecko, tvoj prispevok som absolutne nepochopila. Tu preberame pad ekonomiky, pad penazi a to, co po tom bude nasledovat. O ziadnej vojne nikto nic nevravel. Ano, spominali sme vzburu proti tomu, ako sa momentalne zije v tomto state, pretoze je to uz naozaj vazne. Ale to nie je ziadna vojna. Myslis, ze vezmeme vsetci jadrove zbrane a zacneme utocit na parlament SR? Preboha, neviem kde si take cosi vydedukovala. Hovorime tu o tom, ako vsetko to, co pozname postupne zanikne. Ze sa zruti doprava, mobil, internet....ze nam neostane nic, len priroda a my. A ze sa budeme musiet s tym naucit znova zit, tak ako nasi prarodicia....

parazitik

Slniecko, a kto chce vojnu??? ja urcite nie. ale neverim, fakt neverim, ze ked dojde k lamaniu chleba a budes hladovat zopar dni, tak nebudes bojovat, aby si sa najedla ty alebo tvoje deti. pud sebazachovy ti to nedovoli. a vies ako sa hovori, len blazon a totalny hlupak si rochni v tej umelej bubline, ze takto to bude vzdy ako doteraz bolo. bolo by to krasne, ale nebude, nepozeras na situaciu aka je v europe, vo svete? myslis, ze ked padnu ekonomiky, tak co, ide sa dalej? nie, bude hlad. a je rozumnejsie s tym pocitat a aspon dajak sa pripravit, ak sa vobec da a neostat potom s otvorenymi ustami, ze co sa to deje, a kym sa spamatas, fakt vyhladnes a zoslabnes
a zbrane budem mat na obranu, prave pred takymi ako ty, co sa zrazu ocitnu uprostred vsetkeho a uvidia ze henten ma daco nasadene, tak mu to rychlo zozerem. nechystam sa niekoho ist okradat, mas zaujimave dedukcie