Nechcem byt slaba zena

Príspevok v téme: Nechcem byt slaba zena
dievcca

Ahojte.
Nechapte ma zle, nie som feministka, pacia sa mi rozdiely medzi pohlaviami.
Ale... muzska povaha je predurcenejsia k uspechu, kym zeny vzdy, VZDY budu len tie, co rodia deti. Nech je to akokolvek, nech maju karieru aku chcu, su naprogramovane TUZIT po tom, aby jednoducho rodili a vsetko ostatne pre ne bolo bezvyznamnejsie. Studujem umenie, chcem byt umelkyna a mam z toho radsot, ale niekedy je mi tak neskutocne smutno z toho, ze som predurcena k slabosti. Ano, pre mna je rodenie deti slabost- nebranim sa tomu, niekto to robit musi, ale ja chcem byt slobodna. Od zeny sa ocakava, musi sa vzdat svojho doterajsieho zivota, prace a konickov, koli detom, muz pokracuje ako predtym, nic to prenho nemeni, cely zivot si buduje sam a nema ho poznaceny rodenim. A viem, ze nemusim mat deti- ale, haha, ale, moj mozog mi urobi muky, pretoze chemia chce, aby som mala deti a nedovoli mi byt ,,naplnena\" bez nich. Muzi su schopnejsi, nemam rada vsetky tie feministicke vypocty toho, ze sme ,,rovnake a lepsie!\". Su vybusnejsi, temperamentnejsi, individualnejsi, uvolnenejsi. Ma to vobec vyznam, pokracovat v tomto zivote a byt vecne slabsi, vecne nejaky prikvovac- nie dobrovolne, ale geneticky! S tym sa neda nic urobit! Tak casto vidim vsetky tie odtiene, kde je skratka jasne, ze muzi v tomto svete su viac. A to ani nezacinam o tom, co citim, ked vidim pomery v arabii, indii... Ale ved len tu, nizsie platy za rovnaku pracu... Muzi su predurcenejsi na uspesny zivot. Ja viem ze teraz zniem ako nazatrpknutejsia cat-lady pod slnkom, ale toto su take moje najsmutnejsie, najnahnevanejsie a najnespravodlivejsie predstavy a velmi by som potrebovala ine nazory, alebo hociaku spatnu vazbu.

Laara

chlapa skoli aj obycajna chripka..uz vtedy kopec z nich lezi na smrtelnej posteli a necha sa obskakovat ako male decko svojou "slabou" zenou :D

deniki

No nečítala som ostatné príspevky, sú dosť dlhé....:-)

Len mi povedzte, ktorý chlap by zvládol pôrod??

ANI JEDEN!!! To chlapi sú SLABOSI a ROZMAZNANÍ ! NIE ŽENY!!! Ženy sú oveľa silnejšie, znesú omnoho viac ako chlapi, chlapa skolíš rýchlejšie ako ženu!

elsa 5.5

ani náhodou,nikdy by som sa nevzdala kariéry!!!!!! moja,všetko sa dá sklbiť dokopy keď sa chce,pozri sa na tie naše celebrity ako to robia.....

starlight

draha/e dievcca

bezne nepisem a neprispievam do diskusnych for... malo casu, ina prioritizacia

tvoj prispevok ma vsak oslovil tym, aka si uprimna, priama a v istom smere cista a tuziaca po naplnenom zivote.

par prispevkom som prebehla ocami. s niektorymi suhlasim, s trapnymi komentarmi si hlavu nelam ani ty..

moja strucna skusenost je nasledovna:
moja matka mi bola prisernym vzorom zenskosti... tiez som nechcela dopadnut tak, ako pises... a nastastie som ani nedopadla.
mam dve krasne deti vekom do 3 rokov a cakam dalsie. mam manzela, ktory si ma vazi a podporuje... zistila som, ze vobec nie som slaba zena, priam naopak!

co sa tyka obmedzeneho zivota s detmi, myslela som, ze to bude daleko horsie. ostala som prekvapena, co vsetko sme pri detoch dokazali absolvovat. s nasim prvym babatkom sme sa vybrali na celodenny vylet do prirody, ked malo len 2mesiace - zvladlo aj lanovku s mensim prevysenim. uz ako 1rocne sa kupalo v jednom krasnom ымфосшфкылщь alpskom plese - pravdaze v lete, kde s nami pravdaze letelo lietadlom s druhym babatkom v brusku. pracu som na nejaky cas odlozila, to je pravda, no len preto, ze som citila, ze to, ze chcem byt v rannej faze svojich deti blizko je mi dolezitejsie ako si budovat karieru - ktora sa zacala mimochjodom vynikajuco :)

ked sa narodilo druhe babatko, nebol den, kedy sme neboli vonku - nosila som ho na hrudi v ergonomickom nosici. pravidelne sme chodievali von aj v dazdi a do lesika - podotykam ze to bola pre nas radots, nie utrpenie :):):)
dokonca sme s manzelom zacali v nedalekej jazdeckej skole jazdit na konoch!!! bolo to vzdy v nedelu a moc sme sa na to vsetci tesili. jednu hodinu jeden, druhu hodinu druhy. deti sa nam zatial prespali v aute a popritom, ako ich jeden z nas strazil sa do sytosti vyhrali... starsi mal vtedy okolo 2rokov... mladsie hadam len cosi vyse polroka. rastu z nich vyrovnane a stastne deturence :) zatial co ja mam pocit, ze sa mi plnia vsetky sny, po ktorych som tuzila.
dokonca aj teraz chcem do porodu este letiet do oxfordu, spravit si jednu pre mna a moju karieru zaujimavu skusku...

musim uznat, ze mam perfektneho manzela a tiez priznavam, ze som sa nenechala zotrocit domacimi pracami. zakladny rezim udrziavam, no hlavne, ked boli babatka prilis malicke, nasla som si spolahlivu a zodpovednu pani, ktora mi prisla 2x tyzdenne upratat a pozehlit kvanta manzelovych kosiel. ten cas a energiu som radsej vyuzila na vedome zmyslove a zazitkove vzdelavanie svojich deti, ktoreho hodnota je pre mna daleko vyssia ako tych par eur mesacne navyse. vychytavali sme spolu s nasim psikom tie najkrajsie chvilky nasho spolocneho zivota!!! :)

velmi ti drzim palce, aby si v sebe objavila silu, ktoru mas a aby si objala svoje materstvo so vsetkym, co prinasa, avsak az vtedy, ked to bude aktualne. dovtedy je celkom zbytocne trapit sa nad tym, co ta caka... 80percet sa z toho mozno ani nestane... ked uz... zameriavaj sa na to, ako robit veci lepsie. vssimaj si druhych a to, co sa ti na ich zenskosti paci. svet nie je ciernobiely. si umelec, iste vies, o com hvorim... zameriavaj sa na krasne stranky svojho zivota a objavis v sebe poklad...

a niekto tu spominal chlapov, ktori su, zial, stelesnenim slabosstva... neostava mi nic ine, len suhlasit s tym, nakolko som tiez nejedneho takeho stretla. nebolo to velmi prijemne. naopak, sledovat mojho mocneho a telesne aj rozumovo zdatneho otca je pre mna aj teraz, v jeho pokrocilom veku, velmi prijemne a ispirujuce a neprekaza mi, ze je po vsetych strankach 'silnejsi' ako ja... nasla som seba a to je v celom zivote predsa najdolezitejsie.

nikdy sa nevzdaj svojich snov... a najdi si takeho partnera, ktory bude pristupny porozumiet tomu, ze preto, aby bola cela rodina stastna, najskor musis byt v pohde ty sama :):):)

aurora666

tak po prve, ani netusis o com je feminizmus...to nie je nadradovanie sa nad muzov, aha, my sme lepsie, feminizmus chce len rovnopravnost, keby nebolo feministiek, tak doteraz nemas volebne pravo, a bola by si NUTENA rodit a starat sa o deti a domacnost...vdaka feminizmu mas MOZNOST vybrat si co chces...chces karieru? ok, tvoje rozhodnutie, chces byt doma a starat sa o deti? tiez dobre, tvoje rozhodnutie
po druhe, ci je clovek silny alebo slaby nezalezi od pohlavia

Laara

nikto ta predsa nenuti mat deti, si slobodny clovek, ktory je zodpovedny sam za seba, svoje skutky a rozhodnutia. preto ak sa rozhodnes ich nemat, tak ich skratka mat nebudes a na spolocenske konvencie sa mozes vykaslat. a nie je ani pravda, ze to zakonite raz pocitis, ze chces byt matkou..poznam take zeny, ktore deti mat nechcu a aj v pokrocilom veku stale tuto potrebu necitia a venuju sa niecomu inemu, sebe, cestuju, robia karieru..kupia si psa atd.

a s tym ze chlapi su predurcenejsi viac k uspesnemu zivotu, tak s tym nesuhlasim..je len na tebe ako sa v zivote presadis a co dokazes..je xy neschopnych chlapov, ktori by sa bez svojej zeny alebo mamicky nikam nepohli a boli by strateni..je to strasne individualne..nesuhlasim s takym zovseobecnenim ze chlapi su temperamentnejsi, uvolnenejsi, vybusnejsi atd. v poslednej dobe mam celkom ine skusenosti..mozem ti povedat vela prikladov, ked chlap zlyhava a rodinu drzi nad vodou v tazkej situacii zena..zeny su psychicky vyspelejsie, psychicky odolnejsie, lepsie sa dokaze popasovat, resp. vyrovnat so zdravotnymi problemami, ci uz svojimi alebo chorobami svojich blizkych..mnohokrat sa musia vysporiadat s takymi situaciami, ktore by chlapa polozili a sam by ich nezvladol..popri detoch dokazu chodit do prace, starat sa o domacnost, vytvarat chlapovi pocit "domova"..a predstav si, ze mnohe z nich maju popritom cas aj na svoje konicky a zaluby..proste ako si to zariadis, tak to mas..nikto tvoj zivot za teba zit nebude..je len na tebe ako si ho zariadis..ci uz s detmi alebo bez nich..

predstav si, ze by raz tak ako ty zmyslala aj tvoja mama a ty by si tu dnes nebola a nemusela si sa vobec rozhorocvat nad tym, ake je nevyhodne byt zenou..hm? alebo ked raz budes stara a zostanes sama..nikto sa o teba nepostara, nepride ta pozriet, nepovie ti baby..lebo ty si deti mat nechcela..vies si to predstavit?

holly

To nemusí byť pravda, koľko žien čakalo dieťa a šli na potrat lebo vedeli že ho nechcú a neboli to také že 18-20ročné. Nie každá musí cítiť biolog.hodiny. Ale u "dievcca" to tak asi je keď má s tým dilemu.

lost

Zaujimave..
Ale ak sa zena prisposobuje dietatu, tak sa stavim ze by sa dalo vyargumentovat, ze muz sa prisposobuje zene :P

ale uz hned prva prispievatelka - Mrska Silvuska mi zobrala z klavesnice co som chcel napisat :D "kolko slabochov muzskeho pohlavia chodi po uliciach.."

Cize je to podla mna cisto o tom, ako to vnimas ty :) Ak sa vnimas ako slaboch, hold, si slaboch, ak sa vnimas ako alfa0silny jedinec, tak hold si silny jedinec :) resp silna zena..

dnes mam pokanie - pisem maximalne 3 odstavce do prispevku :D

sweater*

holly ona to s tymi detmi mysli tak, ze aj ked ich nechce mat ako cisto racionalne, raz to nanu pride, dovalia sa nanu hormony, bio hodiny budu tikat ako besne a ona po tych deckach zacne tuzit, kvoli tomu ze zeny su tak naprogramovane, chapes, ona s tym nic neurobi, o tom ona pise. proste ze nema na vyber