Nechcem byt slaba zena

Príspevok v téme: Nechcem byt slaba zena
dievcca

Ahojte.
Nechapte ma zle, nie som feministka, pacia sa mi rozdiely medzi pohlaviami.
Ale... muzska povaha je predurcenejsia k uspechu, kym zeny vzdy, VZDY budu len tie, co rodia deti. Nech je to akokolvek, nech maju karieru aku chcu, su naprogramovane TUZIT po tom, aby jednoducho rodili a vsetko ostatne pre ne bolo bezvyznamnejsie. Studujem umenie, chcem byt umelkyna a mam z toho radsot, ale niekedy je mi tak neskutocne smutno z toho, ze som predurcena k slabosti. Ano, pre mna je rodenie deti slabost- nebranim sa tomu, niekto to robit musi, ale ja chcem byt slobodna. Od zeny sa ocakava, musi sa vzdat svojho doterajsieho zivota, prace a konickov, koli detom, muz pokracuje ako predtym, nic to prenho nemeni, cely zivot si buduje sam a nema ho poznaceny rodenim. A viem, ze nemusim mat deti- ale, haha, ale, moj mozog mi urobi muky, pretoze chemia chce, aby som mala deti a nedovoli mi byt ,,naplnena\" bez nich. Muzi su schopnejsi, nemam rada vsetky tie feministicke vypocty toho, ze sme ,,rovnake a lepsie!\". Su vybusnejsi, temperamentnejsi, individualnejsi, uvolnenejsi. Ma to vobec vyznam, pokracovat v tomto zivote a byt vecne slabsi, vecne nejaky prikvovac- nie dobrovolne, ale geneticky! S tym sa neda nic urobit! Tak casto vidim vsetky tie odtiene, kde je skratka jasne, ze muzi v tomto svete su viac. A to ani nezacinam o tom, co citim, ked vidim pomery v arabii, indii... Ale ved len tu, nizsie platy za rovnaku pracu... Muzi su predurcenejsi na uspesny zivot. Ja viem ze teraz zniem ako nazatrpknutejsia cat-lady pod slnkom, ale toto su take moje najsmutnejsie, najnahnevanejsie a najnespravodlivejsie predstavy a velmi by som potrebovala ine nazory, alebo hociaku spatnu vazbu.

Vemeno

Vidis to asi prilis ruzovo. Muzi musia o vsetko stale bojovat. Zenam staci otrcit kozy a susku a maju vsetko zadarmo.

dievcca

No.. myslim ze v skutocnosti mam problem so sebou a zaoberam sa svojimi problemami a toto je jedna z veci, ktore sa daju objektivne posudzovat, preto som to vytiahla, ale v skutocnosti si tym ln riesim svoje male problemy.
LEbo v nasej rodine sme vychovavani s dorazom na vykon a silu. Laska, ludske teplo, vztahy a podobne veci (,,zenske" silne stranky) boli u nas znevazovane, zahanbujuce. Preto mam take pokrivene myslenie. V skutocnosti si myslim, ze kazdy ma svoj typ ,,sily", ale predovsetkym, ze to nie je nijaka sutaz, ale team work a jin a jang sa doplnaju k dokonalosti. Teraz som ale tak zaseknuta v zivote, ze ma dokazu vnutorne rozorierat aj objektivne nezierave veci.

Sejla

arman
prirovnanie ku kapele je síce pekné, poetické, ale môžeš aj priblížiť, ako si to predstavuješ v realite? Akože nejaký ideálny model... A ako by vyzeralo postavenie ženy a muža v spoločnosti a ako postavenie ženy a muža v rodine?

arman

looft... ziadnu druhu kolaj nebude hrat. Tu hra len ludske ego.

Je to ako hudobnici v skupine... spevaka vidno najviac, ale napriklad bas gitarista hra niekde v tieni. Lenze, mudry clovek si vsimne aj basgitaristu... hlupy vidi len spevaka, a je nim posadnuty. Mudry clovek vie, ze skupina je dolezita, a basgitarista ma rovnaku cenu ako spevak.

Rovnake je to so zenami. Sice, v dnesnej spolocnosti vidno casto muza viac, ale mudra zena vie, kde lezi pravda, a vie to aj mudry muz. Mudru zenu neovlada ego, takze jej to nevadi, ze je to tak.

Pokial ale niekoho ovlada ego, tak samozrejme... ego chce byt vzdy to naj... a musi ho byt aj vidno. Nikto nechce byt basgitarista, kazdy chce byt spevak!!! A ked nim nemoze byt, lebo niekto spieva lepsie, a ostane na neho "len" post basgitaristu, zacne fnukat.
Ale problem ma len a len v hlave. :-) Inde ziaden problem nieje...

kafe

dievcca, aj mne sa zdá, že si obrovská srandistka. To si naozaj myslíš, že ak je niečo napísané v blbom článku, tak to tak zákonite musia všetci vnímať a žiť podľa toho? Veď si nájdi partnera kde si budete oporou navzájom, nie len ty jemu a kde sa budete realizovať v práci obaja rovnako. Len chyba je v tebe, že ty vidíš - nedá sa to, lebo spoločnosť tlačí ženu do podriadenej/vedľajšej úlohy. Figu borovú! Máš šťastie, že žiješ v tak slobodnej dobe a môžeš si vyberať, ako prežiješ svoj život. Máš možnosť žiť presne tak, ako to vo svojom vnútri cítiš a jediné čo ťa obmedzuje je tvoj skostnatelý pohľad na to, čo môžeš/máš/musíš.
Mimochodom, na nete je popísaných AJ toľko kravín, že sa človeku rozum zastavuje. Nechápem, prečo ten článok bereš tak vážne.

RNG

Ti, co nemaju zaujem podporovat svojho partnera vsemozne, podla svojich naximalnych schopnosti a vseobecne rodinu by sa nemali nikdy zenit/vydavat a mat deti.
Lebo vysledok takeho spojenia je len tragedia pre partnera, rodinu a poskodene deti.
A to plati z obidvoch stran.

Dadula56

Dievcca, si robis srandu, nie?To naco citas taketo clanky zamerane na vymyvanie mozgov autorizovane roznymi "energiou obdarenymi" individuami?Ak chces napis clanok ako ma muz posluhovat zene a zaves to na blog. To bude rovnako relevantne ako ta fantasmagoria, co si sem dala. A ak neveris sama sebe, ze vydrzis muzovi neposluhovat(lebo taky mam z teba pocit, ze uz len ockavas kedy ta k tomu nieco v tvojom vnutri donuti-co mimochodom nie je chyba toho, ze si zena, ale tvojej osobnosti) tak sa nevydavaj.