Depky, kedy prestanete?!

Príspevok v téme: Depky, kedy prestanete?!
kristi1

Dobrý deň, začínam mať pocit,či je so mnou všetko OK. Ako každý človek zažívam v živote radosti i starosti,ale mám pocit,že po celkovom zhodnotení je to jedno veľké mínus. Nepamätám si,že by som mala niekedy dlhšie obdobie,kedy by som si mohla povedať,že som šťastná,stále ma niečo štve,je mi do revu,spomínam na to,čo bolo pekné,akoby unikám z reality. Pritom keď sa reálne pozriem, mám všetko,čo som vždy chcela-dobrú prácu,okolie,na ktorom mi záleží...a predsa - mám depky,topím sa v nich,akoby mi niečo v živote stále chýbalo a neviem prísť na to,čo by to mohlo byť.Zažili ste aj vy niečo podobné??
-----------------------
Depresia www.zdravie.sk

iriska

mishinka,davno si sa mi neozvala! alebo zeby ja tebe? idem ti odpisovat na mail.prepac,akosi som sa pozabudla.
papa

anita

pete, už som tu. Prepáč, že som neposlala môj "nazor", ale prepadli ma kamarátky, takže som sa doteraz venovala. Ale už na tom idem pracovať!

iris.

betulka,ahoj! tak to som si nemyslela,ze je to az take bolave v tvojej hlavicke! pocuj,moja,co keby si sa skamaratila s tetou psychologickou? len tak pokeckat si o pocitoch a pohladoch na hodnoty. urcite ti to pomoze!!! mala by si vyskusat,moja,lebo nie je mozne,aby si takto stravila kazdy vecer.
mishinka,dakujem za mailik, precitala som a odpisem,ale dnes ma boli hlava :(((( hrozne! to urcite bude pocasim.vraj ten vetriko je na zmenu pocasia a s kazdym to kyva!

betka20

ahojte ja mam tiez depky z mojej postavy.Nenavidim svoje telo aj ked by som ho chcela mat rada.Hocikedy ked idem spat placem niekedy aj hodinu.Neviem co mam robit citim ze pomalicky zomieram nie moj zivot ale moj rozum neviem ako to napisat urcite rozumiete co myslim

pete

Ahojte,ako sa mate, ja sem mozem konecne pisat. Anitka aj Miska, napisal som vam, tak navstivte svoje emaily. A je tu niekto?? Ci je tu dnes asi ludoprazdno. Este by som chcel vediet, kde najdem tu temu, ktoru zalozila nasa mila Damaxy. A ak tu niekto je, kludne napis...

anita

"Vy,ja a my všetci sa v tejto chvíli ocitáme v bode, kde sa stretávajú dve večnosti: obrovská minulosť, ktorá trvá od nepamäti, a budúcnosť, ktorá siaha až k poslednej kvapke času. Ani v jednej z týchto večností nemôžeme práve teraz žiť - ani na zlomok sekundy nie. Tým, že by sme sa o to snažili, si iba ničíme telo i dušu. Žime teda teraz, v prítomnosti!
......
Už nikdy žiadne starosti - žiadna ľútosť nad tým, čo sa stalo v minulosti, a žiaden strach z budúcnosti.
......
Pozri na tento deň!
To on je život, život života,
Pretože včerajšok je oba sen
a zajtrajšok len predstava,
ale dobre prežitý dnešok
mení všerajšok na krásny sen
a zajtrajšok v predstavu plnú nádeje.
......
Najlepší možný spôsob, ako sa pripraviť na zajtrajšok, je využiť celú svoju inteligenciu a celé svoje nadšenie na to, aby sme DNES robili skvele prácu, ktorú máme urobiť dnes.
......
Pravidlo (ne)znie: džem zajtra, džem včera, ale nikdy nie džem dnes.
A väčšina z nás postupuje podobne: neustále spomíname na včerajší džem, lebo sa obávame o zajtrajší, namiesto toho, aby sme si nahrubo natreli džem na dnešný chlieb."
......
(zaujímavé myšlienky z rozčítanej knihy)