Depky, kedy prestanete?!

Príspevok v téme: Depky, kedy prestanete?!
kristi1

Dobrý deň, začínam mať pocit,či je so mnou všetko OK. Ako každý človek zažívam v živote radosti i starosti,ale mám pocit,že po celkovom zhodnotení je to jedno veľké mínus. Nepamätám si,že by som mala niekedy dlhšie obdobie,kedy by som si mohla povedať,že som šťastná,stále ma niečo štve,je mi do revu,spomínam na to,čo bolo pekné,akoby unikám z reality. Pritom keď sa reálne pozriem, mám všetko,čo som vždy chcela-dobrú prácu,okolie,na ktorom mi záleží...a predsa - mám depky,topím sa v nich,akoby mi niečo v živote stále chýbalo a neviem prísť na to,čo by to mohlo byť.Zažili ste aj vy niečo podobné??
-----------------------
Depresia www.zdravie.sk

misha

iriska, ajom, moja. Ako sa dnes máš?
Ja stále rozmýšľam, či mám ísť v piatok k tej psychologičke, alebo mám s ňou skončiť:-(
Ja som sa dnes nevedela vyhrabať do labáku- do práce:-( Bola som strašne unavená, o 8h som musela ísť na školenie- tam som skoro zaspala na stoličke, nič sa mi nechcelo, ale nakoniec som sa prinútila..Dnes to trošku rýchlejšie ubehlo, mala som viac práce..Dnes pôjdem aspoň o 22h spať, som nejaká unavená:-(

tomas81

misha-ano,chodim k psychiatricke.Aj tento tyzden budem musiet ist za nou,lebo my dochadzaju lieky a tiez sa s nou chcem porozpravat,lebo sa to dost zhorsilo.Ty beries nejake lieky?
Ked rano vstanes,hned sa prejavuju depresivne stavy?

iris

mishenka,ahooooj!
priala by som si,aby terezka mala pravdu v tom, ze vsetci mame iba "depku" teda smutnu naladu,ktora sa da vyriesit cinnostou,ku ktorej sa vieme donutit :))))
ibaze vela z nas sa nevie donutit k nicomu.k nicomu motivovat.vieme to len vtedy,ked je nam trosku lepsie. a ja hovorim,aspon vtedy chytme situaciu za pacesy a chytro pre seba nieco robme!!! je to lepsie ako nic,hoci to nie je definitivne riesenie.
:))
akosi sa nam vam to tu zaludnilo!!

misha

Tomi, ahoj...Anorexiu asi nemáš, neboj. Anorexia je to, keď papáš, ale máš potom výčitky, bojíš sa pribratia, zneužívaš preháňadlá, aby si nepribral atď...
A depresia u mňa? Tá moja má príčinu, je to móóó nadlho.....
Chodíš k odborníkovi?

tomas81

Misha-ahoj,ako sa dnes mas?Aj ja trpim depresiou,ale aj s panickou poruchou.No ta depka prisla az po tej panickej poruche.Asi aj ja mam tu anorexiu,lebo ked idem jest tak ma zacne boliet brucho a zrazu nemozem jest.Prosim ta,chcel by som vediet ako u teba sa prejavuje ta depresia.

misha

Ahoj TEREZKA.
Mám ten istý názor ako ty. Nemám rada, ak niekto hovorí, že má depku, tiež si skôr myslím, že je to len smutná nálada, že to má od skutočnej depresie ďaleko...Ale tiež som si istá tým, že na tomto fóre máme všetci depresiu, a že to nie je len smutná nálada...U mňa sa to prejavuje strašnou úzkosťou, všetko sa vo mne zoviera, plačem, cítim v sebe strašnú bolesť, vtedy som celý deň doma, som bez nálady, nič sa mi nechce, mám vtedy aj samovražedné myšlienky, chuť zomrieť, ublížiť si, cítim sa nepochopená, zúfalá, ubolená, zbytočná...Píšeš, že treba nájsť príčinu, pokúšať sa ju riešiť. Ja si myslím, že všetci tu svoju príčinu vieme- buď sme ju odhalili my, alebo pomocou psychológa..A treba ju riešiť? Ja keď mám depresiu, jediné, po čom túžim je zomrieť, pretože viem, z čoho depresiu mám, myslím stále na ten problém, na všetko, čo som si sama zničila..a snažím sa to riešiť, ale neúspešne...Mám pocit, že všetko zjednodušuješ. Chceš nám len povedať, aby sme doma "nedepkovali", niečo robili. Ale ty si naozaj myslíš, že vtedy to ide? Asi si sama depresiu nikdy nezažila..A ja mám tiež depresiu ako diagnózu- tak isto ako miksinka, a k tomu mám poruchy príjmu potravy- anorexiu..
Prepáč, ak som sa Ťa niečim dotkla, nechcela som, len som Ti chcela povedať, že si prišla na stránku, kde majú ľudia naozaj depresie...Maj sa..