Depky, kedy prestanete?!

Príspevok v téme: Depky, kedy prestanete?!
kristi1

Dobrý deň, začínam mať pocit,či je so mnou všetko OK. Ako každý človek zažívam v živote radosti i starosti,ale mám pocit,že po celkovom zhodnotení je to jedno veľké mínus. Nepamätám si,že by som mala niekedy dlhšie obdobie,kedy by som si mohla povedať,že som šťastná,stále ma niečo štve,je mi do revu,spomínam na to,čo bolo pekné,akoby unikám z reality. Pritom keď sa reálne pozriem, mám všetko,čo som vždy chcela-dobrú prácu,okolie,na ktorom mi záleží...a predsa - mám depky,topím sa v nich,akoby mi niečo v živote stále chýbalo a neviem prísť na to,čo by to mohlo byť.Zažili ste aj vy niečo podobné??
-----------------------
Depresia www.zdravie.sk

misha

zuzka, ty si myslíš, že sa vyliečiš písaním na fóre? Na čo čakáš? Prepáč, ale pripadá mi to celé také "hlúpe". Nehovorím, že je zlé, keď sem človek chodí, ale TOTO tu Ťa z toho nedostane! Musíš ísť aj k odborníkovi..

misha

Tomi, mal by si chodiť ku psychoterapeutovi- psychológ. Ja som tiež chodila ku psychiatrovi, len mi predpísal lieky a za 5min. som bola vybavená! Nemalo to cenu...
Teraz neužívam nič- len včera som si dala Frontin na ukludnenie:-( (Ten mám ešte z nemocnice, keď som prišla domov, neužívala som ho)..

iris

som,zuzka.
preco nechces ist? mozes do ineho mesta alebo ineho okresu. uvidis,ako vazny je ten problem u teba.mozno bude aj ine riesenie.ale nieco s tym rob,prosim ta.kamaratka mala presne taku diagnozu a lieky jej pomohli.je to inteligentna zena,a nebala sa ist k lekarke.zachvilu ju budu mat vsetci doradu.neprezijeme bez psychologov a psychiatrov.
co planujes robit ty, zuzka??? mas s tym dennodenne problemy??

tomas81

Misha-by som povedal ze vobec.Ja pridem za nou,sa ma opyta ze ako my je,ja jej poviem ze stale ten panicky strach a ona my opat predpise lieky,tie lieky na ktore som uz zavysli strasne dlho.Ja uz ked mam celu krabicku,tak normalne sa ukludni ta uzkost a ked vydim ze uz len na tri,styri dni mam,tak uz som z toho nervozny,uz jej volam ze pridem si po recept.No a teraz si bez liekov? ci neake beries?

iris

zuzka
pytala som sa kamaratky na tu depersonalizaciu a derealizaciu.ale jednoznacne ak nenavstivis psychologa alebo psychiatra,tak sa z toho nedostanes.
:((((
je to vraj len cast z problemu,ktory mas,a ten sama neporiesis.povedala,ze ak nenavstivis odbornika,tak si nastupujes cestu k takzym stavom,ktore sa budu riesit ovela horie a dlhsie.zvycajne je to vraj prepojene s PP (panicka porucha) tomash81,co tu pisal,ten ju ma.ona mala priznaky presne take iste.cez den tieto myslienky a postupne sa isla zblaznit,uz nemohla normalne fungovat.jednoznacne mi prizvukovala,ze si sama nepomôzes a ak nechces skoncit na psychiatrii,mas ist za lekarkou.ona uzivala lieky a tie jedine jej pomohli a dostali ju z toho.(xanax-alebo tak nejak sa volali)
tak co povies???

misha

Zuzka, u mňa sa to strieda ako počasie, ale teraz som taká nejaká "pasívna"...nevidím žiadne východisko a tak:-(

misha

Tomi, ja keď som bola u psychiatra, vždy mi predpísali lieky- vždy! Ale ja ich nechcem:-(( Hoci teraz by sa mi zišlo naozaj niečo na ukludnenie..A pomáha Ti tá dr.?
Zuzka,
ajoj, ako sa cítiš?