Platnička

maród

Ahoj Nana. Ja som sa ocitol tak rýchlo na operácii,že som sa ani nestihol spamätať. Všetko zariadila nemocnica be motivačného príspevku.Mam skoro 60 rokov a vek nehral rolu .Nevie čo stojí oprácia ale tam kde operovali mňa nikto nemal na mňa fin.požiadavky a nestretol som sa ani z náznakom nejakých požiadaviek.

nana

Ahoj operovaný, aspoň jedna dobrá info. pri tých naších dg.,že tá operácia prebieha tak rýchlo. Tie nové platničky ti navrhli sami od seba alebo si musel o ne zabojovať. Koľko máš rokov. Vieš či to nedávajú len mladým , je to určite drahé.

operovaný

Som 10 mesiacov po oporácii krčnéj chrbtice.Je to lepšie ako pred operáciou, ale nič moc.Problém je asi vtom ,že tá chrbtica nie je poškodená len na tom jednom mieste a ono sa to všetko asi nejako zlučuje tak že človek ani nevie kde je vlastne pôvod alebo alebo cemtrum ťažkosti. Technicky bolo operácia urobená velmi dobre,rtg ukazuje dobré postavenie nových platničiek/mám ich vymenené 3/. Ťažko je radiť. Inak liečenie po operácii bez problémov,štvrtok operácia a v nedelu som bol doma.

nana

Ahoj Sona, díky za odpoved, aj ked ma vôbec nepotešila, ja mám podobné problémi .Bolesti v krížovej chrbtici + ľavá noha zatiaľ po koleno ale stále sa to zhoršuje, niekedy na ňu neviem ani pristupiť obávam sa aby nedošlo k poškodeniu nervu na nohe.Tiež ba som chcela skúsiť tú ozonoterapiu + akupunktúru nevieš kde ten ozon robia?Maj sa

ajja

Nemam vlastnu skusenost. kamoske 40 rocnej operovali chrbticu, asi vybrali platnicku, menenie nespominala. Po 1/2 roku po operacii jej zacali bolesti. Zistili pricinu. Uz to nebola chrbtica ale zrasty, ktore sa jej po operacii vytvorili. Cize je na brufenoch, iba pricina je ina. Tomu sa povir z blata do kaluze. Ale vraj v zelezniciarskej nemocnici v Blave su dobri neurologovia. Mozno treba aj tam ist konzultovat.

sooňa

Ahoj! Tak ja to nepíšem za seba a moju príbuznú. Po polroku pretrvávajúcich bolesti zistili vôbec o čo sa jedná! Má 31 rokov!Najskôr bola na ozonoterapii a vôbec jej nepomohla. Tak nakoiec prihliadnuc na jej vek, že jej ju vymenia. Ako operácia dopadla dobre, ani s bruchom nič nemala! Pred operáciou ju strašne bolela noha /stehno + lytko/. Ale teraz ju to boli 100x viac. Povedala, že keby mohla znova meniť. Tak nikdy tam nejde. Nevedia čo s ňou...Tak takto asi. Dobre si to premysli...pá

nana

Ahoj Sona, k tvojej téme tiež ešte nič neviem, ale pravdepodobne ma to čaká, zatiaľ som v štádiu šetrenia. Neviem či tie umelé platničky dávajú len tak, že vraj len vo výnimočných prípadoch/ neviem z akého hľadiska /ak niečo vieš napíš viac, či sa to vzťahuje na vek alebo iné. Čo viem o operácii chrbtice z ľudových zdrojov, počula som že najviac po operácii bolí kým sa črevá uložia naspäť na svoje miesto, ale sú to nepodložené info. tak to tak ber.Napíš o tomto probléme viac ak vieš/ napr. kde to robia najlepšie, poprípade ktorý operatér je expert. Držím palce.Ahoj