Platnička

mdjmd

PROSIM VAS neviete mi niekto povedat ako prebieha prva kontrola po opercii platnicky, ci sa robi ct, mr alebo rtg , nemam ziaden srob len mi tu vytlacenu platnicku odrezali. alebo ako to tam prebieha. dakujem za info

Janka7858

Ahojte, ja mám po operácii krčnej chrbtice cca mesiac, bolesti sú ešte silnejšie ako pred tým, musím užívať ketanol. Bojím sa, že mi to nikdy neprejde. Bolesť ide do hlavy, celý krk bolí, ramená, až medzi lopatky a bolesť strieľa aj do rúk. Viete mi niekto napísať, či sa to časom zmení? Práve som začala rehabilitácie, mám za sebou dve a tam je to trápenie. Prosím odpoveď poslať ma email. Ďakujem veľmi pekne.

Darilek 72

L5-S1 s ovplyvnenim funkcie pravej dolnej koncatiny (zadna strana stehna , lytko )
Cital som tu vela hlavne o tom ze pokial toide treba sa operacii vyhnut. Pokial to nema co s pohybom, prosim.
Ako mlady som usilovne drepoval s tazkymi vahami, kolena postupne odchadzali a chrbat pobolieval no ja som naivne myslel ze spravne zabera. O tom ako som sa mylil som sa postupne presvedcil pred 10 rokmi kedy som zazil 1x daco co mi na tvari grimasu vytvorilo. Par dni problem s predklonom a ja veselo este v praci zo zatatymi zubami. Po case (2-3 roky ) sa frekvencia zacala skracovat a dospelo do stadia kedy v poslednom roku som mal 4x prihodu kedy som sa prve dni nemohol postavit. Stacil prudky pohyb alebo zdvih zo zeme nejakeho predmetu alebo i miska pre psov .)
Pred 14 dnami som absolvoval operaciu na Kramaroch, odstranenie fragmentu extrruzie disku cca 1x4 cm a rozsirenie epiduralneho priestoru + koagulacia varixov (tj.odstranenie zbytocnych nervovych zakonceni).
Stav po operacii je faujny, chodza bez bolesti v zadnej casti stehna ci lytka. Jedina skvrnka je ze odstranenim varixov kvoli volnesiemu pristupu a rozsireniu kanala mam mensiu citlivost na vonkajsej strane chodidla az ku kolenu co ma ale podla operatera prejt do 1.roka .

Vdaka sportu kvoli ktoremu som si znicil kolena a chrbticu som vlastne vdacny za to ze po 18 dnoch od operacie hojive procesy su idealne a svalstvo chrbtove drzi chrbticu ako v bavlnke kedze pokrokom v medicine operacia prebiehala z chrbtovej casti (minimalne poskodenie) a nie bruchom.

Aj ked podla MR este 1.platnicka ma na male a je v stadiu velmi blizkom extruzie mozem byt rad ze mi nebola odstranena cela platnicka, dana nahrada a zosrobovanie stavcov. Ale o tom potom ked sa nebudem ovladat bo je to realna buducnost.

Ja som moznost vzhladom k stavu tj. napadanie na pravu nohu, nemoznost dostatocne zdvihnut, zakopavanie, neustale budenie v noci ci v klude na posteli na palenie / krce v zadnej casti stehna ci lytka, nemoznost lezania na chrbte, ozonou terapiu, akupunkturu, roznych sarlatanov s napravanim chrbtice vylucil pretoze nebolo to pre mna. Ak cosi tlaci na nerv pomoze len operacia a sikovne ruky operatera.

Rozhodnutie je na kazdom ak ma este na vyber ...
Ave

sasonko

ahojte platničkári Mám podobné skúsenosti,lieky ,infúzie, rehabilitácia,roky bolesti,a nič nepomáhalo.Rozhodol som sa pre poslednú možnosť - operáciu. No už ani neviem ako som sa dostal k informácii o ozone. a môžem povedať že to bolo to najlepšie čo sa mohlo stať. Už na druhý deň som necítil nijakú bolesť. Odporúčam ozonoterapiu a hlavne neskutočne dobrý pocit z nemocnice v Spišskej Novej Vsi.Super primár Mudr. Dvorak super sestry,prostredie... celovo 100 bodov.

rastos

Tiez mam problemy s platnickami. Protruzia L4/5 a L5/S1. Zadovazil som si autotrakcne lehatko - nerobi zazraky,ale trochu pomaha. Prave som sa dozvedel, ze telo musi byt riadne zasobene tekutinami, aby platnicky mali odkial nasavat do seba tekutinu. Takze zacinam pit tolko vody, kolko sa do mna zmesti a skripcovat sa na autotrakcnom lehatku. Pozor, pri niektorych ochoreniach sa toto lehatko nesmie pouzivat.Viac info ziskate na stranke lehatko.cz

Adina

ja som po operacii krcnej chrbtice C6/C7 - mam pevnu nahradu platnicky. Prve dni som bola trochu ubolena, ale uz na druhy den ma postavili a na treti den po OP som isla domov. PN bola 2 mesiace, mesiac po OP som chodila na rehabilitacie. Najhorsie bolesti presli hned po OP. S herniou disku som sa trapila skoro 3 roky a nechat sa operovat bola dobra volba.

kovbojka

Odkaz včielke Jasom po troch oreráciach driekovej chrbtice a uš5rokov som na celom invalidnom.Ale po prvej operácií som bola na polovičnom.doba liečenia závisí aj od psichyki ja som si povedala platnički mi dali tak sú moje aked to telo vzalo za svoje liečenie bolo rýchlejšie v Novembry ma operovali a vJúni som uš tancovala v kúpeloch ako keby mi nič nebolo.Nobolesti ešte mám ale musím sa snimi kamarátiť lebo uš u mna ostanú

kovbojka

som 3krat operovaná na driekovu chrpticua teraz idem na operáciu krčnej.Každá mi pomohla v inom ale aj po každejzostala bolesť raz velká raz malá
ale je .Táto 4 operácia bude vraj velmi ťašká.ja som optimista aviem že dopadne dobre.Preto by som potrebovala poradiť aké cvičenie by som potrebovala po tejto operácii a aby satodalo zároven cvičiť aj s driekovou.Mám tam nové platnički a 6 šrob Niesom s cukru .Tak sa musím snažiť aby som bola vo forme aspon kolko môžem na jar budú country bály

Včielka

Ahojte ,
chcem sa Vas opýtat čo ste po vymene platničky či ste na čiastočnej alebo celej invalidnej.A taktiež ako ste Vy na tom čo Vas ešte neoperovali len odkladaju :O((

bianka117

Raduška, tiez milujem takych chytrych ludi, ktori myslia ze sme hračky, ktore zmontuju a rozmontuju. Mne mali v plane tiez vybrat ten kov, ale da sa to tak asi do jedneho mesiaca, potom to zrastie medzi stavce a neda sa s tym uz nič urobit. Dnes mam bolesti, musim sa objednat na masaž. Bio je určite zlaté:))) ked nam chce pomôct, ale tiez neverim ziadnym šatkám, dokonca ani akupunktura mi nepomohla, dobré su aj bankové masáže, mam s nimi skusenosti.