Platnička

makaronka348

anka

píšeš, že tvoje problémy výmenou ešte len začali,ako to myslíš? Čo sa teda deje po operácií?
Ďakujem

RezivoM.H.

Ahojte všetci, no ja mám vysunuté 4 plotničky, ale najhoršie je na miechu teda paramendialna hernia L4-5 a ostatné L3-4 a L5-S1 so šírením do fx foramina.
Mám 26 rokov, tieto problemy pretrvávaju viac ako 2 roky. Vyskúšal som všeličo mimo operácie, to nechcem a ani mi lekár nedoporúča. Mám za sebou, rôzne obstreky, lieky, cviky, masáže, PRT, apd. Teraz idem na ozonoterapiu takže uvidíme. Môj názor je pokial možno sa operácii vyhnúť, niekedy sú sice bolesti hrozné, ale zatial zvládam. Lieky beriem len keď je ozaj nutné (od bolesti apd) inak ich mám predpísaných 4 druhy a to sa mi ešte rozpadá chrupavka na pravom kolene takže ďalšie lieky, zákroky apd. Ludia dávajte pozor na zdravie, a hlavne cvičte, cvičte, cvičte a stále len cvičte cele telo.....Ak niekto niečo tak mail....

mia31

Prosím nemate niekto cviky McKenzie na krčnú chrbticu? Musím priznať ze som cvičila na driekovu chrbticu, treba fakt cvičiť poctivo každu hodinu a efekt sa dostaví, len treba byt trpezlivý. Teraz mam zasa problemy s vysunutymi platničkami na krčnej. díki

ps

Odkaz pre "ZDS" :
Ahoj, neviem, ci na toto forum este zavitas, ale velmi ma zaujal tvoj odkaz. Za posledny mesiac (to je doba co mam diagnosu protruzia platnicky) som sa snazila zistit vsetko, ako to funguje v tele. Moj nazor je taky, ze cvicenie je viac ako vsetky lieky. Ale nikde som sa zatial nedocitala, ako mozem lepsie vyzivit platnicku. Jedine, co som sa zatial dozvedela je to, ze aby sa vobec do uz tak stlacenej platnicky dostali este ziviny, je treba trocha ju okyslicit a rozprudit, doporucuju gymnasticky balon a v sede malinko "poskakovat", tym sa stavce na chvilku oddelia a prekyslicia. Ak vies este nejake ine rady, ako postupovat, alebo aky doplnok stravy moze pomoct, urcite to vsetci ocenime, ak sa podelis o rady.

Inak pre vsetkych, kto vedia trocha anglicky a nechcu sa spoliehat len na injekcie a lieky proti bolesti, toto je zaujimavy clanok:
home.att.net

Objednala som si uz jeho knihu, ak mate niekto skusenosti, ozvite sa.

silvia2712

nase zdravotnictvo.po 3mesiacoch mi zistili vysunutu platnicku a ze vraj tlaci na miechu.uvidime co bude dalej...

lubec

DObrý deň,pridávam svoju skússnosť, možno to niekomu pomôže. Pred 8 rokmi ma \"seklo\", ale tak, že ja som išiel rovno na rehabilitáciu do N.Zámkoc, kde mi povedali, že je to porste na operáciu. Samozrejme, že som to považoval za srandu, ale len do najbližšej noci. Týždeň som sa liečil doma, potom som išiel na Neurológiu do N.Zámkov. Opakujem Neurológia a nie Neurochirurgia. Sú síce od seba len jedno poschodie, ale rozdiel je ako dva sevetadieali. Poškodený jedinec, primár z neurológie ma po týždni ukrutných bolestí poslal domov, vraj to je všetko. Tak som si sám vybavil CT(ktoré vraj ani nie je treba) a hneď na CT mi sestričky povedali, že je to \"slušné\". Zavolal som si k lôžku primára Neurochirurgie ten po 45 sekundách skonštatoval, to čo ja, že mi odumreli na 75% nervy a práve som ochrnul a že ma operuje zajtra. Tak sa aj stalo, som v podstate O.K., ale momentálne sa tam chystám na návštevu s L5/L4 a C6/C7. Asi tak. Pozor na niektorých doktorov ! Fakt je to na neuverenie, ale niektorí z nich buď ani nechodia do práce, alebo skutočne netušia, čo, kde a ako by mali robiť. je to síla.

smejkoo

chcela by som sa spýtať keď oparácia platničky tak kde? vedel by mi niekto poradiť ktorá nemocnica je na to najlepšia ?

anka

Ahojte, ja mam vymenenú platničku za titanovu, ale poviem vam že neznamená že ked vam vymenia platničku zijete bez problémov. Moje problémy výmenou ešte len začali, takze pred operaciou skúšajte všetko čo sa dá, lebo krok späť sa potom uz nedá žiaľ urobit.