Porucha osobnosti - narcizmus

podobný

Ahoj. no mozem ta ubezpecit, ze sme si velmi podobni! potreboval by som len vediet, odkial si a kolko mas rokov a velmi rad by som sa s tebou stretol a porozpraval. hovorim si presne tie iste veci momentalne, a ze by som mal zit radsej sam atd. myslim, ze som tiez narcis :) takze...hm. skus mi sem napisat, odkial si, ved ostanes v tajnosti aj tak a este kolko mas rokov a pripadne by sme si vymenili kontakt, co povies?...

nerozhodna

a este som chcela dodat ze to beriem rovnako tragicky ako ty a velmi ma to trapi ..o zmenu som sa pokusala vela krat..ale co s tym? netusim ..(ale narcizmus to podla mna nie je)

nerozhodna

Ahoj

nuz, podla mna nemas nijaku diagnozu, ani sa to neda definovat ako narcizmus

pozri ja mam presne rovnake priznaky ako ty..cely zivot sa snazim byt vynimocna, uzasna, lepsia ako ostatni, chcem vynikat aby ma druhi obdivovali a chvalili, chcem byt ina, jedinecna tak aby ma aj druhi takto brali..niekedy robim nieco len koli druhym nie preto ze to ja chcem len aby som vynikla nad druhymi..
potom som si pocase uvedomila (ako ty) ze sa aj povysujem nad druhych, vy mysli som sa zaoberala ludmi a ich chybami, v com su ich slbosti a nedostatky a aj som sa tesila ked som take nasla a naopak ak som nasla u inych nieco dobre tak som nehorazne zavidela, az ma to zozieralo..
pisem v minulom case ale stale to takto je vsetko..len som si uz uvedomila ze ako sa vlastne nadradujem nad ludi...
aj ked sa mam s niekym skamaratit tak uz hned monitorujem vsetky dobre vlastnosti, talent (zavidim) a nedostatky (tesim) danej osoby ..
noa le podla mna sa to neda definovat ako narcizmus..to je povaha alebo vypestovane vlastnosti? neviem..
zase ja som ticha, seda myska, rozhodne nie extravagantna v ziadnom smere a ani nemam takmer ziadnych priatelov - urcite aj koli tomu...a ludia ma rozhoden nevnimaju ako narcisa
sedi to na teba tiez?

Sejla

brief
prestaň si už čítať tie diagnózy, lebo si v emocionálne nestabilnej fáze, keď ľudia uveria kadečomu. Ver mi, takmer každý si v živote prešiel takými stavmi a keď si človek číta tie diagnózy, je veľmi ľahké ich vzťahovať na seba. Takto by som aj ja mala už hraničnú poruchu osobnosti, maniodepresívnu psychózu, schyzoafektívnu psychózu a mnoho ďalších :D Ukľudni sa, používaj vlastný úsudok a zabudni na diagnózy, jediné, čím trpíš sú, presne ako vraví tsetseworm - zlé vzorce správania. Ak máš chorobu ty, tak ju má aj 90% ľudí. Nedostatok sebavedomia má kadekto. Pochvaly chce počuť každý z nás - ty si len v tom možno našla ľahkú formu obsesie, ktorá sa dá odstrániť po tom, ako si uvedomíš príčiny. Arogantne a povýšenecky sa správa každý s malým sebavedomým - niekto len vo vnútri seba a niekto aj navonok. Závisť je len ďalšia vlastnosť, ktorá vyplýva z odpozeraných zvykov okolia a neuvedomením si jej zmyslu, zlými postojmi.

brief

a este to, ze nemam ziadnu empatiu. Som ako ladovec. Nezaujima ma, co citia druhi. Aj keby ma to zaujmalo, neprisla by som na to. Viem rozoznat akurat tak radodost :) a smutok :( . Proste, neviem, ci mi rozumiete, co chcem povedat. Som ako sociopat, socialne som negramotna. Som bezcitna a neviem to zmenit. Jednoducho asi nie som stvorena na zivot v spolocnosti, medzi ludmi. Mne by samota az tak nevadila, pretoze ked som medzi ludmi, tak sa citim viac osamela ako ked som sama. Ale..neviem, ci je taky zivot mozny..

tsetseworm

Je fajn že si si to uvedomila. Je teraz na tebe co s tým spravis. A neboj,nemáš žiadnu chorobu, len zlé vzorce správania, to sa dá ľahko zmeniť, ak budes chcieť.

Lulu2011

a inak kto nechce byt pochvaleny? aj aj som rada pochvalena a robi to kazdy, kazda pubertacka je zmachlena ako šašo, lebo chce byt pochvalena, ze je sexi, svokra sa predbieha vo vareni aby bola pochvalena, ako vela navarila, biflosi v skole chcu byt chvaleny, akí su mudri atd. atd. vacsinou kazdy robi nieco, aby bol pochvaleny

brief

Ja som to tiez neriesila. Pokym som nezostala uplne sama :(
Kiez by to nebola pravda, ale je. Keby ste ma naozaj poznali, radsej by ste sa mi vyhli oblukom kvoli tejto mojej povahe.