Porucha osobnosti - narcizmus

jahodka123

Každý človek by sa mal mať rád. Pokiaľ človek nemá rád sám seba a nemá k sebe úctu, nemôže mať rád ani niekoho iného. Narcizmus je už prehnaná samoľúba, ale ako "porucha osobnosti" by som to určite nenazvala... A ako sa z toho "vyliečiť" ? Tak to ti žiaľ ja neporadím, nakoľko ja som zase presný opak a veľký kritik k sebe aj ostatným :P

RNG

Vemeno, predstav si, ze my mame takeho prezidenta, ktory trpi narcizmom.....
Ako ho mohla vacsina ludi zvolit, to dosial nechapem. Bola to obrovska manipulacia sil spoza opony, zrejme globalnych, nie len domacich tu z USA. Tlac a televizia boli prakticky cele v sluzbach liberalov. Dufam ze v dalsich volbach sa to nezopakuje, lebo inac financne skrachujeme s obrovskou nezamestnanostou a inflaciou, nehovoriac o hroznom narodnom dlhu, ktory podstatne za jeho vlady zvacsili.

BcMia

to nie je pravda že je neliečiteľná. Jej liečba je síce zložitá a dlhá, chce to určite pomoc psychoterapeuta. Myslím že ti to stojí aspoň za vyskúšanie, držím palce. A obdivujem to ako si tu viete priznať toľko chýb a objektívne to všetko zhodnotiť, to málokto dokáže.. :)

brief

Podobny, napis este o sebe nieco. Inak neviem si predstavit dvoch narcisov, ako sa spolu rozpravaju :)Kto bude lepsi? :D

brief

Mam pocit, ze ma raz osamelost uplne zabije. Clovek predsa nemoze bojovat sam so sebou tak dlho. Raz ten boj prehra :( Je mi zo seba do placu. Vobec sa necitim ako clovek, ale ako zle naprogramovany stroj. Je mozne, aby bol clovek sam a prezil plnohodnotny zivot a bol uzitocny pre spolocnost?

brief

No, Brumik. Ja som taka ista.A samozrejme tiez si pred nikym nic podobne nepriznam, ale pisana forma (a este anonymna) ma na mna zazracnu moc.

Nerozhodna, ano. V mnohych veciach sa zhodujeme. Je to smutne, ze sa ti nedari zmenit, nejde to tak lahko, ja viem. Keby islo. Lebo clovek je proste taky, tazko mu z hlavy nieco vytlcieme a toboz nie, ak sa jedna o spravanie. Neviem, ci ty si naozaj v niecom uspesna, ale ja urcite nie. Aj ked sa vo vselicom snazim, nic nerobim na sto percent a aj tak si o sebe aka som dokonala. A predsa sa mi skoro v nicom nedari, davam to v duchu za vinu ostatnym. Ze to oni nechapu taku osobu ako ja, je to ich problem...

Podobny, som zo stredneho slovenska a mam 22. Presla som si v zivote uz kadecim a mozno ma to aj dost poznacilo, mozno preto som taka. Alebo ja neviem preco.... Inak, najradsej som sama, niekde v prirode a tak, kde neublizujem ostatnym ludom. Pritom velmi tuzim po niekom, aby bol pri mne. Aby som bola v spolocnosti, ale ked tam som, nikto mi nie je dost dobry. Na kazdom vidim nejaku chybu, ktoru mu patricne vyjadrim. Uz velmi dlho som nenadviazala nejaky novy kamaratsky vztah, pretoze je vo mne vela zla :( Hanbim sa za to, ale je to bohuzial tak.

Brumiiiiik

ako fakt poklona, lebo vela ludi s takou diagnozou si to neprizna, poznam presne takeho jedneho, strasny clovek, asi ostane sam mam pocit .. vzdy mu nieco vadi na druhom, a tak ostava sam a potom sa vraj nudi

Vemeno

Narcizmus je velmi vazna porucha. Davas prednost sebe a svojmu vyzoru, pred ovela dolezitejsimi vecami. Touto poruchou okrem inych trpi mozno 99% zien.