Predavačky!

Príspevok v téme: Predavačky!
Lalia85

Ahojte, tento problém sa týka asi nás moletiek alebo žien trošku plnších tvarov. Stáva sa aj Vám pri nakupovaní keď máte vyhliadnutý nejaký tovar a opýtate sa na väčšiu veľkosť, že daná predavačka na Vás pozrie ako keby ste boli slon?
Mám 178cm a nejakých 75kg, trošku väčšie prsia a vždy keď vôjdem niekam do obchodu a pýtam si nejakú vec, predavačka sa opýta "ako na Vás?" .. keď prikývnem tak s divným výrazom tváre odpovie "no to nie, iba malé veľkosti" a úplne sú neochotné vôbec človeku nejako pomôcť alebo poradiť niečo iné. Nikde inde som sa s takým prístupom predavačiek nestretla iba na Slovensku. Určuje teda váha pri výbere oblečenia to ako sa k nám predavačky správajú? Nemali by byť trošku ochotnejšie a správať sa normálne? Veď sú tam pre nás a z nás žijú, nerozumiem...

alibi

ale vsimnite si ze potom ked je vypredaj tak su tam len xs a s vacsinou. lebo vacsie velkosti sa vypredaju. takze asi si popularnejsie. nemusime sa citit zle! ja mam velkost 40-42 a citim sa ako dvestokilova ked pridem do niektorych obchodov. isla by som nakupovat najradsej do obchodov pre moletky nech sa necitim tak zle ale tam zas maju casto veci jak pre dochodkyne alebo velkost 40 nemaju lebo je mala prilis.

flegma

klobaska - ze? mne to tiez tak pride
dadula - jj, C&A tiez navstevujem, jeden z mala s tymi vacsimi velkostami, kde sa da "prehrabavat" :D

Dadula56

No, asi to zmazu, ale ved nech:
Bolo to Chantall, inak tiez 2 znudene predvacky a prazdny obchod.
Dobre skusenosti mam v Marks & Spencer, chodime tam s mamou vzdy si nieco najdeme a predavacky su fakt ochotne, nikdy tam na mna nikto nezazeral, praveze su privetivi vsetci do posledneho.
Este pre vacsie cisla oblecenia je fajn C&A, tam troska horsia kvalita, ale maju specialne oddelenie aj pre moletne zeny.

flegma

a najviac ma dojima, ze sa tak stava v obchodoch, ktore maju tak 10 metrov stvorcovych, tri unudene predavacky a zakaznikov tam nevidno... by ma zaujimalo, z coho ziju
dadula - sak daj nazov, ze ci ho uz mame na zozname :D

Dadula56

Moja mama ma 42/44, nemyslim, ze je to nejako vela na 50 rocnu zenu. Raz mi povedala podobne ako vy pisete o jednom obchode, ze na nu zdaleka volali, ze maju len do 40.Pritom sa ten obchod tvari strasne fru fru, kostymceky, saty, nechapem, preco si okamzite odstavuju taku siroku skupinu zien. Ich problem. Akonahle mi to povedala, uz tam nechodim ani ja a posielam uspesne dalej ako si tam vazia zakaznika.

Lalia85

DADULA, súhlasím s tebou.. určite chceme vyzerať a obliekať sa pekne..
Už mám pár takých obchodov kde nechodím..no po dnešku mi tam pripadol už ďalší... som však veľmi sklamaná...

iskierka

cozee? toto som este nepocula :) u mna naopak, mi zvykli nosit detske velkosti, ako keby som bola nejaka mala bambulka, prave dovezena v krabici ujovi Jozefovi... teraz pani predavackam iba slusne vzdy poviem, ze nic konkretne nehladam, ze sa iba rozhliadnem :D
beskyd, zase mas svoj den :) unbelievable

Dadula56

Zeny a dievcata, to si zmapujte, kde sa takto k vam spravaju a uz tam nevstupte. Zamestnavaju tam vsemozne poloprimitivne standy, ktore ani nevedia poradit s materialom a doplnkami, nevedia, co predavaju. Je kopec obchodov, kde vam predavacka vie poradit a nemusite mat velkost XS. A je naucena a vedena k tomu, aby si vazila zakaznika.
Beskyd: Prave tie azijske veci si pruser, nakolko azijske zeny maju velkost XS, lebo meraju maximalne 150 cm. Ak siju aj velkost XXL, tak je to neforemny pytel, neprisposobeny tvaru, ktore telo dostane, ked zena ma tukove vankusiky. Jednducho len zvacsia mnozstvo latky vsade o rovanky pocet centakov a to nefunguje.Potom to tak vyzera, ked musia chudiny behat v navleku na almaru, lebo ine nezozenu. Praveze si treba ist nakupit uplne inde, kde aj vedia sit. Pretoze aj moletna zena moze vyzerat dobre.