Predavačky!

Príspevok v téme: Predavačky!
Lalia85

Ahojte, tento problém sa týka asi nás moletiek alebo žien trošku plnších tvarov. Stáva sa aj Vám pri nakupovaní keď máte vyhliadnutý nejaký tovar a opýtate sa na väčšiu veľkosť, že daná predavačka na Vás pozrie ako keby ste boli slon?
Mám 178cm a nejakých 75kg, trošku väčšie prsia a vždy keď vôjdem niekam do obchodu a pýtam si nejakú vec, predavačka sa opýta "ako na Vás?" .. keď prikývnem tak s divným výrazom tváre odpovie "no to nie, iba malé veľkosti" a úplne sú neochotné vôbec človeku nejako pomôcť alebo poradiť niečo iné. Nikde inde som sa s takým prístupom predavačiek nestretla iba na Slovensku. Určuje teda váha pri výbere oblečenia to ako sa k nám predavačky správajú? Nemali by byť trošku ochotnejšie a správať sa normálne? Veď sú tam pre nás a z nás žijú, nerozumiem...

Nela41

Ja som sa s týmto nikdy nestretla :O ... teda neochotné predavačky sú skoro všade, ale aby na ma pozerali niekde škaredo to nie. Ja bežne nosím Lká alebo XL a ochotne mi poradia všade.. :)

xdanielax

Lalia85 - nabuduce sa tam uz netreba vracat. existuje vela inych obchodov, kde snad natrafis na niekoho milsieho.
to je to, ze sice nam to vadi, ale nikto sa realne nestazuje. A potom je vlastne vsetko ok.

Predavaju nam podradny tovar, spravaju sa k nam jak keby sme im my nedavali nase peniaze atd.

flegma

Maoam - mna tiez nebavi chodenie po obchodoch, ale zas na online mi chyba chytit si material do ruky...
uz som si tak kupila sveter a "skrabal" :D

Lalia85

ale možno je tá ich neochota fakt spôsobená asi tým, ako bolo písané nižšie, že robia na dohody, dostanú možno 250e.. Ja neviem no, nechcem na nikoho nič hovoriť, ale hlavne v čínskych obchodoch, kde robia naše predavačky tak oni sú väčšinou také, že fakt sa im nechce a hneď človeka odbijú alebo mi ukážu taký tovar, že mám pocit, že vyzerám ako dôchodkyňa...

xdanielax

Lalia85 - ked ta nabuduce nastve zas nejakea predavacka, pober z roznych miest po obchode rozne veci akoze si ich ides skusat, poprevracaj ich naopak a hod jej to potom na pult a odid. Nema sa co tvarit povysenecky. Ved je to jej praca.

ale z mladosti si pamatam, ked este neboli take samoobsluhy a museli sme si cisla rifli pytat, vzdy tam pracovali najchudsie baby. To som vzdy neznasala.

Maoam

ja aj tak drvivu väcsinu oblecenia nakupujem online, mne sa nechce chodit po obchodoch ako debil, vlacit sa hodiny, kukat, obzerat, nebodaj skusat, to je na porazenie...a este tolko ludi vsade...

to iba ak je Sale alebo nieco nutne potrebujem, alebo veci ako kabat a tak, to musim odskusat, inak sa trafim aj online väcsinou vzdy