Občiansky preukaz s čipom

Príspevok v téme: Občiansky preukaz s čipom
Yersinia

Stratila som občiansky preukaz, myslíte že už teraz robia OP s čipom? Dočítala som sa že čipové OP sú v "platnosti" (asi schválené) od 1. júla 2012 ale do 30. novembra 2012 bude možné vydávať OP bez čipu. Celkom nerozumiem tej formulácii :) Ak s tým niekto máte skúsenosť prosím dajte vedieť. Dík :)

0vecka

neviem ako vy ale mne sa to nezda na kazdom ciarovom kode je to cislo napisane arabskymi cislicami a ziadne 666 som tam nevidel

www.666soon.com

milli11

Vazeni, RFID cipy sa uz davaju na skusku vojakom pod kozu, vacsinou do casti ruky. Podla vedcov je na to najvhodnejsia cast medzi medzi palec a ukazovak. Su nieco ako pokusne zvierata, co sa stane, ak sa ten cip pokazi, ak sa zlomi v tele... Mocni by to chceli dat aj obycajnym ludom do tela. A bolo by tam vsetko v jendom malinkom cipe,

-obciansky.

-platobna karta, vraj niekde toto aj pouzivaju mladi ludia, dievcata, ked chodia do barov a nechcu so sebou tahat kabelky.

-zdravotny zaznam. Hop a uz vymysleli sa taky cip, ktory moze mat clovek v tele a hned, ako telo chyti nejaku chorobu alebo nieco nie je s bunkami, tkanivami, organmi v poriadku, ten cip hned posle oznamenie lekarom.

V poslednom case som v tejsto suvislosti sa dostala aj k biblii. A tam, v Zjaveni Jana, sa tiez pise: "Vsetci, bohati aj chudobni, velki aj mali, prijimaju na pravu ruku alebo celo znak selmy a nikto nebude moct kupovat ani predavat, iba kto ma znak tejsto selmy. Jej cislo je 666.

A teraz dalsie necakane prekvapenie. Urcite poznate ciarovy kod, ktory je na kazdom vyrobku. predtym, nez ho predavac preda a vy ho mozte kupit, musi sa najskor zoskenovat. A ten kod ma kazdy urcite ciary, hrubsie, tensie a kazde ciary prisluchaju nejakemu cislu. Ale prave tie tri najdlhsie ciary, prva, stredna a posledna, patria prave cislu 6. Takze je to presne 666. :(

Dalej. Bolo scitavanie ludi a kazdy clovek si tam mal nalepit osobitny ciarovy kod. Hm? Mam byt paranoidna? Ale ja som len blazon, konspiracny blazon. :DDD

Yersinia

lost, vďaka že si sa počas mojej neprítomnosti chytil vysvetľovania, povedal si všetko čo som mala na srdci :D
dnes som si bola vybaviť papier...takže najbližšie tri mesiace čip nebude, muhahaaa :D

lost

Ono to ze nerobim nic nekale, alebo sa nestretavam s teroristami, este neznamena, ze necham niekoho onanovat nad tym, kde som a co robim, hadaj preco nemam facebook a friends location sharing ?

proste cim viac by som o tebe vedel, tym viac som pre teba nebezpecny ;)

ale to zalezi od jedinca .. ak by som pracoval niekde v Tescu, tak mi to je fakt jedno, kto ma sleduje po ceste :D

ale ak by si mal milenku, iste by si nechcel, aby niekto vedel, kade chodis ;)

lost

lebo mobil mozem kedykolvek vypnut ;)
a nemusi byt vedeny na moje meno, atd..

btw, rfid sa mi zda ze su v pneumatikach aj, extremne jednoduche je sledovat dane vozidlo (staci ak prejde branou)..

0vecka

2 lost ale preco sa obavas cipu v OP ked nosis pravdepodobne zo sebou mobil? to je ako sa bat zapaliek a hrat sa s plamenometom :)

lost

0vecka

nemusis dovnutra :)
su bezkontaktne karty, kde staci mavnut nad terminalom..
ved taky isty princip mas napr na skipase..
podla mna staci aby mal primac vyssiu energiu ci co a mozne to byt musi :)

kazdopadne alobal pomoze :D

0vecka

zaujmave ze ked platis kartou tak to musis strcit dovnutra... a ked si chcem otvorit u nas vo firme dvere tak to tak na 50% nejde cez penazenku (2 vrstvy koze asi 3mm) a musim karticku vytiahnut.... ak by ta chceli monitorovat tak to spravia cez mobil... a navyse ak by sa mocny tohto sveta rozhodli ze daju kazdemu pod kozu cip ktory by aj vedel vysielat a prijmat informacie (teda nie len taku "pasivnu" cipovu kartu, tak to spravia)